W marcu w kinach czeka na nas wiele ciekawych pozycji. Na naszej liście tym razem pojawiły się głównie pozycje europejskie, a każda z nich ma zupełnie inny klimat. Nie zabrakło też disneyowskiej historii w filmowej wersji. Na co więc warto wybrać się do kina w marcu?

Litość

Tym razem na naszej liście pojawiła się grecka czarna komedia. 45-letni prawnik mieszka w zadbanym domu wraz z nastoletnim synem, a jego żona leży w śpiączce w prywatnej klinice po ciężkim wypadku. Smutek zdaje się dla niego najważniejszym uczuciem w życiu, a przy okazji wywołuje współczucie wśród osób z otoczenia, które troszczą się o jego dobre samopoczucie. Jednak pewnego dnia jego żona budzi się ze śpiączki, a jej powrót drastycznie zmienia życie, do którego zdążył się już przyzwyczaić. To sprawia, że zaczyna szukać nowych sposobów, aby na nowo wzbudzać litość wśród innych, a w efekcie traci kontrolę nad samym sobą.

Szczęśliwy Lazzaro

Włoskie kino coraz częściej gości w polskich kinach. Kolejna propozycja to niezwykła opowieść nagrodzona na scenariusz na festiwalu w Cannes. Lazzaro jest dobrym i zawsze pomocnym mieszkańcem zapomnianej przez wszystkich sycylijskiej wsi. Chłopiec nie zna fałszu i jest uosobieniem niezwykłej dobroci, która przez większość uznawana jest za zwykłą głupotę. Lazzaro pewnego dnia udziela schronienia synowi arystokratki, który postawia wykorzystać jego naiwność.

Robaczki z zaginionej dżungli

Robaczki z zaginionej dżungli to druga część hitu, który zdobył ogromną popularność w ponad 80 państwach. Tym razem biedronka i jej mali przyjaciele przeżyją niezwykłe przygody na Karaibach. Niestety firma budowlana planuje wycinkę dżungli. Jednak pomysłowe robaczki szybko opracowują plan uratowania lasów deszczowych.

Wszyscy wiedzą

Wszyscy wiedzą to niezwykle zaskakujący thriller rozgrywający się w gorącej Hiszpanii, a w głównych rolach zobaczymy najsłynniejszą hiszpańską parę. Laura przyjeżdża do Argentyny do rodzinnego miasteczka na ślub siostry. Jednak radosną atmosferę przerywa zniknięcie jej córki. W trakcie poszukiwań wychodzi na jaw wiele skrywanych sekretów, a podejrzani są wszyscy.

Ciemno, prawie noc

Kolejna mroczna historia na naszej liście, to ekranizacja nagrodzonej nagrodą Nike powieści Joanny Bator. Dziennikarka Alicja Tabor po latach powraca w rodzinne strony, gdzie doszło do tajemniczej serii zaginięć dzieci. W trakcie śledztwa reporterka wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce dekady temu. Alicja będzie musiała się zmierzyć ze złem w czystej postaci, ale znajdzie też sojuszników stojących po stronie dobra.

Dumbo

Dumbo to słynna disneyowska historia idealne dla całej rodziny. Filmowa wersja opowieści o małym słoniku to wzruszające do łez widowisko. Dumbo to doskonała lekcja o tolerancji, akceptacji odmienności i szacunku do innych. Po seansie do wielu osób dotrze, że nieważne jest to, jak wyglądamy, ale to, co mamy w środku.