Piękny i młody wygląd nigdy nie wychodzi z mody! Kobiety decydują się na różne metody, aby zatrzymać czas. Mężczyźni również coraz częściej decydują się na tego typu kuracje. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze zabiegi odmładzające!

Autologiczny Wypełniacz Tkankowy ATR

Autologiczny Wypełniacz Tkankowy ATR to zupełnie innowacyjna metoda, która zdobywa coraz większą popularność. Kuracja, opracowana przez Uniwersytet Medyczny w Neapolu, pozwala na wypełnienie tkanki pacjenta materiałem pochodzenia autologicznego. W trakcie zabiegu lekarz pobiera krew pacjenta do specjalnie przygotowanej probówki medycznej PRP PYREX, a następnie dokonuje wyizolowania materiału, opracowania go i zagęszczenia w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu. W ten sposób przygotowany produkt należy ostudzić do temperatury ciała pacjenta i wykonać iniekcję zwrotną. Dodatkowo lekarz może dopasować gęstość uzyskanego materiału do oczekiwanych rezultatów. Terapia jest w pełni autologiczna, dzięki czemu wyklucza się możliwość wystąpienia alergii lub odrzucenia wypełniacza przez organizm pacjenta.

Mezoterapia

Mezoterapia cały czas jest jedną z najpopularniejszych metod odmładzających. Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu igłą w głąb skóry substancji leczniczych, których celem jest pobudzenie jej do odnowy. Kontrolowane uszkodzenie na skutek działania czynników zapalnych prowadzi do uzyskania poprawy estetycznej. W efekcie następuje nawilżenie skóry, przywrócenie jej blasku, poprawę napięcia i ujędrnienie. Warto też pamiętać, że ta metoda przyczynia się też do stymulacji skóry do produkcji nowych komórek oraz włókien. Dzięki temu efekty kuracji są widoczne dłużej niż obecność wprowadzonych substancji.

Wypełniacze

Modelowanie twarzy za pomocą wypełniaczy również nie wychodzi z mody. Najpopularniejszych wypełniaczem jest oczywiście kwas hialuronowy, który naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Odpowiada on za ujędrnienie i elastyczność skóry. Jednak z wiekiem obecność kwasu hialuronowego się zmniejsza a w efekcie skóra staje się przez to mniej elastyczna, cienka oraz pojawiają się pierwsze linie i zmarszczki. Wypełniacze mają na celu zapobiec tym zmianom. Kwas hialuronowy stosuje się więc, aby odbudować utraconą objętość skóry, zmniejszyć zmarszczki oraz spłycić fałdy. Może być również stosowany do powiększanie i modelowania ust, policzków, brody, a nawet całej twarzy.

Osocze Bogatopłytkowe PRP

Do jednych z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających zalicza się kurację z osoczem i fibryną bogatopłytkową. Materiał do zabiegu uzyskuje się poprzez odpowiednie odwirowanie krwi pacjenta pobranej przed zabiegiem. Osocze bogatopłytkowe pobudza macierzyste komórki do namnażania, a ponadto pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen. To pozwala na regenerację i rewitalizację skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowymnajczęściej wykorzystywany jest w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, a także w celu korekcji blizn potrądzikowych oraz rozstępów. 

Wpis powstał we współpracy z Top-Dent Stomatologia i Medycyna Estetyczna w Bochni.