Większość osób na pewno zna to uczucie, kiedy przeglądając kanały telewizyjne denerwujemy się, że bardzo trudno jest znaleźć film lub serial, którego jeszcze nie widzieliśmy. Stacje telewizyjne często powtarzają emitowane już po kilkanaście razy te same produkcje. Nie da się ukryć, że wynika to z tego, iż telewizja ma zazwyczaj licencje na filmy, które są popularne. Już od paru lat internet wygrywa z telewizją, ponieważ okazuje się, że w sieci można można obejrzeć znacznie ciekawsze produkcje. W związku z tym coraz więcej ludzi korzysta z internetowej telewizji – nie zawsze legalnej. My dziś natomiast skupimy się na dwóch najpopularniejszych platformach streamingowych w Polsce. Gdzie warto wykupić abonament, by cieszyć się nielimitowanym dostępem do legalnej bazy filmów?

Netflix czy HBO GO?

Od czego zacząć?

Aby przejść do porównania ofert, które proponują nam Netflix i HBO GO na początku musisz zastanowić się czego oczekujesz od danej platformy streamingowej. Odpowiedz sobie na trzy podstawowe pytania:

  • Ile możesz przeznaczyć pieniędzy na miesięczny abonament?
  • Co oglądasz chętniej? Seriale, czy filmy?
  • Czy posiadasz nielimitowany dostęp do internetu?

Jeśli znasz już odpowiedź na powyższe pytania możemy przejść do przeanalizowania regulaminów i bazy filmów omawianych przez nas platform streamingowych.

Czym zaskoczy Cię HBO GO?

W zasadzie to niczym. Jeśli miałeś kiedykolwiek możliwość oglądania filmów na kanale telewizyjnym HBO, to baza filmów HBO GO nie zaskoczy Cię niczym. Na tej platformie streamingowej znajdują się najnowsze produkcje, ale również i klasyki takie jak np. To nie jest kraj dla starych ludzi, Złap mnie, jeśli potrafisz, czy Nietykalni. Na HBO GO, jak i na kanale HBO szybciej pojawiają się kinowe nowości, dlatego ta platforma bardzo różni się pod tym względem od Netflixa. HBO GO posiada również w swojej bazie wiele interesujących seriali swojej produkcji, ale jeśli chodzi o same seriale, to Netflix ma zdecydowanie bardziej rozwiniętą ofertę. Warto zaznaczyć, że  pierwszy miesiąc korzystania z HBO GO jest darmowy, a za każdy kolejny zapłacisz 19,99 zł. Jedyne czego potrzebujesz przy korzystaniu z tej platformy to dostępu do internetu oraz komputera lub innego urządzenia, na którym możesz zainstalować aplikację HBO GO.

Netflix tylko dla serialowych maniaków?

Nie da się ukryć, że Netflix zasłynął na całym świecie z seriali, bo swego czasu ilekroć nie wspomniało się o tej platformie, każdy miał na myśli świetne serialowe produkcje. I owszem, Netflix spodoba się najbardziej osobom, które uwielbiają oglądać seriale. W ostatnim czasie powstaje również wiele ciekawych filmów produkcji Netflixa. Oczywiście na tej platformie możemy znaleźć także wiele innych pozycji. Warto zaznaczyć, że Netflix ma zdecydowanie większą bazę filmów niż HBO GO, między innymi dlatego za miesięczny abonament zapłacimy więcej, bo aż 34 zł. Jednakże to nie koniec świata, ponieważ okazuje się, że można wykupić pakiet nawet na cztery osoby! Dostęp do jednoczesnego oglądania na czterech ekranach kosztuje 52 zł, dzieląc rachunek na cztery osoby zapłacimy jedynie 13 zł. Dlatego uważam, że znacznie bardziej opłaca się wykupienie abonamentu z rodziną lub znajomymi. Netflix również jak HBO GO posiada aplikacje dostępne na wszystkie urządzenia elektroniczne.

Podsumowanie

Na pewno najistotniejszą informacją dla każdego użytkownika jest comiesięczny koszt dostępu do bazy filmów. Jeśli decydujesz się na wykupienie dostępu do wybranej platformy, warto popytać znajomych, czy chcieliby wykupić abonament z Tobą, ponieważ możesz wtedy mniej zapłacić za korzystanie z usług Netflixa. Jeśli natomiast decydujesz się na samodzielne opłacanie abonamentu bardziej korzystna wydaje się być oferta HBO GO. A zatem, z czego najpierw skorzystasz? Netflix, czy HBO GO?

Autor: Karolina Herba