Wakacje to czas odpoczynku, zabawy, ale i dużych wydatków. Każdy ma ochotę wyjechać, choćby na chwilę, odpocząć od obowiązków i codziennego życia. Urlop to jednak spory wydatek. Trzeba zapłacić za nocleg, jedzenie, często jakieś ubrania i zabawki na plażę. Ciężko zliczyć co pochłania najwięcej pieniędzy. Często zapomina się o jednym dość sporym wydatku – o koszcie przejazdu. Czy to bilecie na pociąg, cenie paliwa czy też przejazdu autokarem. Warto to przemyśleć i zaoszczędzić choćby w tym aspekcie.

Ubrania, które po latach wróciły do mody!

Własne auto

Pierwszy wybór, każdej osoby z samochodem. Po co płacić za bilet skoro ma się własne auto? Warto jednak przemyśleć, co musimy wziąć, w jakiej ilości i jak często będziemy używać samochodu na miejscu. Jeśli przyda się on jedynie do przejazdu, a potem będzie stać przez tydzień nieużywany, to może nie warto go męczyć.

Dobrze pamiętać, że podróż autem łączy się często nie tylko ze spory wydatkiem na paliwo, ale również kilkugodzinną drogą, podczas której trzeba być cały czas skupionym. Dodatkowo na najczęściej uczęszczanych trasach często są korki, których nie da się ominąć.

Kolejnym problemem może być za mały bagażnik. Jeśli na co dzień poruszacie się miejskim autem, w którym maksymalnie mieścicie swoje zakupy, ciężko będzie się do niego spakować. Dobrym rozwiązaniem jest box dachowy. Jednak łączy się on z dodatkowym, niemałym, wydatkiem.

Autokar

Autokar to świetny pomysł dla ludzi, którzy nie mają prawa jazdy ani za dużej ilości bagażu. W trakcie podróży autokarem możecie spokojnie odpocząć, wyspać się albo po prostu oglądać widoki.

W większości autokarów nie ma zniżek dla uczniów ani studentów. To sprawia, że każdy musi zapłacić taką samą cenę. Jeśli wybieracie się z dziećmi, tańszym wyjściem będzie podróż pociągiem.

Pamiętajcie, że za dodatkowy bagaż w autokarze trzeba dopłacić.

Pociąg

Pociąg to idealny sposób transportu, którego nie ogranicza ruch drogowy. Jeśli chcecie uniknąć korków i niepotrzebnych postojów, to najlepszy wybór. Dodatkowo w pociągu obowiązują zniżki, między innymi dla:

dzieci poniżej 4 roku życia,
uczniów,
studentów,
osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów,
seniorów.

Niektóre sieci pociągu obejmują również zniżki dla posiadaczy karty dużej rodziny.

W pociągu nie ma też ograniczenia bagaży. Dzięki czemu łatwo pomieścić się ze swoimi torbami.

Dobrym pomysłem jest również zamówienie biletu kilka tygodni wcześniej. W ten sposób można zyskać dodatkowy rabat, często w wysokości około 20%.

Samolot

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to tani sposób podróżowania. Jeśli jednak zamówi się bilety z odpowiednim wyprzedzeniem oraz zadba się o niewielki bagaż, może okazać się to nad wyraz tani i przyjemny środek transportu.

Przy okazji to dobry sposób na zyskanie dodatkowych wrażeń z podróży. Można cieszyć się spokojem oraz podziwiać widoki.

Oczywiście to opcja jedynie dla osób, które nie boją się latać. Jeśli jednak taki strach wam towarzyszy, a możecie wybrać inny środek transportu, nie dodawajcie sobie stresu.

Blablacar

Ciekawa forma transportu, która idealnie się sprawdzi dla singli bądź par. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla rodzin. Na stronie blablacar można znaleźć wielu kierowców, którzy za określoną z góry sumę, przewiozą Was w określone miejsce. To dość tania opcja, ponieważ koszt paliwa często rozkładany jest na kilku pasażerów.

Przeszukuj setki stron z ofertami samochodów naraz w Kayak.pl
>>>