Listopadowe wieczory z reguły są długie i ponure. W tym czasie warto wybrać się do kina, aby chociaż na chwilę przenieść się do innego świata. W tym miesiącu ma premierę wiele interesujących filmów, a niektóre z nich pomogą spojrzeć na nasze życie z zupełnie innej perspektywy. Na co warto wybrać się w listopadzie do kina?

Bohemian Rhapsody

„Bohemian Rhapsody” to opowieść o fenomenie Freddiego Mercury’ego oraz zespołu Queen. Film powstawał długo i napotkał na wiele przeszkód. W końcu powstać musiał, ponieważ zespół Queen na stałe zapisał się w historii muzyki, a Freddie Mercury wielokrotnie był wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej. Jednak film budzi mieszane uczucia wśród krytyków – wielu narzeka, że cała historia została bardzo spłycona i złagodzona. Na uwagę zasługuje jednak rola Ramiego Malika, który stanął na wysokości zadania i postarał się nadać Freddiemu tyle charakteru, na ile pozwolił mu scenariusz. W efekcie „Bohemian Rhapsody” to ciekawe widowisko ze wspaniałą muzyką, na które warto wybrać się w listopadzie do kina.

Planeta singli 2

Pierwsza część „Planety singli” podbiła serca publiczności. Ania i Tomek od razu wzbudzili sympatię, a wybuchowe małżeństwo Oli (przyjaciółki Ani) i Bogdana dostarczyło wielu zabawnych scen. Film okazał się jedną z nielicznych, polskich komedii romantycznych, która naprawdę się udała.  Nic dziwnego, że powstała druga część, w której związek głównych bohaterów przeżywa poważny kryzys, a na horyzoncie pojawiają się inny kandydaci. Czy „Planeta singli 2” powtórzy sukces pierwszej? Wkrótce będzie można się przekonać!

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” to opowieść, która pomoże nam się przenieść do świata czarów. Z pewnością spodoba się ona wszystkim fanom Harry’ego Pottera, ale nie tylko. Akcja filmu toczy się kilka miesięcy po wydarzeń, które miały miejsce w pierwszej części. Albus Dumbledore prosi głównego bohatera (Newta Scamandera) o pomoc w schwytaniu groźnego czarnoksiężnika Gellerda Grindelwalda. Bohater wyrusza więc w niebezpieczną i pełną przygód misję.

Chleb z nieba

Dwoje bezdomnych z Mediolanu w Wigilię znajduje w śmietniku dziecko. Zabierają je do szpitala, ale tam pojawia się mały problem, ponieważ pielęgniarki i lekarze nie widzą chłopca. Okazuje się, że niemowlę są w stanie zobaczyć tylko niektórzy. Z tego powodu pojawia się wiele dylematów: Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że jedni go widzą, a inni nie? Te pytania po seansie na pewno zada sobie niejeden widz i będzie się zastanawiał, czy on byłby w stanie zobaczyć dziecko.

Via Carpatia

W listopadzie do kina warto też wybrać się na „Via Carpatia” – niezależny film poruszający ważne problemy społeczne. Julia i Piotr to dobrze sytuowana para z dużego miasta. Po pracowitym roku, marzą jedynie o wakacjach. Niestety ich plany psuje matka Piotra, która prosi ich o sprowadzenie do Polski jego ojca aktualnie przebywającego w obozie dla uchodźców na granicy grecko-macedońskiej. W trakcie podróży bohaterów można zaobserwować kontrasty pomiędzy wartościami społeczeństwa dobrobytu, a pozostałą częścią świata.

Amatorzy

Ta szwedzka komedia zebrała znakomite recenzje m.in. na festiwalu filmowym w Tribece. W pewnym miasteczku pojawia się nadzieja na odmianę życia mieszkańców, ponieważ ma w nim zostać wybudowany niemiecki hipermarket, który zapewni nowe miejsca pracy. Jednak najpierw trzeba przekonać inwestorów, że Lafors to idealne miejsce na tę inwestycję. Miejscowi licealiści oraz nieco sfrustowany dokumentalista biorą się za zrobienie filmu promocyjnego. W trakcie tego zadanie nastolatki odgrywają, że społeczność miasteczka wcale nie jest taka nudna, jak myślały do tej pory