Koniec roku to czas podsumowań. My jednak zamiast przygotowywać listę najlepszych filmów mijającego roku, wolimy sprawdzić, co pojawi się w kinach w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Trzeba przyznać, że zapowiada się wiele hitów, które warto obejrzeć. Oto najbardziej wyczekiwane premiery w 2019 roku.

Maria, królowa Szkotów

Premiera: 25 stycznia

Maria Stuart to barwa i tragiczna postać w historii Anglii. Jej losy przeplatały się z losami jej kuzynki Elżbiety I. Kobiety rywalizowały ze sobą, a stawka była wysoka – władza i niezależność. Wszyscy wiemy, jak kończy się historia i reżyser już na samym początku pokazuje nam scenę, jak Maria kładzie głowę na szafocie. Jednak film warto obejrzeć, aby przekonać się, jak trudne życie miały 2 królowe w dworskim świecie pełnym spisków i intryg.

https://m.youtube.com/watch?v=pWeAnacGCJ8

Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3

Premiera: 25 stycznia

Obydwie części Kogla Mogla stały się kultowe, a widzowie ze śmiechem oglądali perypetie Kasi, która bardzo chciała się kształcić. Po latach postanowiono nakręcić kolejną część, ale czy powtórzy ona sukces poprzednich. Pojawia się duże wątpliwości i fani uważają, że nie uda się nakręcić równie dobrego filmu. Wiele osób rozczarowały też zwiastuny. Jednak z pewnością znajdzie się grono kinomanów ciekawych, czy w tych czas uda się nakręcić równie kultowy film.

Alita: Battle Angel

Premiera: 14 lutego

Fani mangi z pewnością są zachwyceni i już z niecierpliwością odliczają dni do premiery Ality. Do tej pory hollywoodzkim twórcom nie udało się nakręcić dobrej ekranizacji japońskich historii, a zwiastun tego filmu zapowiada się bardzo dobrze. Być może okaże się, że to pierwsza dobrze zekranizowana adaptacja mangi. A jeśli tak się stanie, można być pewnym, że na ekranach kin pojawi się wiele tego typu filmów.

Dumbo

Premiera: 29 marca

Na wiosnę na ekranach kin pojawi się filmowa wersja disneyowskiego słonia, którego pokochało miliony dzieci. Wszystko wskazuje na to, że ta piękna historia wzruszy nawet dorosłych. Dumbo to doskonała lekcja o tolerancji, akceptacji odmienności i szacunku do innych. Za jego ekranizację odpowiada Tim Burton znany ogromnej fantazji, a w obsadzie zobaczymy Colina Farrella, Michaela Keatona, Danny’ego DeVito oraz Evę Green.

Smętarz dla zwierząt

Premiera: 3 maja

Smętarz dla zwierząt to jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów w 2019 roku. Jest to ekranizacja powieści genialnego Stephena Kinga. Ta historia doczekała się już swojej filmowej wersji w 1989 roku, ale cieszyła się umiarkowanym sukcesem. Jednak wszystko wskazuje, że nowa wersja okaże się większym hitem.

https://m.youtube.com/watch?v=3YcTROqA5mU

Król lew

Premiera: 19 lipca

Król lew to jedna z najpopularniejszych bajek Disneya. Historia ta doczekała się dwóch kolejnych części, a także serialu o Timonie i Pumbie – najzabawniejszych bohaterach historii. Obecnie ogromną popularnością cieszą się filmowe wersje bajek Disneya. Nic więc dziwnego, że postanowiona także przedstawić filmową historię opowiadającą o królestwie zwierząt.

Once Upon a Time in Hollywood

Premiera: 9 sierpnia

9 sierpnia 1969 roku została brutalnie zamordowana aktorka i żona Romana Polańskiego Sharon Tate, a także jej przyjaciele. Do morderstwa doszło w jej domu w Beverly Hills, a zbrodni dokonali członkowie sekty Charlesa Mansona. To właśnie ta historia ma stanowi tło fabuły filmu Once Upon a Time in Hollywood, który zapowiada się na prawdziwy hit.

https://m.youtube.com/watch?v=EYAppIWqeSk

Piłsudski

Premiera: 8 listopada

Marszałek Józef Piłsudski to jedna z najważniejszych postaci w historii naszego kraju. Można się więc było spodziewać, że prędzej czy później na ekranach kin pojawi się film o jego życiu. Akcja filmu rozpoczyna się w 1901 roku, gdy Piłsudski przebywa szpitalu psychiatrycznym jako jeden z więźniów politycznych. Następnie poznajemy dalsze burzliwe losy marszałka, którego gra Borys Szyc. Ten wybór wzbudza sporo wątpliwości, ale 2019 roku przekonamy się, czy aktor sobie poradzi z tym zadaniem.

Kraina lodu 2

Premiera: 22 listopada

Kraina lodu okazała się prawdziwym hitem, a piosenki Mam tę moc oraz Ulepimy dziś bałwana do dziś nuci wiele osób. Nic dziwnego, że producenci zdecydowali nakręcić 2 część. Fani już odliczają dni, żeby przekonać się, co słychać u Anny i jej siostry Elsy, a także niesfornego bałwana Olafa. Niestety będą musieli poczekać do listopada.

https://m.youtube.com/watch?v=15uylsnJgKo

Gwiezdne wojny: epizod IX

Premiera: 19 grudnia

Gwiezdne wojny mają mnóstwo fanów, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejną część. Najnowsza trylogia jednak trochę rozczarowała miłośników przygód w odległej galaktyce. Z tego powodu na ostatni epizod czeka trochę mniej fanów. Jednak nadal wiele osób chce zobaczyć, jak to wszystko się zakończy i można się spodziewać, że w grudniu w kinach pojawią się tłumy.