Grudzień to okres, w którym większość z nas będzie zabiegana, a znalezienie wolnej chwili okaże się naprawdę trudnym zadaniem. Jednak warto zadbać o rozrywkę, aby się odprężyć. Świetnym rozwiązaniem jest wypad do kina, a tam czeka na nas kilka ciekawych propozycji.

Nadmiar łaski

https://www.youtube.com/watch?v=Rl2uTsh7cO4

Do polskich kin trafia coraz więcej interesujących włoskich komedii. „Nadmiar łaski”, zdobywca nagrody w Cannes dla najlepszego filmu europejskiego, to jedna z nich. Życie Łucji nie jest usłane różami, kobieta zmaga się z wieloma problemami. Jednak w czasie jednej z podróży służbowych ma miejsce wydarzenie, które może całkowicie odmienić jej życie. Lucia poznaje bezdomną kobietę i bierze ją za uchodźczynię, ale ta przedstawia jej się jako Matka Boska.

Kursk

10 sierpnia 2000 roku rosyjski, atomowy okręt podwodny uległ wypadkowi. Można się było spodziewać, że ta historia pewnego dnia trafi na wielkie ekrany. W końcu to nastąpiło i już 14 grudnia polscy widzowie będą mogli obejrzeć film o tych wydarzeniach. Przed ekrany przyciąga nie tylko ciekawa historia, ale też brawurowa, międzynarodowa obsada, w której znaleźli się m.in. Colin Firth, Lea Seydoux oraz Max von Sydow.

Mary Poppins powraca

Grudzień to świetny moment, aby przenieść się do innego świata i ponownie odkryć radość w życiu. A kto nam w tym może pomóc lepiej niż Mary Popins? Magiczna niania po raz kolejny pojawia się w życiu rodziny Banksów. Tym razem ma pomóc nie tylko młodszemu pokoleniu, ale również starszemu pokazać, jaka to frajda jest być dzieckiem. Bajkowa podróż w towarzystwie uroczej niani to doskonały wybór nie tylko dla dzieci, ale też starszych widzów.

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

Kto z nas nie pamięta Królowej Śniegu z czasów swojego dzieciństwa? W tym roku powraca ona do kina, ale w nieco innej odsłonie. Gerda jest jedną z nielicznych osób pozbawionych magicznych zdolności w świecie rządzonym przez czary. Mimo odmienności nie poddaje się i z wielką chęcią pomaga w prowadzeniu magicznego, rodzinnego sklepu. Niestety pewnego dnia bliscy dziewczynki zostają porwani przez króla Haralda – wroga wszystkiego co magiczne. Dziewczynka wyrusza na niebezpieczną misję, aby uratować rodzinę, a pomaga jej w tym dawny wróg – Królowa Śniegu.

Teraz albo nigdy

Jenifer Lopez powraca do duży ekran w nowej komedii romantycznej. „Teraz albo nigdy” stanowi pewnego rodzaju manifest zachęcający kobiety do działania i spełniania swoich marzeń. Główna bohaterka Maya pewnego dnia rezygnuje z pracy i wykorzystuje okazję, aby osiągnąć znacznie więcej. Dzieje się tak, ponieważ pewna firma bierze ją za kogoś innego i powierza bardzo ważny biznesowy projekt.