Zmieniacie mieszkanie, kupujecie dom, czy wynajmujecie gdzieś pokój. Poza podstawowym umeblowaniem, pozostaje jeszcze kwestia wystroju. Nikt nie lubi przecież przebywać w miejscu, w którym są tylko białe ściany i puste półki. W tym artykule podzielę się z kilkoma pomysłami na udekorowanie Waszego azylu w ciekawy i tani sposób.

Jak w tani sposób udekorować swój pokój?

Natura jest fajna

Świetnie wyglądają letnie drzewa pełne liści za oknem. Wczesną jesienią miło jest wybrać się na spacer do parku i obserwować burze kolorów zarówno na gałęziach, jak i pod nogami. A co gdyby przenieść odrobinę tej natury do naszego lokum? Świetnym pomysłem jest zrobienie kolarzu z liści. Jeśli macie odrobinę miejsca na ścianie i nie chcecie tam wieszać drogiego obrazu, wykonajcie własną ozdobę. Pozbierajcie trochę liści, najlepiej w różnym kolorze i kształcie. Ususzcie je, to będą wtedy trwalsze. Na koniec wykażcie się odrobiną kreatywności. Przyklejcie suszonki na kawałek kartonu lub bezpośrednio na ścianę. Ułóżcie je w ciekawy kolarz, wzór, cokolwiek przyjdzie Wam tylko do głowy. Efekt jest naprawdę zaskakujący.

Zdjęcia nie tylko na telefonie

Z pozoru rzecz oczywista. Zdjęcia to przecież wspaniała pamiątka. Coś, na co lubimy patrzeć i wracać wspomnieniami do zamierzchłych czasów, konkretnego miejsca, momentu, czy osoby. Ale czy w dobie dzisiejszej technologi i wszechobecnej cyfryzacji pamiętamy jeszcze o tym, że zdjęcie można wywołać i mieć je w formie fizycznej? A to przecież tak prosta, tania i niezwykle przyjemna dekoracja. Zdjęcie z pierwszej randki z partnerem, imprezy ze znajomymi czy wspólna fotka na urodzinach babci. Przecież wiadomo, że to tam najlepiej wychodzi się z rodziną. Jedyne czego potrzebujecie to kilka ramek. Większe, mniejsze, zależy tylko od Was. Powieście je na ścianie, postawcie na biurku. Na pewno nie pożałujecie.

Handmade też jest sztuką…

I to bardzo stylową. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest handmade. To po prostu rzeczy zrobione całkowicie ręcznie. Zazwyczaj samodzielnie przez jedną osobę. Od ozdób w postaci biżuterii po właśnie stylowe dekoracje do domu. Owszem trzeba zauważyć fakt, że jeśli chcemy kupić taki wyrób w sklepie, to przyjdzie nam za niego zapłacić i to często nie małe pieniądze. Można jednak spróbować zrobić coś samodzielnie. Dla przykładu, pierwszy z brzegu łapacz snów. Jako ozdoba sprawdza się więcej niż przyzwoicie. Innym pomysłem może być makrama, czyli sztuka wiązania sznurków w przeróżne wzory. Nie używa się w niej nici ani igieł, jedynie węzły. Bardzo uniwersalny sposób na dekorację. Powieszona na ścianę może stanowić piękną ozdobę. Da się ją jednak zapleść w taki sposób aby utrzymywała doniczkę, co robi z niej oryginalny kwietnik. W internecie wiele jest filmów instruktażowych, jak ją wykonać. Makrama nie jest wcale trudna jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Zapewne każdy z odrobiną czasu i samozaparcia jest w stanie się jej nauczyć.

To tylko kilka przykładów jak w prosty i tani sposób udekorować mieszkanie aby stało się bardziej „nasze”. Nikt nie lubi przecież spać, czy nawet przybywać w miejscu nijakim i przygnębiającym. Dzięki kilku prostym zabiegom, wymagającym w zasadzie jedynie trochę czasu i cierpliwości, nasz kąt stanie się przytulnym miejscem, z którego będziemy dumni.