Luksusowe hotele zaskakują nas coraz bardziej! W północno-zachodnim rejonie Namibii powstały obiekty, które mają przypominać wraki statków. Tego typu obiekty przyciągają turystów pragnących przeżyć niezwykłą przygodę na afrykańskim kontynencie. Shipwreck Lodge jest idealnym miejscem na chwilową ucieczkę od realnego świata.

Wybrzeże Szkieletowe w Namibii

Wybrzeże Szkieletowe leży w północnej części Namibii. Miejsce stanowiło śmiertelną pułapkę dla wielu przepływających tam statków ze względu na panujące tam warunki. W efekcie na tym terenie pojawiło się wiele wraków. W 1971 roku utworzono tam rezerwat przyrody, w którym goście mogą doświadczyć wielu emocji na safari lub w trakcie noclegu w nietypowym miejscu. Wykorzystano charakterystyczny element tego miejsca i pojawiły się tam domki do wynajęcia imitujące wraki statków. Zostały one zaprojektowane przez Ninę Maritz i powstały we współpracy z lokalnymi firmami. Te nietypowe obiekty, znajdujące się pomiędzy rzekami Hoarusib i Hoanib, to jedyne możliwe miejsce noclegu w Parku Narodowym Wybrzeża Szkieletowego.

Kompleks Shipwreck Lodge

Kompleks Shipwreck Lodge składa się z 10 drewnianych domków imitujących wraki statków znajdujących się pomiędzy afrykańskimi wydmami. Niech jednak Was nie zwiedzie ich wygląd zewnętrzny! Tak naprawdę charakteryzują się one luksusowym wnętrzem i wspaniałym designem. Obiekty zostały wykonane z drewna, a wewnątrz nie brakuje naturalnych materiałów takich, jak len i bawełna. Urządzenia znajdujące się w domkach są zasilane energią słoneczną, a z ich pokładów można podziwiać niesamowite widoki na Ocean Atlantycki. Wszystkie domki wyposażone są w niezbędne udogodnienia takie, jak biurko, lampka nocna, sejf oraz piec opalany drewnem, a w recepcji można zamówić suszarki do włosów. W centrum kurortu znajduje się elegancka restauracja z panoramicznym tarasem i interesującymi dziełami artystów z Namibii.

A ile kosztuje nocleg w takim nietypowym obiekcie? Za jedną noc w pokoju dwuosobowym zapłacimy ok. 7000 zł.