W obecnych czasach coraz więcej mężczyzn przykłada uwagę do swojego wyglądu. Wielu z nich interesuje się modą i zależy im na perfekcyjnych strojach. Oczywiście, każdy ma swój styl, ale jest kilka wskazówek, których warto przestrzegać, aby zawsze dobrze się prezentować. O czym powinien pamiętać elegancki mężczyzna?

O czym powinien pamiętać elegancki mężczyzna?

Jak dobrać krawat do koszuli?

Wielu mężczyznom dopasowanie krawatu do koszuli sprawia ogromny problem. Dlatego coraz popularniejsze jest rezygnacja z niego. Jednak są elegancki mężczyzna czasem musi go założyć. Przez pewien czas noszono krawat i koszulę w jednolitym kolorze, ale obecnie takie połączenie jest passe. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się bardziej odważne kolory tego dodatku. Dzięki temu krawat pozwoli Ci wyrazić siebie, więc bez problemu można postawić też na różne wzory. Jednak trzeba pamiętać, aby nie przesadzić. Jeżeli inne elementy garderoby będą stanowiły mocny akcent, to należy wybrać krawat w stonowanych barwach. W przeciwnym wypadku możesz wyglądać śmiesznie!

Spodnie w kant czy proste?

Większość mężczyzn, gdy zakłada eleganckie spodnie, to wybiera te modele w kant. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że mogą one pogrubiać. Panuje przekonanie, że spodnie w kant są zdecydowanie wygodniejsze i zapewniają większą swobodę, ale niekoniecznie tak jest. Zdecydowanie lepszym wyborem są te proste. Jeżeli uważasz, że nie zapewnią Ci odpowiedniej swobody, to zdecyduj się na większy rozmiar niż zazwyczaj nosisz. Dobrym sposobem jest też zamówienie spodni u krawca, wówczas zyskasz pewność, że będą dobrze dopasowane.

Jak wybrać odpowiednie skarpety?

Wielu mężczyzn nie przywiązuje dużej uwagi do wyboru skarpet, a to błąd! Źle dobrane mogą bardzo negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek faceta z klasą. Elegancki mężczyzna zazwyczaj nosi skarpety dobrane do koloru spodni, ale w nieco innym odcieniu. Identyczne mogą być, gdy zdecydujemy się na kolor czarny. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby nosić skarpety w paski, czy różne wzory. Trzeba tylko pamiętać, żeby były dopasowane kolorystycznie do reszty elementów garderoby. Ważne też jest, aby zakrywały nogę nawet, gdy nogawki się podniosą w czasie siedzenia. Na koniec jeszcze jedna mała uwaga – białe skarpetki nigdy nie pasują do eleganckich stylizacji.

Dopasuj pasek do butów

W dobrze skomponowanym męskim stroju pasek zawsze pasuje do butów. Nie chodzi tutaj o to, aby te elementy były identyczne. Jednak jeśli pozostaną w podobnej stylistyce, to strój będzie harmonijny. Przy wyborze butów i pasków najlepiej pozostać w tradycyjnej kolorystyce i decydować na czerń lub różne odcienie brązu. W takiej sytuacji najłatwiej znaleźć pasujące do siebie elementy. Jeżeli decydujesz się na nietypowe rozwiązanie, stworzenie eleganckiego stroju może sprawić Ci więcej problemów. Warto też pamiętać, że do trampek raczej pasuje pasek wykonany z tkaniny.

A co z pozostałymi dodatkami?

Mężczyźni rzadko decydują się na różne dodatki. Jednak wielu z nich pamięta o dwóch: zegarku oraz okularach przeciwsłonecznych. Najlepiej wybierać modele wysokiej jakości, które zawsze prezentują się elegancko. Jeżeli planujesz kupić tylko jeden zegarek, to powinieneś go dopasować do większości swoich ubrań i stylu życia. Natomiast, gdy posiadasz kilka modeli, możesz je dopasowywać kolorystycznie do reszty garderoby. Wybór odpowiednich okularów jest najprostszy. Wystarczy tylko pamiętać, aby pasowały do kształtu twarzy i świetnie spełniały swoją funkcję praktyczną.