Gdy za oknem jesienna aura, zimno i plucha, brakuje nam ochoty na cokolwiek. Jak zatem poprawić sobie nastrój? Co robić w jesienne, ponure dni? Odpowiedź brzmi: czytać! Nawet jeśli nie jesteś molem książkowym to spróbuj i rozsiądź się wygodnie z kubkiem gorącego napoju i ciekawą lekturą. My podpowiadamy, po jakie pozycje sięgnąć tej jesieni. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Lektury na jesienną aurę!Anna Szczepanek ,,Nietypowa Matka Polka”

Kobieta, matka polka, ale nietypowa. Nie chce być ,,perfekcyjną panią domu” z idealnie lśniącym domem i oknami. Nie zamierza ćwiczyć z Chodakowską, być fit i  dbać o linię. Nie nakłada filtrów na Instagramie. Lubi za to pożartować na temat metroseksualnych mężczyzn w łazience i oglądać program telewizyjny ,,Moje wypieki”. Pozycja z dużą dawką ciętego języka, żartów i anegdotek bohaterki, która wychodzi z założenia, że życie jest za krótkie, żeby się nie śmiać i być ponurym!

Stephen King ,,Instytut”

Chłopiec Luke Ellis któregoś dnia budzi się w pewnym pokoju. Wygląda, jak jego własny, ale nie ma…okien. Znajduje się w tajnym Instytucie dla dzieci, obdarzonych niezwykłymi mocami. Orientuje się, że został porwany i musi stąd, jak najszybciej uciekać. King powraca z kolejną, przerażającą historią, którego tłem są dzieci i dorośli bez skrupułów.

Liane Moriarty ,,Dziewięcioro nieznajomych”

Luksusowe uzdrowisko w odległym zakątku i nieznajomi, którzy przyjeżdżają by się zrelaksować czy zrzucić zbędne kilogramy. Zabrali ze sobą ,,umilacze” w postaci papierosów czy alkoholu, jednak z czasem okaże się, że to nie wszystko, co mają w zanadrzu…Niebawem każdy z gości ,,Tranquillum House’’, zadaje sobie pytanie: Czy uciekać, póki jeszcze mogę? Powieść autorki ,,Wielkich Kłamstewek”, trzymająca w napięciu.

Remigiusz Mróz ,,Listy zza grobu”

Kaja Burzyńska dostaje listy od swojego ojca. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że… nie żyje od dwudziestu lat. Mężczyzna zadbał wcześniej, żeby córka otrzymywała wiadomości. Kaja po czasie zaczyna dostrzegać w listach drugie dno…W międzyczasie do dawnego domu kobiety, wprowadza się Seweryn Zaorski – patomorfolog i samotny ojciec. Odkrywa tajemniczą skrytkę…Thriller Mroza, którego akcja toczy się w małym miasteczku, z rodzinną tajemnicą.

Yuval Noah Harari ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów”

Stworzenie i ewolucja ludzi. Historia połączona z naukowymi faktami. Autor zadaje pytania: Co stało się z innymi gatunkami ludzi, którzy zamieszkiwali Ziemię? Co stanie się z nami? Kiedyś, dawno temu człowiek walczył o przetrwanie i kierował się pierwotnym instynktem, a dziś ludzkość rządzi światem i lata w kosmos. Harari na nowo rozważa przyjęte narracje w ciekawej formie. To światowy bestseller ostatnich lat.

Autor: Klaudia Bogdan