Jak wygląda Wasza wakacyjna biblioteczka? Jakie gatunki literackie się na się niej znajdą? Mrożące krew thrillery, czy może płomienny wakacyjny romans? Połowę lipca mamy już za sobą, a tropikalne upały w dalszym ciągu dają się we znaki. Nie pozwólmy by promienie słoneczne uciekły nam sprzed nosa i wykorzystajmy ten czas by cieszyć się nimi przy dobrej lekturze! Przygotowaliśmy dla Was listę 5 książek i reportaży, które na pewno Was nie znudzą! Przygotujcie więc leżak, ulubiony mrożony napój i zaczynamy!

Książka idealna na... plażę!

Colleen Hoover – Nagie serca

Lato, lato a wraz z nim zapowiedź kolejnej powieści znanej na cały świat autorki romansów – Collen Hoover. Premiera książki ma mieć miejsce 28 lipca, więc już całkiem niedługo. Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z tą autorką to musimy Was ostrzec byście przygotowali paczkę chusteczek, ponieważ bez emocji się nie obejdzie! Pisarka fenomenalnie obrazuje słowem. Tym razem zabiera nas w podróż, gdzie stykają się dwa różne światy. Beyah miała ciężkie życie i trudne kontakty z rodzicami. Tylko dzięki swojej determinacji udaje jej się dostać stypendium na wymarzonej uczelni. Jednakże, jak to w życiu często bywa wszystko się wali, kiedy matka dziewczyny umiera na dwa miesiące przed wyjazdem, przez co ta traci dach nad głową. Czas, który pozostał do wyjazdu musi spędzić z ojcem, co planuje zrobić cicho i bez zbędnego rzucania się w oczy. Zamiary te niweczy jednak jej sąsiad – Samson – wkraczając w jej życie niczym tornado. Z czasem ich znajomość przeradza się jednak w płomienny romans. Co stanie się, gdy na jaw wyjdzie sekret z przeszłości chłopaka? Czy Beyah zaryzykuje złamane serce? Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami!

Książkę można kupić na: https://tiny.pl/9x8kw

Paris B. A. – Terapeutka 

Jeśli tak, jak ja jesteście fanami thrillerów psychologicznych, to ta propozycja musi się znaleźć na Waszej letniej półce. Podobała Wam się „Dziewczyna z pociągu” autorstwa Pauli Hawkins? B. A. Paris w swoich książkach tworzy bardzo podobny klimat. Jej książki znalazły się na liście bestsellerów Empiku, aż 91 razy! Pisarka po raz pierwszy zadebiutowała w 2016 roku powieścią „Za zamkniętymi drzwiami”. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po tę lekturę, koniecznie to zróbcie! Jej najnowsza powieść „Terapeutka”, to historia młodego małżeństwa, które wprowadza się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu. Życie Alice i Leo zdaje się być wręcz doskonałe, aż do momentu, gdy dziwne zachowania sąsiadów zaczynają wzbudzać podejrzenia Alice. Co więcej, kobieta odczuwa dziwną więź z terapeutką , do której dom wcześniej należał. Pajęczyna kłamstw rosnąca z każdym dniem sprawia, że kobieta popada w obsesję. W pewnym momencie Alice poznaje przerażający  nowego domu. Zdrady, mroczne tajemnice, na pozór idealne osiedle i złowroga zamknięta społeczność sąsiedzka, która wręcz wywołuje ciarki na plecach. Czego więcej potrzeba by stworzyć idealny klimat? Dajcie szansę tej lekturze a gwarantuje Wam, że nie pożałujecie!

Książkę można kupić na: https://tiny.pl/9x8k7

Remigiusz Mróz – Wybaczam Ci

To będzie propozycja dla tych, co lubią zakończenia wbijające w fotel. Co byście zrobili gdybyście znaleźli na Facebookowym profilu swojej drugiej połówki znaleźli wiadomość od nieznajomej osoby „Wybaczam Ci”, a jej nadawca popełniłby samobójstwo niedługo potem? W takiej właśnie sytuacji znalazła się Ina, żona Rafała, która czyta wiadomość od Moniki. Dodatkowo jej mąż wypiera się jakiejkolwiek znajomości z kobietą, po czym najzwyczajniej na świecie znika. Gdzie leży prawda? Ina zaczyna zadawać sobie pytania. Czy całe ich małżeństwo i życie jakie wiodła do tej pory były zwykłą fikcją i zgrabnie utkaną pajęczyną kłamstw. Czy prawda ją zniszczy? Możemy całe życie mieszkać z kimś pod jednym dachem, po czym okazuje się że tak na prawdę w ogóle nie znamy tej osoby. Całą historię obserwujemy z perspektywy dwóch osób, Iny oraz jej przyjaciela Gracjana. Z każdą stroną staramy się poskładać rozsypane puzzle układanki, by potem autor znów zagonił nas w kozi róg. Aby poznać to mistrzowskie zakończenie będziecie musieli sięgnąć po nie sami! Naprawdę warto!

Książkę można kupić na: https://tiny.pl/9x8kf

Barbara Wysoczańska – Narzeczona nazisty

Wielka miłość w czasach wojny. Czy może być coś bardziej romantycznego? Debiutancka powieść Barbary Wysoczańskiej to historia ludzi, których wybuch wojny postawił po dwóch stronach barykady. On bogaty niemiecki hrabia, ona młoda, śliczna Polka, studentka germanistyki. Miłość uderza ich niczym piorun. Hania przyjeżdża do Gdańska, by pracować jako dama do towarzystwa starszej niemieckiej arystokratki. Ostatniego dnia swojego pobytu zostaje jednak aresztowana przez oficerów SS. Z opresji wybawia ja młody mężczyzna – Johann von Richter. Los sprawia, że jest on właśnie wnukiem damy, którą opiekowała się dziewczyna. Młodzi zakochują się w sobie, lecz wkrótce potem wybucha wojna i każdy musi spełnić powinności wobec swojego kraju. Czy ich miłość przetrwa w obliczu cierpienia, brutalności i strachu o swoich bliskich? Mimo, że książka nie jest oparta na faktach, będzie ciekawa propozycją dla miłośników dobrych historii miłosnych z wojennym klimatem.

Książkę można kupić na: https://tiny.pl/9x8kj

Joanna Gierak-Onoszko – 27 śmierci Toby’ego Obeda

Jeśli lubicie dobre reportaże, to z pewnością zaciekawi Was ta propozycja. Przepiękna okładka, która zdobi książkę skrywa znacznie więcej niż można by przyznać na pierwszy rzut oka. Jak naprawdę wygląda życie w Kanadzie. My kojarzymy ten kraj jako krainę pięknych rezerwatów z malowniczymi jeziorami, wigwamów i kolorowych piuropuszy. Co przed nami zatajono? Czego nie powiedzieli nam na lekcjach historii? Co takiego w dalszym ciągu jest opłakiwane w Kanadzie? Dlaczego płoną kościoły katolickie? Joanna Gierak-Onoszko w swojej książce obnaża ludzkie okrucieństwo i zwierzęce taktowanie najmłodszych mieszkańców rdzennej ludności jakie jeszcze do niedawna serwowały im tak zwane szkoły z internatem. A wszystko to pod przykrywką kościoła. Opowiada o ludziach, którzy nigdy nie ponieśli konsekwencji swych czynów, choć powinni. Książka zdecydowanie nie jest łatwą lekturą, raczej wstrząsającą i smutną, ale na takie również powinniśmy poświęcić swój czas. Pozycja skłania do głębszych refleksji i otwiera oczy na to co się dzieje wokół nas, dlatego warto się z nią zapoznać. Pokazuje, że zło tak naprawdę ma wiele twarzy.

Książkę można kupić na: https://tiny.pl/9x8kl