Wakacje powoli dobiegają końca, ale można jeszcze w ciekawy sposób wykorzystać ich ostatnie dni. Lato w mieście nie musi oznaczać nudy i siedzenia w nieklimatyzowanym mieszkaniu. Każdego roku różne miejscowości przygotowują wiele atrakcji, żeby mieszkańcy mogli spędzić miłe wakacje, a my podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas tegorocznego lata.

Pomysły na spędzenie lata w mieście!

Kino letnie

Idealny pomysł na spędzenie wieczoru we dwójkę lub ze znajomymi. W każdym mieście znaleźć można przynajmniej kilka ofert od władz miasta lub prywatnych knajp na kino pod chmurką. W Warszawie taką atrakcją znajdziecie m.in. w parku Skaryszewskim na Pradze, w kawiarni Prochownia Żoliborz czy na Polach Mokotowskich, a nawet w Łazienkach Królewskich.

Zloty food trucków i targi śniadaniowe

To świetna propozycja dla smakoszy. Od kilku lat modne stały się targi śniadaniowe czy zloty food trucków. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą popróbować nowych dań w niewygórowanych cenach. Świetna okazja do  spotkania się ze znajomymi na dobre jedzenie na świeżym powietrzu.

Plażowanie

Nie trzeba jechać nad Bałtyk, żeby poopalać się na plaży. Jeśli nie mieszkasz w Trójmieście i tęsknisz za opalaniem się na piaszczystej plaży, poszukaj w swoim mieście plaż miejskich. To idealna alternatywa dla osób, które chcą złapać trochę słońca i poczuć się jak na wakacjach bez konieczności wyjazdu z miasta.

Koncerty chopinowskie

W tym roku koncerty pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach 19 maja rozpoczęły swój 60 sezon. Potrwają one do 29 września, więc jeszcze jest szansa w nich uczestniczyć. Podczas tegorocznego sezonu Koncertów Chopinowskich wystąpi w sumie 42 pianistów z Polski, Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Jest to niezwykłe wydarzenie podczas którego można posłuchać zarówno największych klasycznych pianistów, jak i muzyków którzy dopiero rozpoczynają swoja karierę. Wstęp wolny!

Zorganizowany sport na świeżym powietrzu

Jeśli od plażowania wolisz aktywny wypoczynek poszukaj zorganizowanych treningów na świeżym powietrzu. To super sprawa kiedy chcesz poznać nowych ludzi i popracować nad swoją figura. Jeśli nie udało ci się znaleźć grupy zorganizowanej w Twoim mieście, sama taką stwórz! Napisz na Facebooku posta, w którym zaproponujesz wspólną przejażdżkę rowerową czy jogging. Gwarantujemy Ci, że ktoś na pewno tak jak Ty szuka osób do wspólnego treningu!

Autor: Julia Lubecka