Niektórzy z nas udekorowali swoje choinki, inni czekają z tym do Wigilii. Z reguły nasze drzewka każdego roku wyglądają dokładnie tak samo. Jednak pojawiają się takie chwile, że mamy ochotę je trochę zmienić. Na szczęście wiele sposobów, które pomogą nam to osiągnąć bez wydawania fortuny. Przedstawiamy Wam kilka nietypowych pomysłów na dekorację choinki.

Nietypowe pomysły na dekorację choinki!

Zdjęcia rodzinne na choince

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że zdjęcia rodzinne mogą stanowić doskonałą dekorację choinki. Dzięki temu będzie ona nie tylko piękna, ale też spersonalizowana. Oczywiście zdjęcia nie muszą być jedyną ozdobą naszego świątecznego drzewka. Bez problemu możemy ozdobić choinkę taka samo jak co roku, a rodzinne zdjęcia będą tylko ciekawym akcentem. Sposobów na przypięcie zdjęć jest kilka – zdjęcia zawieszamy na sznureczku, przypinamy drewnianymi spinaczami albo przyklejamy na wstążce, która będzie ciekawych łańcuchem świątecznym.

https://www.instagram.com/p/BO8IVWrA9aM/

Kwiatowa choinka

A może na Twojej choince pojawią się kwiaty zamiast bombek? To doskonały pomysł na świętowanie Bożego Narodzenia – w końcu kwiatowe drzewko będzie miało uroczysty charakter. Ze sztucznych kwiatów możemy też przygotować piękny, kolorowy łańcuch, który zastąpi ten tradycyjny. Takie dekoracje mogą sprawić, że nasza choinka będzie prezentować zupełnie inaczej niż do tej pory.

Choinka w drewnianej skrzyni

Zmian nie musimy wprowadzać jedynie na gałązkach drzew. Tak naprawdę mamy o wiele większe pole do popisu, aby wymyślić coś oryginalnego. Z reguły stawiacie choinkę na podłodze na stelażu? Może pora to zmienić? Zobaczycie jak taka niewielka innowacja całkowicie zmieni charakter świątecznego drzewka. Choinkę możemy umieścić, np. w drewnianej skrzyni lub ciekawej doniczce. Jeśli takie zmiany to jeszcze za mało, zawsze można udekorować przedmiot, w którym umieścimy choinkę.

Przygotuj własne ozdoby

Własnoręcznie przygotowane ozdoby to zawsze był świetny sposób na dekorację choinki! Kiedyś przygotowywaliśmy je z papieru lub masy solnej, teraz mamy o wiele większe pole do popisu. Dekoracje choinkowe możemy przygotować ze starych zabawek lub innych przedmiotów, które znajdziemy w domu. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Dzięki temu nasze świąteczne drzewko będzie się niezwykle oryginalnie prezentować.

https://www.instagram.com/p/BrkUODFFRQI/

Mniej znaczy więcej

Nasze choinki są z reguły bogato zdobione, więc czasem warto ją odmienić. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że drzewko ozdobione jedynie światełkami i kilkoma bombkami również może się ciekawie prezentować. Czasami nawet lepiej niż to pełne przepychu. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie ozdoby i tym razem postawić na skromną dekorację choinki!

https://www.instagram.com/p/Brj_gfLFCSa/