Wystający brzuszek może być powodem wielu kompleksów. Sprawia, że figura gorzej się prezentuje, a ubrania kiepsko na nas leżą. Na szczęście są sprawdzone sposoby, które pomogą go ukryć i dodać więcej pewności siebie. Wystarczy przestrzegać kilku lat, a będziemy wyglądać świetnie. Jak więc ukryć wystający brzuszek?

Jak się ubierać, aby ukryć wystający brzuszek?

Zacznij od wyboru odpowiedniej bielizny

Odpowiednia bielizna to podstawa! Szczególną uwagę do jej wyboru powinny przykładać osoby, które mają pewne niedoskonałości. W tym przypadku źle dobrana bielizna jeszcze bardziej je podkreśli. Warto pamiętać, że biustonosz nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Dobrym pomysłem jest też zakup specjalnej, modelujące bielizny, które pomogą ukryć wystający brzuszek. Dzięki temu bez problemu można nosić dopasowane sukienki i bluzki. Jest kilka typów modelującej bielizny, więc bez problemu każdy znajdzie idealną dla siebie.

Jakie ubrania pozwolą ukryć wystający brzuszek?

Warto pamiętać, że odpowiednie tkaniny, kolory i wzory mają duży wpływ na sylwetkę. Osoby, które chcą ukryć wystający brzuch, powinny postawić na ciemne kolory w okolicy tej części ciała. Dzięki temu optycznie wyszczuplą brzuch. Jeżeli decydują się na wzory, to najlepiej postawić na pionowe, ponieważ poziome mogą poszerzać. Świetnie sprawdzą się też elementy garderoby, które mają efektowny wzór umieszczony z dala od brzucha. Pomogą one odwrócić od niego uwagę, a przyciągnąć do zgrabniejszych części ciała. W przypadku tkanin idealnie sprawdzą się te lejące się, które świetnie zamaskują brzuszek i zbędne kilogramy. Doskonałym pomysłem jest też ubieranie się warstwowo. Jeżeli opanujemy takie stylizacje do perfekcji, to świetnie ukryjemy mankamenty swojej sylwetki.

Istotny jest też krój ubrań. Pierwszym świetnym wyborem są sukienki i bluzki odcinane pod biustem – nie tylko podkreślą ten kobiecy atrybut, ale też świetnie ukryją brzuch. Świetnie sprawdzą się też ubrania oversize, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt szerokie elementy garderoby niepotrzebnie powiększają sylwetkę, więc trzeba zachować umiar. Jeżeli masz zgrabne nogi, do bluzki oversize koniecznie dodaj spódniczkę lub wąskie spodnie, a będziesz wyglądać świetnie. Pamiętaj jednak, aby stawiać na krój sięgający do linii bioder.

Natomiast lepiej unikać obcisłych ubrać, ponieważ jeszcze bardziej podkreślą one brzuch. Za ciasne spodnie sprawią, że utworzą się kolejne nieestetyczne fałdki. Bardzo wąska sukienka lub bluzka przyciągną wzrok do wszystkich niedoskonałości. Dlatego nie zakładaj ich, jeżeli nie masz na sobie modelującej bielizny.

Pamiętaj o odpowiedniej postawie

Nie garb się! – pewnie często słyszałaś to zdanie. Musisz pamiętać, że to bardzo mądra rada, która świetnie wpłynie również na Twój wygląd. Jeżeli zaczniesz chodzić i siedzieć w prawidłowej postawie, to wzmocnisz także mięśnie brzucha i będzie się on coraz lepiej prezentować. To sprawi, że mniej pracy będzie trzeba włożyć w jego ukrycie.