Medycyna jest dziedziną nauki, która rozwija się w szalonym tempie. Zespoły badawcze z całego świata pracują nad nowymi lekami, szczepionkami i formami terapii, które mają pomóc ludzkości zachować zdrowie na długie lata. Sporo dzieje się również w medycynie estetycznej – tu szczególnie widać, że metody poprawiania urody zmieniły się na przestrzeni lat. Sprawdź, jakie trendy dominują teraz, oraz w jakie naturalne kosmetyki możemy się zaopatrzyć aby czuć się zdrowo.

Nieinwazyjny lifting twarzy

Coraz mniej kobiet decyduje się na usuwanie zmarszczek przy pomocy skalpela, czy wstrzykiwanie botoksu. Te inwazyjne zabiegi sprawiają, że twarz wygląda nienaturalnie i w końcu brzydko się zestarzeje. Poza tym pod opiekę klinik medycyny estetycznej trafiają coraz młodsze kobiety, które nie potrzebują operacji, by wyglądać młodziej.

Zamiast tego pojawiły się zabiegi niechirurgiczne, które wykonuje się przy użyciu fal radiowych. Popularność zyskują również masaże twarzy przy pomocy kamieni szlachetnych. Szczególnie kryształ górski oraz kwarc różowy mają działanie przeciwzmarszczkowe oraz ujędrniające.

Regularny masaż, który można wykonać w domu przy pomocy rollera kwarcowego do twarzy, pozwala na zachowanie młodej i jędrnej skóry. Chłód kamienia pobudza krążenie i umożliwia równomierny przepływ limfy. Dodatkowo możemy wspomóc się różnego rodzaju kosmetykami do pielęgnacji twarzy.

Zabiegi z wykorzystaniem naturalnych minerałów znane są od stuleci, szczególnie w Azji. Ich efekty pojawiają się dość szybko – już po kilku tygodniach poprawia się kontur twarzy, a skóra jest odżywiona i jędrna.

Zdrowe odchudzanie

Najszybszą metodą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja. To operacyjny zabieg, podczas którego mechanicznie usuwa się tkankę tłuszczową z organizmu. Choć na przestrzeni lat pojawiły się mniej inwazyjne wersje tego zabiegu (m.in.: infradźwięki, ultradźwięki), wielu zauważyło, że bez zmiany nawyków żywieniowych, sama liposukcja nie przyniesie trwałych efektów.

Dziś osoby borykające się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, korzystają z porad dietetyków i ćwiczą pod okiem trenera personalnego. Do łask wróciły również naturalne środki wspierające w walce z nadwagą. Jednym z nich jest spożywanie sproszkowanego młodego jęczmienia, który najpierw pomoże pozbyć się toksyn z organizmu, a później pozwoli ograniczyć podjadanie (zawiera sporo błonnika, który daje uczucie sytości). Podobne działanie ma znana od wieków w medycynie ludowej kurkuma. W połączeniu z pieprzem przyspieszy metabolizm i zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kurkuma ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, oraz przeciwbakteryjne, a także antynowotworowe i odtruwające.

Efekty odchudzania

Na efekt odchudzania przy pomocy tego rodzaju środków trzeba poczekać dłużej, ale – inaczej niż przy zabiegach operacyjnych – poza szczupłą sylwetką organizm jest zdrowszy i lepiej funkcjonuje. Dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i naturalne środki wspierające odchudzanie to przepis na zdrowie, którego efektem ubocznym będzie właściwa waga i piękne ciało.

Czy nowe trendy w medycynie to zwrot ku przeszłości? W wielu wypadkach tak. Prócz nowoczesnych terapii genowych, wysoce skutecznych metod leczenia chorób nowotworowych, pojawia się także miejsce na naturalne sposoby leczenia, oraz suplementy które pomogą nam zachować organizm w zdrowiu i pełni sił. Koszty wspomagania się naturalnymi konsmetykami nie są duże a co jak co ale na zdrowiu nie warto oszczędzać.