Jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, Twoje włosy szybko się przetłuszczają, odczuwasz swędzenie skóry głowy… Warto udać się do gabinetu dermatologicznego na badanie trychologiczne! To nowość w ofercie medycznej kliniki PREIBISZ SKINDOCTORS w Warszawie!

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina nauki, a konkretnie medycyny, w której centrum zainteresowania znajdują się włosy i skóra głowy. Trychologia obejmuje badanie i diagnozowanie problemów związanych ze skórą głowy i włosami, a trycholog szuka ich przyczyn i określa konkretne zabiegi lecznicze. Trycholog szuka ich przyczyn i proponuje odpowiednią terapię.

Popularnością wśród Pacjentów cieszą się nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej przeciw wypadaniu włosów. Ta specjalizacja obejmuje jednak przede wszystkim leczenie chorób takich jak: atopowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy inne stany zapalne skóry głowy – mówi dermatolog, lekarz medycyny estetycznej dr Łukasz Preibisz z Preibisz SkinDoctors.

Jak wygląda badanie trychologiczne?

Lekarz dermatolog przeprowadza wywiad z Pacjentem oraz badanie trichoskopowe (nieinwazyjne badanie skóry głowy oraz włosów przeprowadzone za pomocą wideodermatoskopu). W kolejnym kroku określa problem, dobiera indywidualny plan zabiegowy i pielęgnację.

Warto na wizytę zabrać swoje ostatnie wyniki badań i inną dokumentację medyczną. Bardzo często powodem wypadania włosów są na przykład zaburzenia hormonalne.

Badanie trychologiczne jest szybkie, bezinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Gabinet dermatologiczny wyposażony jest w wideodermatoskop, który pozwala na wielokrotne powiększenie obrazu skóry głowy i cebulek włosowych. Często przeprowadzanym badaniem jest także analiza włosa – odpowiada dr Łukasz Preibisz.

Główne wskazania do wizyty trychologiczne:

  • wypadanie włosów o różnym nasileniu,
  • łysienie, w tym łysienie,
  • adrogenowe,
  • przetłuszczająca się lub wysuszona skórą głowy,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łupież o różnym podłożu,
  • łuszczyca,
  • wypryski na skórze głowy,
  • zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy,
  • osłabienie struktury włosów,
  • pogorszenie wyglądu włosów.

Najpopularniejsze zabiegi na skórę głowy:

Biostymulator NUCLEOFILL MEDIUM PLUS

Potwierdzona metoda biostymulacji, zawierająca polinukleotydy naturalnego pochodzenia, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy. NUCLEOFILL MEDIUM PLUS wykazuje skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i we wszystkich przypadkach osłabienia cebulek włosów, poprawiając triofizm mieszka włosowego, dzięki jego głębokiemu i ciągłemu efektowi biorestrukturyzacji. Wskazany jest również w przypadku przerzedzenia poporodowego oraz przerzedzenia brwi lub brody. Preparat podaje się za pomocą iniekcji. Zabieg jest bezbolesny a wykonuje się go 2 razy w odstępie 7 dni, następnie 2 razy w odstępie 14 dni.

Osocze bogatopłytkowe – owłosiona skóra głowy

Osocze bogatopłytkowe na włosy jest również w pełni naturalnym oraz bezpiecznym materiałem, wykorzystywanym podczas mezoterapii. Przygotowywane jest z własnej krwi Pacjenta, które zawiera wiele substancji aktywnych, niezwykle skutecznych w przypadku łysienia i wypadania włosów. W osoczu znajduje się naturalny czynnik wzrostu – niezbędny do pobudzenia cebulek włosowych do działania i wzrostu nowych włosów.

Fotobiostymulacja HairMax

Terapeutyczna energia światła lasera (LLLT), która dociera do mieszków włosowych – źródła problemu i tam stymuluje wzrost włosa na poziomie komórkowym. Wiązki światła lasera rewitalizują, zwiększają ilość wprowadzanego tlenu i substancji odżywczych, wzmacniając osłabione mieszki, stymulują czynniki wzrostowe, poprawiają ukrwienie i w efekcie odwracają proces przerzedzenia i wydłużają naturalny cykl wzrostu włosa. Światło lasera ma również działanie antyoksydacyjne oraz przyspiesza usuwanie niekorzystnych substancji, takich jak DHT (dihydrotestosteronu) odpowiedzialnego za ścieńczenie włosów w łysieniu androgenowym. Kształt opasek pozwala na równą dystrybucję światła na skórze głowy.