Dzięki social mediom nasze polskie marki maja coraz więcej możliwości docierania do zagranicznych konsumentów. Przygotowałyśmy listę marek, które oprócz świetnej sprzedaży w Polsce, mogą się pochwalić wieloma sukcesami za granicą. Być może to zainspiruje Was do otworzenia własnej działalności i pokazania, że w Polsce też da się stworzyć firmę, która zaistnieje na całym świecie.

Polskie marki które podbijają rynek krajowy i światowy

Inglot

Marka została założona ponad 30 lat temu w Przemyślu przez Wojciecha Inglota. Kosmetyki są doskonale znane wśród polskich klientek, a od 2006 także wśród zagranicznych. W tym momencie przedsiębiorstwo kosmetyczne ma swoje salony na 6 kontynentach i w ponad 800 lokalizacjach mi.n. na Oxford Street w Londynie, Piazza del Duomo w Mediolanie, Times Square w Nowym Jorku i Grand Canal Shoppes w Las Vegas. Inglot od wiele lat współpracuje też z brodwayowskimi musicalami, z projektantami i domami mody na fashion week.

Zofia Chylak

Trzeba się wpisać na listę oczekujących, żeby dostać torebkę od Zofii Chylak, a gdy już się dostanie powiadomienie o dostępności produktu znikają one w ciągu kilku sekund. Marka założona została w 2014, a już w 2015 została wyróżniona nagrodą Elle Style Award w kategorii „Marka Roku”. O torebkach Chylak wielokrotnie wspominano w zagranicznych edycjach Vogua. Wielbicielką skórzanych torebek od Chylak jest brytyjska prezenterka i modelka Alexa Chang.

Yope

Yope to marka produkująca kosmetyki i środki czystości, założona przez małżeństwo Karolinę i Pawła. Tworząc swoja markę najbardziej zależało im na tym żeby były to kosmetyki przyjazne środowisku i naturalne. Butelki Yope nadają się do recyklingu, produkty nie są testowane na zwierzętach i są w ponad 90% produkowane z naturalnych składników. Wszystkie kosmetyki pięknie pachną i zamknięte są w opakowaniach z oryginalną szafą graficzną

MISBHV

Polska marka streatwearowa założona w 2007 przez Natalie Maczek i Katarzynę Kotnowską. W 2013 roku z firmy postanowiła odejść Katarzyna Kotnowska, ale nie spowolniło to tempa rozwoju marki, bo już w 2015 odzież MISBHV można było kupować w Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Korei Południowej i w Stanach Zjednoczonych. W 2016 Rihanna założyła bluzę marki na swój koncert w Paryżu i w tym samym roku MISBHV zadebiutowało na fashion week w Nowym yorku. Dziś ubrania od krakowskiej projektantki noszą gwiazdy takie, jak Kylie Jenner, Rihanna, Azelia Banks i Cara Delevingne.

Le Petit Trou

Marka dobrze znana wszystkim miłośniczkom pięknej bielizny. Zuzanna Kuczyńska założyła swoja działalność dosyć niedawno bo w 2013 roku, ale już jej projekty można kupić na zalando i net-a-porter. W tym momencie butiki Le Petit Trou można znaleźć na całym świecie m.in. we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii we Włoszech, Stanach,  Kanadzie i  Japonii. Marka jak mówi założycielka powstała  z myślą o kobietach, które chcą czuć się kobieco, modnie i komfortowo każdego dnia. W ofercie Le Petit Trou, oprócz bielizny, można znaleźć bieliznę nocną, buty oraz świece zapachowe.

Autor: Julia Lubecka