Każdy z nas chce zachować młody wygląd jak najdłużej. Z zazdrością patrzymy na gwiazdy, którym z reguły ta sztuka najlepiej się udaje. W końcu mają dużo pieniędzy i dostęp do najlepszych specjalistów, ale w niektórych kwestiach możemy brać z nich przykład. Poznajcie sposoby gwiazd na zachowanie młodego wyglądu!

Sposoby gwiazd na zachowanie młodego wyglądu!

Odpowiednia pielęgnacja

Sposoby gwiazd na zachowanie młodego wyglądu na długi czas nie są wyjątkowo odkrywcze. Podstawę stanowi odpowiednia pielęgnacja! To, jak pielęgnujemy skórę od najmłodszych lat, procentuje w przyszłości. Gwiazdy bardzo szybko zaczynają stosować odpowiednie kremy. Wiele z nich sięga po produkty zawierające retinol, który może zdziałać cuda. Niektóre wybierają retinoidy dostępne na receptę zamiast kosmetyków.

Niektóre z gwiazd unikają też słońca, aby chronić swoją skórę przed przedwczesnym starzeniem. Często widzimy zdjęcia słynnych osób, które chętnie wygrzewają się na plaży. Jednak warto pamiętać, że jest też grupa gwiazd, które konsekwentnie unikają słońca i nie zapominają o filtrach ochronnych przez cały rok.

Profesjonalne zabiegi

W pewnym wieku nie da się zatrzymać czasu naturalnymi sposobami. Z pomocą przychodzą nam jednak profesjonalne zabiegi, które pomogą się odmłodzić nawet o kilkanaście lat. Pamiętają o tym gwiazdy i regularnie odwiedzają gabinety specjalistów. Do najpopularniejszych zabiegów należą:

 • Wypełniacze
  Najczęściej stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego (np. Restylane, czy Juvederm), który naturalnie występuje w naszym organizmie. Tego typu produkty nie służą tylko do powiększania ust i innych części ciała, ale też wypełniania zmarszczek. Wypełniacze pozwolą się uporać ze zmarszczkami na czole, przy ustach oraz kurzymi łapkami.
 • Botox
  O tym, że sposoby gwiazd na młody wygląd obejmują też botox, nie trzeba nikomu mówić. Jednak wiele osób nadal myli pojęcia i nie wie, do czego konkretnie służy ta substancja. Botox paraliżuje mięśnie, więc nie nadaje się do powiększania różnych części twarzy, ale ze zmarszczkami radzi sobie doskonale. Gwiazdy, które używają go z umiarem, doskonale się prezentują przez długi czas.
 • Zabiegi laserowe
  Kolejnym zabiegiem, które stosują gwiazdy, aby długo wyglądać młodo są lasery. Wnikają one głęboko w skórę i stymulują organizm do produkcji kolagenu. W efekcie po skończonej kuracji cera jest gładsza i pozbawiona zmarszczek. W dodatku laser pomaga uporać się z nieestycznymi przebarwieniami oraz plamami starczymi.
 • Peelingi chemiczne
  Peeling chemiczny to kolejny trick gwiazd. Tego typu zabiegi pozbywają się martwego naskórka, dzięki czemu skóra odzyskuje swój naturalny blask. Odpowiednio dobrany rodzaj oraz stężenie kwasu pomoże nam się cofnąć o kilka lat nawet po jednym zabiegu.

Profesjonalny makijaż ważne wydarzenia

Z pewnością wiele z Was zauważyło, że gwiazdy wyjątkowo pięknie i młodo prezentują się na wielkich imprezach oraz ważnych wydarzeniach. Sekretem jest oczywiście profesjonalny makijaż! Gwiazdy doskonale wiedzą, żeby w takich sytuacjach oddać się w ręce specjalisty, który często dysponuje szerokim arsenałem produktów brakujących w kosmetyczkach innych osób. Dzięki temu makijaż jest wyjątkowo trwały i potrafi przetrwać długi czas. Natomiast cera wygląda wyjątkowo promiennie i młodo.

Photoshop

Nie macie powodu do smutku ani zazdrości, gdy oglądacie piękne zdjęcia gwiazd na okładkach magazynów. Wyglądają na nich idealnie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Graficy dbają o to, aby na zdjęciach ze skóry gwiazd zniknęły wszelkie niedoskonałości. Teoretycznie wszyscy o tym wiemy, ale często zapominamy. Dlatego zamiast po raz kolejny oglądać z zazdrością zdjęcia gwiazd, wybierz się na spacer – świeże powietrze świetnie wpłynie na Twój wygląd!