Urlop kojarzy się nam przede wszystkim odpoczynkiem na brzegu morza lub jeziora. Niektórzy jednak wolą aktywny wypoczynek i zamiast słońca oraz plaży stawiają na zwiedzanie, zarówno Polski jak i pozostałej części świata. Jednym z najpopularniejszych miast wybieranych przez turystów jest Wrocław. Oto 3 sprawdzone atrakcje, które są według nas najciekawsze i z pewnością Was nie zawiodą.

Jak spędzić czas w czasie pobytu we Wrocławiu?

Poszukiwanie… krasnali

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to miasto znane jest z tego, że na każdym rogu ulicy można zobaczyć… krasnala. Miniaturowe rzeźby są umieszczane we Wrocławiu od 2005-ego roku.  Przyczynili się do tego działacze antykomunistyczni, którzy rysowali je na murach po zamalowywaniu przez władze PRL-u antysocjalistycznych haseł. Po pewnym czasie wszyscy o nich zapomnieli, aż do 2003-ego roku, w którym Biuro Promocji Miasta Wrocław przyjęło propozycję strategiczną Agencji Reklamowej Wanilia i wykreowała krasnoludka jako symbol miasta.

We Wrocławiu można odnaleźć aż 300 krasnali, a ich liczba stale rośnie. Warto wybrać się na spacer po mieście i połączyć go z ich poszukiwaniem. Można zrobić sobie z nimi zdjęcia i pochwalić się nimi swoim znajomym.

Afrykanarium we wrocławskim zoo

Wrocławskie zoo to jedno z najpopularniejszych w całej Polsce. Największą jego atrakcją jest Afrykarium – pierwsze oceanarium w Polsce. Jego pomysłodawcą i autorem jest Radosław Ratajszczak, prezez spółki ZOO Wrocław. Główna przewodnia myśl Afrykarium to prezentacja różnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Pamiętacie „Gdzie jest Nemo?” W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody można podziwiać ekosystem rafy koralowej. Może uda wam się odnaleźć Nemo albo Dori? Poza pięknymi, kolorowymi rybami można tam zobaczyć, meduzy, mureny, rekiny, płaszczki i inne gatunki ryb. Są tam również pingwiny przylądkowe i hipopotamy. O reszcie przekonacie się sami!

Kolejkowo,  czyli Wrocław w miniaturze

Nie jest tak znane jak wrocławskie krasnale czy oceanarium, ale będąc we Wrocławiu musicie zobaczyć Kolejkowo. Taka atrakcja znajduje się jedynie w dwóch Polskich miastach – we Wrocławiu i w Gliwicach. To ogromna makieta przedstawiająca Dolny Śląsk. Makieta doskonale odzwierciedla rzeczywistość przedstawiając codzienne życie swoich miniaturowych mieszkańców – możemy zobaczyć ich podczas koncertów, akcji ratunkowych, jazdy na nartach, górskich wypraw czy wylegiwania się na plaży. Kolejkowo nieustannie tętni życiem. Możemy w nim podziwiać poruszające się pociągi i tramwaje oraz obserwować nadejście nocy, podczas której robi się ciemno, a w oknach okolicznych domków zapalają się światła.

Kolejkowo, krasnale, oceanarium… To tylko część atrakcji, które na was czekają, jednak koniecznie weźcie je pod uwagę, planując swój pobyt we Wrocławiu.

Autor: Anna Aniśko