Niedawno rozpoczął się rok akademicki i wielu studentów po raz pierwszy zamieszkało w akademiku. Niestety pokoje w nim mogą przytłoczyć i wzmocnić tęsknotę za domem. Jednak jest kilka sposobów, aby stały się bardziej przyjazne. Odpowiednie udekorowanie pokoju w akademiku sprawi, że poczujemy się w nim bardziej jak w domu.

Zacznij od dodania koloru

W akademiku zazwyczaj dysponuje się niewielką przestrzenią, ale to nie powód, żeby całkowicie rezygnować z koloru. Małe akcenty w mocniejszych barwach znakomicie ożywią i ocieplą niezbyt przyjazną przestrzeń. Dzięki temu będzie można chociaż trochę poczuć się jak w domu. Jeśli obawiasz się, że wraz ze współlokatorem stworzycie zbyt pstrokatą mieszankę, masz dwie możliwości. Możesz dojść z nim do porozumienia i stworzyć spójną kolorową kompozycję lub trzymać się neutralnych barw. Dzięki temu pokój nadal będzie wyglądał stylowo.

Powiększ przestrzeń

Udekorowanie pokoju w akademiku nie jest łatwe, gdyż ogranicza nas niewielka przestrzeń. Jednak zawsze możemy ją powiększyć i nie mamy tutaj na myśli wandalizmu i rozwalania ścian. Zamiast tego możesz dodać kilka dodatkowych półek, dzięki którym zmieścisz więcej rzeczy. Jakie wybrać? Najlepiej dodatkowe półki naścienne, aby nie zagracać podłogi. Pamiętaj jednak, aby uzyskać zgodę od administracji, żeby potem nie mieć żadnych problemów. Jeśli się nie uda, warto kupić półkę na kółkach, którą zawsze możemy wsunąć pod biurko.

Ulepsz fotel biurowy

Na studiach czeka Cię dużo nauki i mnóstwo czasu spędzisz przy biurku. Dlatego warto zadbać o to, aby Twój fotel był wygodny. Okazuje się, że jest to banalnie łatwe zadanie – wystarczy przykryć je kocem lub futrzanym dywanem, a od razu nauka stanie się przyjemniejsza. W dodatku takie udekorowanie pokoju w akademiku sprawi, że poczujesz się w nim bardziej jak w domu i łatwiej będzie się przyzwyczaić do mieszkania w nim.

Dodaj dywan, a pokój stanie się przytulniejszy

Podłoga w akademiku często może przerażać. Na szczęście bardzo łatwo można to zakamuflować. W tym celu warto kupić dywan, który będzie odpowiedni do naszego pokoju. Dzięki temu ukryjemy niedoskonałości podłogi, a pokój stanie się bardziej przytulny i wprowadzimy do niego trochę domowej atmosfery.

https://www.instagram.com/p/Bl_FvrlF2Os/?taken-by=hailey_baileyy_

Postaw na spersonalizowane dekoracje

Pierwsze miesiące w akademiku mogą być trudne, więc warto uczynić jego przestrzeń bardziej przyjazną. Dlatego możesz dodać spersonalizowane elementy do wystroju. Udekorowanie pokoju w akademiku zdjęciami, pocztówkami czy ulubionymi obrazami sprawi, że chętniej będziesz w nim przebywać. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić, bo wtedy pokój stanie się zagracony i źle się będzie w nim mieszkać.

https://www.instagram.com/p/Bor5DzYDDd7/?taken-by=fragilemyths