Wygląd drzwi wejściowych jest bardzo ważny. Widzą je na samym początku wszystkie osoby, które nas odwiedzają i na tej podstawie mogą sobie wyrobić pewne zdanie na nasz temat. Jednak to nie wszystko! Zgodnie z Feng Shui drzwi stanowią usta domu – to one pochłaniają świeżą, a wydalają zużytą energię.

Najlepsze kolory drzwi wejściowych wg zasad Feng Shui

Drzwi wejściowe od strony wschodniej

Drzwi wejściowe znajdujące się na wschodzie powinny zawierać element drewna. Dlatego najlepsze kolory dla nich to zielony lub brązowy. Jeśli takie barwy nam nie odpowiadają, to nie musimy się martwić. Możemy też skorzystać z jednego koloru wody, czyli niebieskiego, czarnego lub fioletowego.

Drzwi wejściowe od strony południowo-wschodniej

Najlepsze kolory drzwi wejściowych umieszczonych od strony południowo wschodniej są zbliżone do tych od strony wschodniej. Sprawdzą się więc barwy zielone i brązowe. Warto pamiętać też, że południowy-wschód wiąże się z bogactwem, na które dobrze wpływają barwy związane z elementem wodnym, czyli niebieskie i czarne, a także barwy ziemi – jasnożółty lub piaskowaty.

Drzwi wejściowe od strony południowej

Południe wg Feng Shui jest związane z ogniem, więc oczywistym rozwiązaniem jest czerwony. Możemy się zdecydować również na inne ogniste barwy, czyli żółty, pomarańczowy, różowy, magenta lub koral. Innym rozwiązaniem może być wybranie kolorów związanych z drewnem, czyli brązowego lub zielonego.

Drzwi wejściowe od strony południowo-zachodniej

Drzwi wejściowe od strony południowo-zachodniej wiążą się z energią miłości i małżeństwa. Dobrze wpływają na nie barwy związane z ziemią, czyli jasnożółty, beżowy, gliniany lub piaskowy. Możemy też dodać trochę ognia i zdecydować się na czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy, magentę lub koral.

Drzwi wejściowe od strony zachodniej i północno-zachodniej

Najlepsze kolory drzwi wejściowych zwróconych na zachód, a także północno-zachodniej wiążą się z barwami metalu. Dlatego idealnie sprawdzą się biały lub szary, czy inne metaliczne odcienie. Świetnie sprawdzą się też barwy ziemi, czyli jasnożółty, beżowy, gliniany lub piaskowy. Świetną inspiracją w tym przypadku może być styl nowoczesnych biurowców.

Drzwi wejściowe od strony północnej

Północ jest jedynym kierunkiem, który wg zasad Feng Shui nieodłącznie łączy się z wodą. Warto więc zdecydować się na niebieskie lub czarne drzwi. Woda również łączy się z metalami, co poszerza nasze możliwości. To sprawia, że drzwi od strony północnej mogą być również w kolorach metalicznych, białym lub szarym.

Drzwi wejściowe od strony północno-wschodniej

Drzwi wejściowe od strony północno-wschodniej stanowią otwarcie na energię wzrostu duchowego oraz samodoskonalenia. Dlatego warto dobrze wybrać ich kolor. Świetnie sprawdzą się barwy ziemi, czyli jasnożółty, beżowy, gliniany lub piaskowy. Inną opcją będzie wybór jednego z ognistych kolorów: czerwonego, żółtego, różowego, pomarańczowego, magenty lub koralowego.