W XXI wieku nikogo nie dziwi już fakt, że komunikujemy się ze sobą głównie za pośrednictwem internetu. Większość znajomości, które nabywamy są wynikiem częstego korzystania z licznych portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. W internecie możemy nie tylko poznać przyjaciół, ale również partnera, co umożliwiają nam specjalnie do tego przeznaczone portale randkowe. Czy warto z nich skorzystać?

Portale randkowe – czy warto zacząć internetową znajomość?

Portale randkowe – które wybrać?

Wiele osób twierdzi, że znalezienie miłości w internecie nie jest trudne. Mówią, że wystarczy założyć konto w aplikacji, w której użytkownicy mogą bez problemu oceniać innych i spośród nich wybrać kogoś, z kim chcieliby się spotkać. Wydaje się to banalne i bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, by poznać nowe osoby. Pozostaje tylko pytanie: jak zacząć i z których portali skorzystać? Warto skupić się na najpopularniejszych portalach randkowych, bo te zwykle dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Niektóre aplikacje pobierają opłaty automatycznie, dlatego przed skorzystaniem z wybranej strony należy zapoznać się z regulaminem. Do najpopularniejszych wśród internautów należą:

  • eDarling – jeden z największych serwisów randkowych w Polsce, który świetnie sprawdza się nawet dla bardzo wymagających singli. Na wstępie użytkownik wypełnia test dopasowania, który ułatwia znalezienie partnera.
  • Badoo oraz Tinder – są popularne w Polsce od kilku lat. Wyróżniają się tym, że dopasowują potencjalnych partnerów korzystając z lokalizacji (jest to bezpieczne, ponieważ nie udostępniają adresu użytkownika, a jedynie miasto, w którym obecnie się znajduje).
  • sympatia.pl – jest portalem randkowym, który wybierają zazwyczaj osoby starsze. Warto zaznaczyć, że działa w sposób podobny do pozostałych stron, jednakże aby w pełni korzystać z tego portalu warto wykupić konto premium (abonament wynosi około 17 zł za miesiąc) .

Trzy kroki do miłości

  1. Zanim wybierzesz odpowiedni dla siebie portal randkowy, powinieneś zastanowić się czego oczekujesz od nowo poznanej osoby. To ważne, aby przed założeniem konta na stronie ustalić, czy interesują nas poszukiwania prawdziwej miłości czy może przelotny romans. Na każdym z powyższych portali znajdziesz osoby z różnymi oczekiwaniami. Na pewno większe prawdopodobieństwo na znalezienie partnera na stałe, masz na portalach typu eDarling i Sympatia.pl. Aplikacje takie jak Badoo lub Tinder skupiają wiele młodych i wciąż niezdecydowanych użytkowników. Znalezienie na nich miłości swojego życia może być nieco trudniejsze.
  2. Gdy już wybierzesz portal, na którym założysz konto pomyśl nad opisem do swojego profilu. Wiele użytkowników pomija ten krok lub nie przywiązuje do niego zbyt dużej uwagi, co jest ogromnym błędem! Zastanów się, jak możesz opisać siebie w kilku zdaniach. Staraj się unikać popularnych sformułowań typu: „Lubię dobrą muzyk.” lub „Lubię podróże”. Postaw na kreatywność, a na pewno nie pożałujesz!
  3. Ostatnim bardzo istotnym krokiem jest dobór odpowiednich zdjęć. Pamiętaj, że zdjęcia na twoim profilu będą prawdopodobnie najistotniejszym elementem, dlatego postaraj się aby w pełni odzwierciedlały twój prawdziwy wygląd. Postaw na naturalne piękno, bez używania zbędnych filtrów!

Co powiedzą o tobie inni?

Niektórzy nie są wstanie założyć konta na portalu randkowym, ponieważ obawiają się tego, co mogą powiedzieć o nich znajomi, sąsiedzi lub współpracownicy. Ale czy na pewno warto przejmować się ich opinią? Jeśli internet oferuje nam możliwość poznania przyszłego partnera, to dlaczego mamy zwracać uwagę na opinię naszego otoczenia. Konto na portalu randkowym to żaden wstyd, bo przecież szukanie miłości nim nie jest, a tej prawdziwej czasem trzeba pomóc się odnaleźć. Nie przejmuj się zdaniem innych i spróbuj.

Internetowe love story

Na początku znalezienie partnera na portalach randkowych może być trudne, ale jest jak najbardziej możliwe. W internecie krąży wiele historii o długoletnich związkach i szczęśliwych małżeństwach, które miały swoje początki na tych stronach. Najważniejsza jest cierpliwość!

Autor: Karolina Herba