Stoisz przed lustrem, a czas leci. Masz za chwilę wychodzić, ale nie wiesz, jak ułożyć włosy? To często dylemat każdej z nas. Mamy na to radę. Oto dziewięć sposobów na kilkuminutowe, szybkie i proste fryzury na upalne dni, które zrobisz sama. Świetnie sprawdzą się na długich lub średnich włosach.

Niedbały kok

Doskonałe fryzury na upalne dni to różne warianty koczków. A jak wykonać ich niedbałą wersję? Zrób kucyk. Przeciągnij jego końcówkę przez środek tuż pod gumką. Następnie zabezpiecz fryzurę, wpinając wsuwki. Włosy będą się lepiej trzymały. Gotowe! Dla lepszego efektu, możesz wcześniej podtapirować włosy.

Kok na górze

Zwiąż włosy w wysoki kucyk. Podziel go na dwie części. Owiń je wokół siebie. Tak skręcone włosy owiń wokół gumki zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zabezpiecz wsuwkami. Spryskaj trochę lakierem dla utrwalenia.

Koczek na czubku głowy

Na czubku głowy zbierz włosy. Zrób z nich koczka, spinając je u nasady gumką do włosów. Kilkukrotnie opleć gumkę włosami, aby stała się niewidoczna. Wsuwką do włosów przypnij koniec kosmyków, by uformowany koczek nie rozplątał się. Nasz koczek nie musi być, jednak ,,sztywny”, może być luźny. I już!

https://www.instagram.com/p/B1EvWdrBnNn/

Podniesiony kucyk

Dobrze, jak włosy są gładkie. Wydziel szerokie pasmo z włosów, znad czoła i lekko je natapiruj. Następnie podepnij pasmo wsuwką do włosów na czubku głowy. Zbierz pozostałe włosy i uczesz w wysoki kucyk. Z kucyka oddziel mały kosmyk włosów. Opleć nim włosy, zasłaniając w ten sposób gumkę, żeby nie była widoczna. Końcówkę kosmyka przypnij wsuwką.

https://www.instagram.com/p/B0ztdH1HFFm/

Kucyk z apaszką

Fryzury na upalne dni z połączeniu z apaszką to hit tego sezonu! Najlepiej, jak włosy będą wcześniej lekko pofalowane. Zepnij je gumką w luźny kucyk. Gumkę zakryj, wiążąc ulubioną apaszkę czy wstążkę w kokardę lub zwykły węzełek. Akcesoria w tym sezonie są niezwykle modne. Dodatkowo upiększą naszą fryzurę.

Oszukany warkocz

Robimy dwa małe kucyki- jeden na czubku głowy, a drugi zaraz pod. Górnego dzielimy na pół i przekładamy obie połówki pod drugim kucykiem. Związujemy go gumeczką. Robimy następnego kucyka poniżej tych dwóch. Poprzedniego znów dzielimy na pół i przekładamy pod nowym kucykiem i związujemy gumeczką. Powtarzamy tą samą czynność aż do końca włosów.

Warkocz holenderski

Podziel włosy na trzy równe pasma. Kolejne pasma przekładaj – jeden pod drugim. Uwaga! Przekładaj pasma pod środkowym kosmykiem (to ważne). Jednocześnie dobieraj kolejne pasma, zaplatając je razem z głównym warkoczem.

Warkocze bokserskie

Zrób równy przedziałek (może być w środku lub z boku). Zaczynamy pierwszy warkocz, wybierając niewielkie pasmo włosów tuż nad czołem, dzielimy je na trzy części.  Zaplatamy warkocz holenderski. To samo robimy z drugiej strony, tak aby powstały dwa symetryczne warkocze. Takie warkocze to naprawdę bardzo interesujące fryzury na upalne dni.

https://www.instagram.com/p/B0yiZStg2oU/

Wodospad

Rozczesz włosy. Wydziel pasmo znad głowy i podziel na trzy części. Zacznij zaplatać tradycyjnego warkocza górne pasmo (to pasmo wodospadu) przełóż nad środkowym. Kolejno prawe pasmo przełóż nad obecnym środkowym pasmem. Lewe pasmo z brzegu przełóż nad środkowym. Dobierz nową część włosów. Tak powstałe nowe pasmo przełóż nad środkowym. Powtarzaj czynność aż warkocz oplecie całą głowę.

Autor: Klaudia Bogdan