Nie możesz się doczekać, aby przystroić swój dom na święta? Skorzystaj z kilku pomysłów, które przygotowaliśmy  i nie wydawaj fortuny na dekoracje. Nikt nie powiedział, że efektownie, znaczy drogo. Oto proste pomysły na dekoracje świąteczne!

Proste pomysły na świąteczne dekoracje

Style dekoracji

Święta Bożego Narodzenia to stosowny czas, aby wypełnić swój dom pięknymi ozdobami. Jest wiele sposobów i stylów, żeby to zrobić. Niektórzy wybierają minimalistyczny, wręcz skandynawski styl, który świetnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Charakteryzuje się on dużą ilością bieli, naturalnych surowców takich jak drewno, wiklina czy len. Inni decydują się na całkowite przeciwieństwo, czyli tzw. glamour. Tutaj rządzi wszystko co eleganckie i połyskujące. Chłodne tonacje zestawione ze szkłem, porcelaną czy jedwabiem. Co więcej, charakterystycznym elementem są tu stylowe świece. Natomiast trzecim popularnym stylem jest ten klasyczny, często najbardziej nam znany. Bazuje on na kolorystyce złota, zieleni i czerwieni. Dodatkowo mile widziane są tu iglaste gałązki, pomarańcze czy szyszki.

Świąteczny wieniec

 • Adwentowy wieniec możesz wykonać z cienkich, długich i miękkich gałązek. Sam w sobie będzie on piękną ozdobą, ale możesz go użyć także, jako bazę pod bardziej strojne wianki. Ozdób go kilkoma szyszkami oraz sznurkiem. Co więcej, nie zapomnij o jakimś akcencie kolorystycznym – sprawdzą się tu np. małe bombeczki w kształcie jabłuszek lub owoce ostrokrzewu.
 • Wieniec z bombek, wygląda bogato i zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Ciekawym pomysłem jest użycie metalowego wieszaka (z cienkiego drutu), jako szkieletu wieńca. Po wygięciu go we właściwy kształt okręgu, możesz zacząć nakładać bombki. Użyj różnych wielkości – małych, średnich oraz paru dużych, aby nadać ozdobie ciekawego kształtu. Postaw głównie na jeden kolor, bawiąc się przy tym teksturą bombek. Połącz brokatowe z matowymi czy lśniącymi.
 • Klasyczny świąteczny wieniec to ten składający się z wielkich, iglastych gałęzi. Do jego dekoracji nada się wszystko, co masz pod ręką. Suszone pomarańczowe plasterki, bombki, szyszki, czy wstążeczki. Jedynym ograniczeniem jest tutaj twoja wyobraźnia.

https://www.instagram.com/p/Bq-WbKZg35P/

Stroik na stół

  • W drewniane korytko wsadź trzy małe cyprysy, a między nie, dwie duże, grube świece w neutralnym kolorze. Wszystko razem obłóż/obwiąż cienkimi gałązkami ostrokrzewu.
  • Na srebrnej, okrągłej tacy ułóż świeczki w jasnym kolorze. Przewiąż je lśniącym, cienkim sznurkiem, zawiązanym na kokardkę. Jeśli chcesz, aby stroik wyglądał jak z krainy śniegu, wykonaj mały wieniec z białych piórek.

Statyczne - zobacz ceny

 • Użyj plaster drewna w kształcie krążka, jako podstawkę. Ustaw na nim trzy czerwone świece o różnych wielkościach. Resztę dekoracji np. małe gałązki świerku, owoce ostrokrzewu oraz brązowe szyszki przyklej do pieńka.

Zimowy wazon

 • Wykorzystaj szeroki wazon, który owiniesz kilka razy sznurkiem. Ułóż kompozycję z brązowych, długich gałązek, ozdobionych szyszkami. Opleć wszystko delikatnymi światełkami w białym kolorze.
 • W wysoki, szklany wazon włóż srebrzyste gałązki (kup gotowe lub spryskaj sprayem zwykłe). Następnie udekoruj je błyszczącymi i brokatowymi bombkami. Dla wypełnienia, na dno wazonu wsyp sztuczny śnieg.
 • Duży wazon, możesz wypełnić iglastymi gałęziami świerku. Ozdób je czerwonymi owocami ostrokrzewu oraz małymi bombkami w tym samym kolorze. Aby dodać trochę świątecznej magii, delikatnie obrzuć gałęzie małą ilością, złotej lamety (tzw. anielskimi włosami).

https://www.instagram.com/p/B5qSDagnfAm/

Ramka pełna cudów

 • Potrzebna Ci będzie głęboka ramka, która umożliwi Ci udekorowanie jej wnętrza. Wybierz tę o kolorze jasnego drewna lub bieli. Do środka wsyp sztuczny śnieg tak, aby zapełniał 1/3 pojemności. Jako tło możesz wykorzystać brokatową lub czarną kartkę papieru. Ostatnim krokiem, będzie przyklejenie na środku plastikowej szybki, literek samoprzylepnych. Utwórz z nich napis, np. LET IT SNOW.
 • Aby twoja ramka była elegancka, wypełnij ją małymi i średnimi bombkami. To właśnie one mają być główną dekoracją, dlatego zdecyduj się na te połyskujące. Wybierz jeden przewodni kolor, ale postaraj się, aby nie wszystkie bombki były takie same.
 • Do białej ramki, włóż małe czerwone dzwoneczki, tak aby zajmowały 1/3 pojemności. Nie muszą być one równo rozłożone. Przyklej papier w małe gwiazdki jako tło. Następnie na szybce naklej sanie Mikołaja z zaprzęgiem reniferów lub inne świąteczne nalepki. Napis z samoprzylepnych literek niech brzmi: HO HO HO.

Autor: Natalia Mrugas