Wszyscy w twoim otoczeniu ćwiczą i uprawiają jakiś sport? Nie chcesz być od nich gorszy i też zamierzasz zacząć coś ćwiczyć? Tylko co wybrać? Na co się zdecydować? Postanowiliśmy ci pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Wierzymy że z naszym wsparciem znajdziesz dla siebie takie zajęcie, które sprawi ci najwięcej radości.

Jaką masz motywację do ćwiczeń?

Tak naprawdę to tylko ty decydujesz jak ci pójdzie z wybraną dyscypliną sportu. Czy ma to być bieganie, treningi na siłowni czy ćwiczenia w swoim domu. Wszystko zależy od twojej motywacji. Jeśli nie jesteś przekonany do ćwiczeń i raczej idziesz w tę stronę z powodu tego że nie chcesz być gorszy od innych, może się okazać że po kilku tygodniach stracisz motywację. Dlatego poświęć nieco czasu i zastanów się co tobą kieruje, że chcesz ćwiczyć. Troska o własne zdrowie, samopoczucie i wygląd, czy może chęć nie bycia gorszym od reszty znajomych. Jeśli jedna z pierwszych rzeczy, masz naprawdę duże szanse na sukces.

Co jest potrzebne aby uprawiać sport?

Wszystko zależy od wybranej przez ciebie dyscypliny, jednak w każdym przypadku bez odpowiedniego stroju ani rusz. Powinny to być wygodne spodnie i koszulka sportowa, która nie krępuje ruchów i pozwala na swobodne poruszanie się i oddychanie. Oprócz tego warto zadbać o akcesoria przydatne w trakcie treningów – plecak, ręcznik, bidon i jeśli to konieczne, suplementy zdrowia. Nie zapomnij również o obuwiu, które winno być przystosowane do treningu. Jeśli sport, który chcesz uprawiać jest jazdą na rowerze, rozejrzyj się również za jednośladem. W przypadku treningów siłowych trzeba kupić karnet lub sprzęty, które ustawisz w swojej domowej siłowni. Jak widać wydatki nie muszą być małe, ale ty się tym nie przejmuj. Nawet jeśli oszczędności zgromadzone na koncie nie pozwalają ci na pokrycie wydatków, wiedz że jest pożyczka gotówka. Z nią będziesz mógł zrealizować wszystkie swoje zakupowe potrzeby – te małe, jak i duże. Wystarczy ją tylko wziąć i wyruszyć na zakupy do centrum sportowego lub kupić potrzebne rzeczy przez internet, płacąc za nie mniej niż w klasycznych sklepach.

A może trener personalny?

Nie jesteś przekonany jaka dyscyplina sportu będzie najlepsza dla ciebie? Potrzebujesz rady i wskazówek mentora? Dobrą decyzją mogą być konsultacje z trenerem personalnym. Dokona on prawidłowej oceny twojego stanu zdrowia i predyspozycji do sportu. Dobierze odpowiedni trening, a także pokaże ci jak należy właściwie wykonywać ćwiczenia, po to by nie wyrządzić sobie krzywdy i nie spowodować kontuzji. Ile kosztują konsultacje z trenerem personalnym? Zależnie od miasta i oferty, trzeba zapłacić za godzinę ćwiczeń od 100 do 200 złotych. Naszym zdaniem są to jednak dobrze wydane pieniądze, szczególnie jeśli wcześniej nie miałeś żadnego kontaktu ze sportem i nie wiesz od czego zacząć. Wskazówki, które można uzyskać dzięki trenerowi pozwolą ci wejść w świat sportu bez ryzyka i z pełnym optymizmem. Trener personalny będzie również śledził twoje postępy, wdrażając konieczne zmiany w ćwiczeniach.