Czytanie nie tylko pomaga uwolnić się od stresu i codziennych zmartwień, ale jest także świetnym sposobem na poznanie otaczającego nas świata, jego zwyczajów i tajemnic. Książki rozwijają, uczą i poprawiają pracę naszego mózgu, dlatego starajmy się sięgać po nie jak najczęściej. Grudzień to dobry moment, by nadrobić zaległości, na które nie mieliśmy do tej pory czasu. Poniżej przedstawiamy listę 6 książek, po które warto sięgnąć przed końcem tego roku.

Jak znaleźć więcej czasu na czytanie książek?

Natalia de Barbaro – Czuła Przewodniczka 

„Czuła Przewodniczka” to pozycja, która każda kobieta powinna mieć u siebie na półce. Jest to książka, a raczej przewodnik, obnażający wszystkie oblicza bycia kobietą. Dzięki temu, że autorka jest również znaną felietonistką, język książki jest przejrzysty, a lekturę czyta się wyjątkowo przyjemnie. Czy naprawdę jesteśmy szczęśliwe? Czego chcemy od naszego życia? Jak pogodzić rolę matki, córki, żony, a do tego mieć czas na spełnianie swoich marzeń? Na pewno każda z nas stawia sobie podobne pytania raz na jakiś czas. Natalia de Barbaro w swojej książce, opierając się o własne doświadczenia stara się na nie odpowiedzieć, jednocześnie pokazując , że każda z nas ma w sobie tytułową „czułą przewodniczkę”, którą musimy dopuścić do głosu w naszym życiu.

Książkę kupicie pod linkiem: Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Laila Shukri – Uciekłam z arabskiego burdelu

Jeśli jeszcze nie znacie tej autorki, czas najwyższy, aby zapoznać się z jedną z jej powieści. „Uciekłam z arabskiego burdelu”, to książka łącząca w sobie cechy powieści i reportażu. Fabuła lektury skupia się na historii młodej Polki – Julii, która poznaje chłopaka i zakochuje się. Brzmi jak początek komedii romantycznej prawda? Nic bardziej mylnego. Tarek z pozoru miły mężczyzna zaprasza dziewczynę na kilka dni do Dubaju. Jednakże, na miejscu sprawy przybierają bardzo nieciekawy obrót, bowiem Julia zostaje sprzedana arabskiemu szejkowi jako żywy towar! Od tej pory jej życie zamienia się w koszmar i może polegać wyłącznie na sobie. Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą? Autorka porusza w swoich książkach ważny problem, jakim jest międzynarodowy handel ludźmi, szczególnie w świecie arabskim. Lektura nie jest łatwa, ponieważ pokazuje okrucieństwo i dramat ludzki, jednakże warto po nią sięgnąć chociażby ze względu na jej wyraźne przesłanie.

Książkę kupicie pod linkiem: Uciekłam z arabskiego burdelu

Janelle Brown – Oszustka

„Oszustka”, to prawdziwa książka XXI. Pokazuje nam, że codziennie po drugiej stronie ekranu naszego komputera i smartfona czyhają na nas realne zagrożenia mogące nieść nieprzyjemne konsekwencje. Praktycznie każdy z nas spędza większość swojego czasu w internecie. Zamieszczamy tam swoje zdjęcia, piszemy o naszym życiu, zdradzając przy tym wiele szczegółów, które mogą w jednej chwili zmienić się w okrutną pułapkę. Janelle Brown napisała fenomenalny thriller psychologiczny, który porusza ten jakże aktualny temat. „Oszustka” złapie Was i nie wypuści, aż do ostatnich stron. Jest to książka, którą będziecie czytać bez tchu i z emocjami niczym na kolejce górskiej! Przygotujcie się więc na ponad pięćset stron wartkiej akcji i sięgnijcie po nią przy najbliższej wolnej okazji. 

Książkę kupicie pod linkiem: Oszustka

Książki_kreacje_świąteczne - sprawdź opinie

Stephen King – Billy Summers

Kolejna fenomenalna powieść mistrza pióra grozy. Stephen King mimo, że tym razem nie zabiera nas w mroczne odmęty horrorów, to serwuje nam jednakże wspaniałą powieść łącząca w sobie elementy kryminału, sensacji, a nawet romansu. Ten, kto czytał już książki tego autora wie, jak umiejętnie potrafi on nakreślić historię i portrety swoich postaci, wciągając nas w drobiazgowo wykreowany świat, sprawiając, że czujemy się, jakbyśmy sami brali w niej czynny udział. Tym razem zabierze nas w podróż razem z Billym Summersem – snajperem, przygotowującym się do zasłużonego przejścia na emeryturę. Zostało jednak ostatnie zlecenie i ostatni strzał. Co jednak, jeśli sprawy się skomplikują? Przekonajcie się sami!

Książkę kupicie pod linkiem: Billy Summers

John. P. Strelecky – Kawiarnia na końcu świata 

Debiut literacki, a zarazem bestseller, który został przetłumaczony na aż 34 języki! „Kawiarnia na końcu świata” inspiruje i pomaga odnaleźć sens tego, co w życiu jest naprawdę ważne. W czasach wszechobecnego pośpiechu, kiedy każdy z nas gdzieś zmierza, czy to do banku, czy do pracy, brakuje chwili aby zwyczajnie odpocząć i powiedzieć sobie „stop”. Jaki jest sens naszego życia? Książkę czyta się bardzo szybko. Liczy sobie ona może około osiemdziesiąt stron, jednakże stawia nam trzy bardzo ważne pytania, na które odpowiedzi musimy znaleźć sami. Dlaczego robimy pewne rzeczy? Gdzie zmierza nasze życie? Jak wrócić na właściwe tory? Jeśli macie ochotę na nieco wytchnienia i refleksji wstąpcie do „Kawiarni na końcu świata”.

Książkę kupicie pod linkiem: Kawiarnia na końcu świata

Kath Stathers – Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia

Jeśli szukacie inspiracji na ciekawy wyjazd, bądź pomysłu na prezent dla bliskich, to ta książka powinna przypaść Wam do gustu. Lektura Kath Stathers to prawdziwa encyklopedia ciekawych propozycji, jak spędzić największe przygody swojego życia! Znajdziemy w niej pozycje zarówno dla miłośników ekstremalnych wrażeń, jak i dla tych mniej spragnionych adrenaliny. Jedno jest pewne! Ta książka sprawi, że zechcecie wyjść z domu i obudzi w Was żyłkę podróżnika. A co jest wspanialsze, niż poznawanie uroków otaczającego nas świata?

Książkę kupicie pod linkiem: Bucket list. 1000 pomysłów na przygody życia