Pierwsza randka jest bez wątpienia bardzo ważna. Przed spotkaniem często jesteśmy bardzo podekscytowani, bo nie wiemy na kogo trafimy. Utrudnia nam to również wybór odpowiedniego stroju. Dlatego warto wiedzieć, co brać pod uwagę szykując się na pierwszą randkę.

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Tego unikaj:

  • Kusa lub obcisła sukienka to nie jest dobry pomysł na ubiór na pierwszej randce. Przede wszystkim na takim spotkaniu powinnaś się czuć swobodnie, a taki strój Ci może to uniemożliwić. Zamiast zwracać uwagę na partnera, będziesz się stale kontrolować, czy za dużo nie odsłoniłaś. W dodatku mężczyzna może pomyśleć, że jesteś chętna na coś więcej niż zwykle pierwsze spotkanie.
  • Za mocny makijaż to kolejna rzecz, której należy unikać na pierwszej randce. Szczególnie powinno się zrezygnować z różnych eksperymentów, bo może nam coś nie wyjść i odstraszymy potencjalnego partnera. Na pierwszą randkę najlepiej wybrać delikatny i sprawdzony makijaż, w którym dobrze się prezentujemy.
  • Za luźne ubrania też się nie sprawdzą. Komfort jest najważniejszy, ale jednak warto trochę podkreślić sylwetkę. Dlatego lepiej zrezygnować z workowatych ubrań. Wiemy, że można się w nich doskonale czuć, ale to nie jest odpowiedni strój na pierwszą randkę.
  • Duszących perfum – przecież nie chcesz, aby Twoja randka od Ciebie uciekała.

Zrób małe rozeznanie

Zazwyczaj już przed randką wiemy, gdzie ona się odbędzie. Dlatego strój najlepiej dobrać do wymogów miejsca. Jeśli wybieramy się do zupełnie nieznanego nam lokalu, możemy przeprowadzić mały research, jakie ubrania tam pasują i postarać się dostosować. Czasami nie mamy pojęcia, gdzie odbędzie się spotkanie, ale warto dopytać. Dzięki temu nie popełnimy żadnego faux pas.

Pierwsza randka zimą – jak z tego wybrnąć?

Strój na pierwszą randkę zimą wiąże się z pewnymi przeszkodami. W końcu musimy zadbać o to, aby nasz strój był nie tylko ładny i wygodny, ale też ciepły. Najlepiej więc zdecydować się na dżinsy, t-shirt i ciepły sweter lub sukienkę połączoną z grubymi rajstopami oraz kozakami za kolano. Ważna też jest odpowiednie nakrycie wierzchnie. Jeśli mamy kilka do wyboru, to zdecydujmy się na płaszcz lub dopasowaną, elegancką kurtkę. Niektóre z nas mają tylko jedną, więc warto dołączyć do niej jakąś fantazyjną czapkę i szal.

jak ubrać się na pierwszą randkę

Najpopularniejsze miejsca na randkę a strój

Kawiarnia

Randka na kawie nie jest zbyt zobowiązująca, więc możemy się ubrać swobodnie. Jednak nie warto przesadzać z luzem! Piżamowe stroje zostawmy na inne spotkanie. Do kawiarni świetnie nadają się dopasowane spodnie oraz ciekawe t-shirty, do których świetnie pasują trampki lub inne wygodne buty. Możemy też założyć modne okulary, aby nasz strój nie był zbyt zwyczajny. Najlepszy będzie neutralny makijaż lub mocny akcent w postaci szminki w odważnym kolorze.

Kino

Randka w kinie zazwyczaj odbywa się wieczorem, więc możemy zdecydować się na elegantszy strój. Świetnie sprawdzi się sukienka lub spódniczka, a do tego buty na obcasie. Jednak pamiętajmy, żeby obuwie było wygodne – w końcu nie chcemy odstraszyć potencjalnego partnera narzekaniem, że nie możemy swobodnie się poruszać.

Restauracja

Randka w restauracji wymaga dopracowanego wyglądu. Najlepiej założyć spódnicę i prostą bluzkę, a do tego wygodne buty. Innym ciekawym pomysłem są dżinsy, t-shirt, a do tego kwiecista marynarka. Warto też zdecydować się na odpowiedni makijaż i fryzurę. Idealne będą delikatne fale lub kok oraz makijaż w stylu no makeup.