Mimo, że ostatnio pogoda w kratkę, dni wciąż są długie i warto wykorzystać je jak najlepiej. Książki są świetnym sposobem na pobudzenie wyobraźni, ćwiczenie pamięci, czy  zniwelowanie stresu. Chyba najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by dostać dobrą lekturę! Możesz skorzystać z bibliotek w twojej okolicy lub z różnych grup na Facebooku, pozwalających Ci za niewielką opłatą i bez wychodzenia z domu, zdobyć interesującą Cię książkę. Poniżej znajdziesz listę lektur, które bez problemu znajdziesz w bibliotece lub odkupisz od innych miłośników literatury.

Książkowe pozycje, które idealnie sprawdzą się na długie wieczory!

Heather Morris, Tatuażysta z Auschwitz

Jest to zdecydowanie pozycja najbardziej popularna w ostatnim czasie i wciąż bardzo łatwo dostać tę książkę w dobrej cenie. To powieść oparta na faktach, opisująca życie w Auschwitz. Autor skupia się na jednym bohaterze, który przebywa w obozie. Mężczyzna poznał tam wybrankę swojego serca, a miłość do niej dodała mu sił, by przetrwać wojenne piekło. Nie jest to tkliwe romansidło, jak mogłoby się wydawać, lecz kolejny literacki dokument, ukazujący trochę z innej perspektywy prawdę o tamtych czasach.

Książkę możecie kupić pod linkiem: Heather Morris, Tatuażysta z Auschwitz

A.J. Finn Kobieta w oknie

Kobieta w oknie to kolejna bardzo popularna książka. Jest to niezwykle wciągający thriller psychologiczny, odkrywający historię kobiety chorej na agorafobię, ciągle tkwiącej w czterech ścianach. Bohaterka straciła wszystko, co było dla niej ważne. Całe dnie spędza na wyciszaniu swoich myśli o przeszłości za pomocą alkoholu. Jednym z jej ulubionych zajęć jest przesiadywanie w oknie i podglądanie ludzi przez obiektyw aparatu. Pewnego wieczoru widzi coś czego nie powinna, lecz do końca nie jest pewna co tak naprawdę widziała. Wejdź w świat tej ciągle trzymającej w napięciu historii i przekonaj się, jakie tajemnice skrywają bohaterowie.

Książkę możecie kupić pod linkiem: A.J. Finn Kobieta w oknie

JP Delaney Lokatorka

Zostając w klimacie tajemniczych i trzymających w napięciu historii, nie sposób nie wspomnieć o Lokatorce. Jest to książka okrzyknięta w 2018 roku thrillerem roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Powieść dotyczy historii pewnego mieszkania i jego właściciela. Historia jest opisywana z dwóch perspektyw: poprzedniej i obecnej lokatorki. Okazuje się, że kobiety są bardzo do siebie podobne, ale tylko jedna z nich nie żyje. Co się stało z poprzednią lokatorką i jakie tajemnice kryje to mieszkanie?

Książkę możecie kupić pod linkiem: JP Delaney Lokatorka

André Aciman Tamte dni, tamte noce

Tamte dni, tamte noce należy do lżejszych powieści, ponieważ opowiada historię wakacyjnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domku we Włoszech. Obaj mężczyźni są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i powoli odkrywają swoją seksualność oraz głęboko ukryte emocje. Niespełna sześciotygodniowy romans jest wydarzeniem, które na zawsze odmienia ich życie. Książka zawiera niezwykle poetyckie opisy uczuć bohaterów. Myślę, że w dzisiejszych czasach ta pozycja jest bardzo potrzebna, ponieważ udowadnia, że miłość nie wybiera.

Książkę możecie kupić pod linkiem: André Aciman Tamte dni, tamte noce

Autor: Karolina Herba