Cesarskie cięcie to poważna operacja położniczo-ginekologiczna, której poddaje się około 43% Polek. Charakterystyczną “pamiątką” po tym zabiegu jest długa i cienka blizna na brzuchu. Wiele kobiet ma z tego powodu kompleksy – jak skutecznie usunąć tego typu niedoskonałość?

W opinii  specjalistów z Bieńkowscy Clinic  w Bydgoszczy skuteczną metodą leczenia blizn pooperacyjnych jest laseroterapia, która wykorzystuje frakcyjny system laserowy eCO2.

Spis treści:

Leczenie blizn. Jak działa laser Mosaic eCO?

Przeciwwskazania do laseroterapii eCO2

Leczenie blizn. Jak działa laser Mosaic eCO?

Blizna po porodzie zakończonym cesarskim cięciem nie jest estetyczna, z tego względu wiele kobiet chce, aby stała się jak najmniej widoczna. Z pomocą świeżo upieczonym matkom lub tym z dłuższym stażem przychodzi współczesna medycyna estetyczna. Część pacjentek, które rozważają laserowe leczenie blizny po cesarskim cięciu nie wie, na czym polega laseroterapia frakcyjna? W czym tkwi sekret działania innowacyjnego lasera Mosaic eCO2? To zaawansowane technologicznie urządzenie medyczne firmy LUTRONIC generuje długość fali na poziomie 10600 nm, docierając do najgłębszych warstw skóry i mobilizując przebudowę jej struktur (laser w kontrolowany sposób uszkadza skórę właściwą). Ile trwa jeden zabieg? Jest to krótka procedura, która zajmuje specjaliście około 15-40 minut. Przez kilka godzin po zabiegu pacjentka może odczuwać nieznaczny dyskomfort w miejscu poddanemu działaniu lasera (odczucia są porównywalne do tych związanych z intensywnym opalaniem). Przez kolejne 2-3 dni w obrębie leczonego obszaru może wystąpić lekki rumień, nierówność powierzchni, obrzęk (objawy te są zupełnie naturalną reakcją organizmu i nie powinny wzbudzać naszego niepokoju, wkrótce samoistnie miną).

Ile zabiegów należy wykonać, chcąc pozbyć się szpecących blizn pooperacyjnych? Jest to indywidualna sprawa, standardowo są to 2-3 sesje w kilkutygodniowych odstępach czasu. Pierwsze efekty są widoczne tuż po zabiegu, finalny rezultat następuje po około 2-3 miesiącach.

Laser Mosaic eCO2 to skuteczne i bezpieczne narzędzie do walki z bliznami po cesarskim cięciu i nie tylko – doskonale radzi sobie również bliznami potrądzikowymi, pooparzeniowymi, pourazowymi, rozstępami, czy objawami fotostarzenia skóry. Zaletą tego systemu laserowego jest szybka praca, brak efektów ubocznych (zabieg leczenia blizn Mosaic eCO2 jest bezkrwawą procedurą) i trwałość efektów.

Przeciwwskazania do laseroterapii eCO2

Zabieg naświetlania laserem frakcyjnym poprzedza konsultacja lekarska – wywiad ze specjalistą. Kto nie kwalifikuje się do leczenia blizn za pomocą systemu frakcyjnego eCO2? Do podstawowych przeciwwskazań wykluczających z możliwości poddania się laseroterapii jest zaliczana:

  • ciąża i okres laktacji,
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • terapia retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
  • aktywne infekcje skóry w obszarze zabiegowym,
  • zażywanie leków uwrażliwiających na światło,
  • aktywna opryszczka,
  • przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
  • ciężkie, niewyrównane choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, niewydolność nerek, cukrzyca).

Podsumowując, laser Mosaic eCO2 to nowoczesne i wysoce efektywne urządzenie o unikalnych właściwościach, które może pomóc pacjentkom w eliminacji wielu defektów urody, przywracając im atrakcyjny wygląd i lepsze samopoczucie. To skuteczne narzędzie do walki z różnymi problemami skóry, wykorzystywane w terapii leczenia blizn, redukcji płytkich i głębokich zmarszczek, rozstępów, rozjaśnienia zmian pigmentacyjnych, zwężenia porów i wielu innych defektów kosmetycznych.

Jesteś spełnioną mamą, która przeszła cesarskie cięcie i chcesz bez skrępowania nosić latem skąpo wycięte bikini? Masz dodatkowe pytania odnośnie laseroterapii Mosaic eCO2? Więcej informacji na temat leczenia blizn pooperacyjnych za pomocą systemu frakcyjnego znajdziesz na tej stronie: https://bienkowscyclinic.pl/