Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tam spędzamy sporo czasu w ciągu dnia, a ze względu na to, że jest to też często miejsce, które połączone jest z salonem powinno być nie tylko funkcjonalne, ale także i estetyczne. Jednym z ważniejszych jej elementów wyposażenia jest zlewozmywak, bez którego raczej nikt nie wyobraża sobie kuchennego wnętrza. W dzisiejszym wpisie chcemy sprawdzić, który zlew jest cieszy się większym zainteresowaniem i dlaczego, czy ten stalowy, czy może wykonany z granitu. Zapraszamy!

W dzisiejszych kuchniach zazwyczaj zamontowana jest zmywarka. Tym samym nie ma konieczności mycia naczyń i sztućców ręcznie i posiadania dużego dwukomorowego zlewozmywaka. Z tego względu właśnie zlewozmywaki jednokomorowe stalowe cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Nie zajmują dużo miejsca w często niezbyt dużym kuchennym pomieszczeniu, do tego są dosyć tanie i dobrze spełniają swoją podstawową funkcję.

Wiele zalet stalowych zlewów jednokomorowych wynika wprost z materiału, z jakich zostały one wykonane. Stal jest przede wszystkim materiałem, który jest odporny na wiele negatywnych czynników. Zlewy stalowe jednokomorowe są higieniczne, poza tym są odporne na plamy, co w przypadku innych rodzajów zlewów nie jest tak oczywiste. Stal jest także materiałem trwałym. Oczywiście prawdą jest to, że na stalowych zlewach widoczne są plamy od wody, jednak wytarcie powierzchni ich do sucha  wystarczy, by się ich pozbyć.

Zlewozmywaki stalowe jednokomorowe z fakturą lnu uznawane są przez ekspertów za bardziej praktyczne, ponieważ właśnie ze względu na ich fakturę nie widoczne są zacieki, w tym te z wody.

W jakich wnętrzach sprawdzą się zlewozmywaki stalowe jednokomorowe?

Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy do samej aranżacji, stylistyki wnętrza. Chociaż sama stal, jej metaliczny kolor pasuje do bardzo wielu innych kolorów i dobrze się z nimi prezentuje. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, a jednak zlewy stalowe to nie tylko modele popularne, które dostępne są w kolorze chrom błyszczący. Coraz więcej czołowych producentów zlewów wprowadza na rynek także modele, które dostępne są w innych wersjach kolorystycznych, np. złote czy miedziane.

Różnorodność kolorystyczna, a także dosyć niska cena zlewów stalowych jednokomorowych przekłada się na dużą ich popularność. Modele te dostępne są też w wielu wariantach rozmiarowych. Niektórzy producenci posiadają w ofercie zlewy stalowe jednokomorowe z ociekaczem lub dodatkową małą komorą, która może być wykorzystana na przykład podczas konieczności umycia naczyń czy płukania warzyw. Wybierając zlew kuchenny powinno zawsze dopasować go nie tyle do blatu, ale do baterii. Najkorzystniej jeśli te dwa elementy będą znajdowały się w tej samej kolorystyce lub korespondowały z sobą w inny sposób.