Kim są najpopularniejsi Polscy youtuberzy 2021 roku? Sprawdźcie, kto cieszy się największą renomą wśród odbiorców. Kto ma najwięcej subskrybentów i milionów na koncie? Przedstawiamy Wam królów polskiego internetu, oraz ich działalność.

BLOWEK

4,79 mln subskrypcji, 1,4 tys filmów, ponad 984 mln wyświetleń

(data dołączenia:13 kwietnia 2011)

Można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy „Blowek”, a właściwie Karol Gązwa, to niepodważalny król polskiego internetu. Jego działalność trwa już 11 lat. Zaczęła się ona od nagrywania filmów na kanale YouTube, związanych m.in. z grą minecraft. Jednak po pewnym czasie, tematyka jego treści zaczęła zmieniać się i ewoluować w innym kierunku. W którymś momencie młody, vloger i influencer wyprzedził nawet bardzo znany kanał „SA Wardega”, wybijając się przy tym na pierwsze miejsce jeśli chodzi o liczbę subskrybentów. Filmy zamieszczane przez „Blowka”, są atrakcyjne I oryginalne. Młody twórca kieruje swój kanał głównie do osób młodych, ciekawych świata. W swoich filmach często testuje różne wynalazki, lifehacki z TikToka, a także podejmuje rozmaite wyzwania i pranki wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jego content, praktycznie nie ma ograniczeń, przez co każdym nowym filmem zaskakuje swoich widzów, dostarczając im szeroko pojętej rozrywki. 

KAROL „FRIZ” WIŚNIEWSKI

4,49 mln subskrypcji, 557 filmów, ponad 1 mld 891 mln wyświetleń 

(data dołączenia: 15 października 2010)

„Friz”, czyli inaczej Karol Wiśniewski. Obecnie druga najpopularniejsza i najbardziej wpływowa persona Polskiego YouTuba. Mimo, że ma jedynie 24 lata, jego filmy ogląda ogromna ilość młodych odbiorców. Jest pasjonatem, którego materiały wywołują uśmiech na twarzach i inspirują do działania. Swoją karierę osiągnął przede wszystkim ciężką pracą, praktycznie od samego zera. Jego przygoda z kanałem YouTube zaczęła się od filmów o tematyce gier takich, jak Pokémon Go. Wyróżnia go naturalność i pogodne usposobienie, przez które szybko zyskał sobie sympatię wielu młodych osób. Na swoim kanale nagrywa filmy wzorujące się na amerykańskim reality show dając widzowi wgląd w swoje życie codzienne. Był również pomysłodawcą grupy o nazwie „Ekipa”, składającej się na dzień dzisiejszy z 11 utalentowanych młodych polskich influencerów. 

STUU

4,29 mln subskrypcji, 1,3 tys filmów, ponad 1 mld 066 mln wyświetleń

(data dołączenia: 5 października 2011)

Stuart Burton, zwany dalej STUU, to polski Youtuber brytyjskiego pochodzenia. Mieszka w Warszawie, gdzie do 27 maja 2020 roku publikował filmy na swoim prywatnym kanale YouTube. Swoją karierę zaczął w 2011 roku od nagrywania treści dotyczących gier komputerowych typu Minecraft. Popularność zapewniły mu również inne prowadzone kanały (Stuu gry, Stuu PLUS), a także podkład głosowy w filmie animowanym „Emotki”. Był też pomysłodawcą tzw. „Projektu X”, który miał zakładać zamieszanie ramze grupy influencerów w ogromnej willi. W 2020 roku STUU wycofał się z życia publicznego, jednak zamieszczone przez niego filmy dalej biją rekordy popularności na YouTubie. 

Laptopy i komputery - porównaj na Ceneo

REZIGIUSZ

4,24 mln subskrypcji, 1,3 tys filmów, ponad 1 mld 042 mln wyświetleń 

(data dołączenia: 27 sierpnia 2012)

Remigiusz „reZigiusz” Wierzgoń to obecnie numer 4 w rankingu najpopularniejszych polskich vlogerow, influencerów i tworów filmów na słynnej platformie z czerwono-białym logo. YouTuber urodził się 11 września 1996 roku. Aktualnie oprócz swojego głównego kanału, prowadzi jeszcze jeden dodatkowy o tematyce gier (reZi – Born to be a Gamer). Nazwa pierwszego stworzonego przez niego strumienia treści wiele razy była modyfikowana, jednakże ostatecznie Youtuber wybrał nazwę „reZigiusz”.  Remigiusz Wierzgoń posiada również własną markę ubrań (ReZi Style), a także drukarnię tekstylną. Youtuber zasłynął z licznych występów w telewizji (m.in. The Voice of Poland). Ponadto prowadzi aktywną działalność charytatywną. Niedawno reZigiusz rozpoczął nowy projekt pod nazwą „Thunder on tour”, który z powodzeniem możemy już obejrzeć na jego głównym kanale. 

ABSTRACHUJE TV

3,37 mln subskrypcji, 463 filmy, 1 mld 446 mln wyświetleń

(data dołączenia: 4 październik 2012) 

„Abstrachuje TV”, to kanał, tworzony przez grupę przyjaciół (Cezary Jóźwik, Rafał Mansy, Robert Pasut) o zabarwieniu rozrywkowym. Youtuberzy tworzą filmy typu „czego NIE mówimy… „, „czemu NIE warto być…”., opisując humorystycznie rozmaite sytuacje, które spotykają nas w życiu codziennym. Do sieci kanałów należą również m.in. „Beksy”  i „Dla pieniędzy”. W marcu 2021 roku decyzje o odejściu z kanału podjął Rafał Mansy, tłumacząc, że nie była to dla niego prosta decyzja, jednakże nie widzi dla siebie dalszej drogi w tym kierunku. W tym celu nagrał film wraz z pozostałymi członkami, który możemy znaleźć na głównym kanale. Mimo, że „Abstrachuje TV”, nieco spadło ostatnio z podium jeśli chodzi o popularność w serwisie YouTube, dalej jednak publikuje ciekawe i obiecujące materiały, a także posiada grono stałych fanów. 

NARUCIAK

3,2 mln subskrypcji, 842 filmy, ponad 745 mln wyświetleń

(data dołączenia 30 listopad 2013) 

„NARUCIAK”, czyli Adam Zimmerman (23 lata) to młody Influencer z Poznania. Swoją popularność zawdzięcza specyficznemu poczuciu humoru. Największą sławę przyniosła mu seria filmów komentujących znane polskie paradokumenty typu „Trudne sprawy”, czy „Dlaczego ja?”, a także seria „Ach Ten Naruciak”. Jego kanał cenią osoby lubiące zdrową dawkę ironii i sarkazmu. Jak sam twierdzi treści, kradzież danych które produkuje są przeznaczone dla osób w różnym przedziale wiekowym. Swoich fanów nazywa „Ciuraki Naruciaka”. Natomiast nazwę swojego kanału zainspirował imieniem bohatera anime – Naruto.

PLANETA FAKTÓW

2,7 mln subskrypcji, 1,3 tys filmów, ponad 1 mld 523 mln wyświetleń

(data dołączenia: 18 grudzień 2012)

Twórcą kanału jest Jacek Makarewicz. Youtuber i vloger tworzy swoje filmy, najczęściej opierając się o zestawienia typu „Top 10”. Jednakże tematy, które podejmuje często budzą kontrowersje i są nieszablonowe. Szeroki wachlarz niecodziennych treści szybko sprawił, że odbiorcy zaczęli interesować się jego kanałem i z niecierpliwością wyczekiwać nowych filmów. Subskrybując „Planetę Faktów” dowiemy się wielu ciekawostek z całego świata, doskonale się przy tym bawiąc. 

Telefony i akcesoria - sprawdź opinie