Ile razy zdarzyło Ci się przejść obojętnie koło najbliższej osoby, gdy chciała z Tobą porozmawiać? Ile razy zapomniałeś oddzwonić do mamy, babci, ukochanego, bo pochłonęło Cię coś bardzo ważnego? Bardzo często zapominamy, o drugiej osobie. Szczególnie jeśli chodzi o tych, którzy żyją blisko nas. Święta to czas zbliżeń, wielu niesamowitych, wzruszających momentów w gronie rodziny, przyjaciół. Wśród ogromu prezentów pod choinką, warto zastanowić się co tak naprawdę jest dla nas ważne. Czas! Czas z bliskimi, który możemy im podarować, jest czymś, czego nie kupimy za żadne pieniądze. Wspomnienia, które zdobywamy z ukochanymi osobami zostają z nami do końca życia i są bezcenne. To nasze propozycje, z pozoru oczywiste, proste do wykonania na co dzień, jednak jesteśmy pewni, że namalują uśmiech na twarzy Waszych bliskich.

prezent, święta

Śniadanie, kolacja, wspólny posiłek w ciągu dnia

Nie masz czasu na zjedzenie obiadu z rodziną, bo telefon, serial, czy inne multimedia wzywają Cię do siebie? Rano wybiegasz z domu zgarniając ze stołu produkt, który zjesz po drodze? Zmień to. Usiądź z bliską osobą, przygotuj dla niej posiłek, który przypadnie jej do gustu! Wspólne gotowanie, czy jedzenie przy jednym stole pozwoli Ci nawiązać dyskusję z domownikami. Zaproponuj, że dziś to właśnie Ty przygotujesz dla nich coś specjalnego. Uśmiech bliskiej osoby gwarantowany. PS: gwarantujemy też zadowolenie dla Twojego najedzonego brzucha!

Maraton filmowy

Nie ma lepszej propozycji, od wspólnego seansu. W obecnej sytuacji niemożliwe jest wyjście do kina. Niech to nie będzie dla Ciebie przeszkodą! Przygotuj popcorn, przekąski i dobry film, który podpasuje gustom Twoich najbliższych. Możesz wybrać komedię, która ubawi Was do łez, albo wzruszający film, który poruszy Wasze serca. Niech wspólny seans stanie się Waszą tradycją, którą będziecie powtarzać w wolnym czasie.

Kawa i ciastko

Zaproś bliską osobę na kawę i ciastko. Znajdźcie czas na wspólną rozmowę, wymienienie się spostrzeżeniami na temat pracy, rodziny, albo po prostu powspominajcie śmieszne historie, które kiedyś Wam się przytrafiły. Podziel się z bliską osobą swoimi refleksjami i pozwól, by opowiedziała o swoich. Bądź dla niej oparciem i najlepszym słuchaczem, który wesprze miłym słowem i dobrą radą.

Spacer

Zaproponuj wspólne wyjście w ustronne miejsce, gdzie będziecie z dala od codziennego zgiełku i problemów. Może być to pobliski park, albo dalsza wycieczka np. w góry. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Spacer na świeżym powietrzu, będzie dobry dla Waszej relacji, ale również pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie. No to w drogę!

Planszówki

Często wydaje nam się, że gry przeznaczone są tylko dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Nie ma to jak wieczór przy dobrej zabawie, którą mogą dostarczyć nam właśnie gry. My możemy polecić Wam parę naszych ulubieńców:

Monopoly, które wcieli Was w rolę przedsiębiorców i sprawdzi jak dobrze radzicie sobie z interesami

Jenga, która przetestuje Waszą precyzję i dokładne ruchy

Uno, czyli gra, która pokaże kto z Was ma największe szczęście

Czarne historie, czyli gra karciana, która sprawdzi jak dobrze potraficie łączyć fakty i rozwiązywać zagadki

Wspólny wyjazd

Zaproponuj wybranie się w miejsce, w którym wspólnie będziecie mogli odpocząć. Czas z dala od domu i codzienności, może zbliżyć Was do siebie i pomoże wyrwać się od monotonii dnia codziennego. Może Waszym ulubionym kierunkiem są góry? Wtedy wycieczka na Podhale może okazać się strzałem w dziesiątkę! Może bardziej odpowiada Wam wypad do miasta? Wtedy dobrym pomysłem będzie wycieczka do stolicy! Znajdź coś, co sprawi, że wspólny czas będziecie wspominać na bardzo długo!

 Sprawdź również, co kupić siostrze na urodziny!