Dobra aranżacja wnętrza pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że chętniej zapraszamy gości do swojego domu. Nie zawsze stać nas na zakup nowych mebli czy przemalowanie pokoju – nie wszyscy mamy zdolności manualne i nie zawsze mamy kogo o to poprosić. Jednak atrakcyjny wystrój pomieszczenia nie zawsze musi wiązać się z wysokimi kosztami.

Tania, a dobra aranżacja wnętrza

Te nieszczęsne meble… 

Co można zrobić z meblami, jeśli nie możemy kupić nowych?  Przed chwilą pisaliśmy o tym, że nie wszyscy mamy zdolności manualne, ale może akurat część z Was je posiada? Jeśli tak, ratunkiem dla starych mebli może okazać się ich przemalowanie! Odpowiednia farba, odrobina nowego czasu i meble wyglądają jak nowe! Alternatywą dla malowania mogą być okleiny z folii samoprzylepnej – tutaj nie potrzeba zbyt wielkich zdolności. Zarówno farba, jak i okleina nie zawsze się sprawdzi, ale meble to jeszcze nie wszystko.

Narzuty, poduszki, zasłony…

Twój pokój będzie wyglądał o niebo lepiej, jeśli jego poszczególne elementy będą do siebie pasować. Postaraj się dobrać pościel do koloru swoich ścian. Dobierz do niej odpowiednią narzutę czy poduszki dekoracyjne. Dobrym pomysłem będzie także dywan oraz  zasłony – same rolety zwykle nie wystarczają, żeby pomieszczenie wyglądało atrakcyjnie.

Kosze, pudełka, pojemniki…

Jeśli masz w pokoju dużo rzeczy, mogą one nie wyglądać na półkach zbyt dobrze. Dobrze wyglądają na nich książki, ramki czy różnego rodzaju akcesoria, ale przesyt nigdy nie jest wskazany. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju pojemniki do przechowywania, takie jak kosze czy pudełka. Można znaleźć je w dobrej cenie w sklepach z akcesoriami dekoracyjnymi, a nawet zrobić samemu – w internecie jest pełno artykułów i porad dotyczących DIY. Dlatego zastanów się zanim wyrzucisz stare kartony – mogą Ci się jeszcze przydać. 

Kwiaty, lampki, świece… 

Przejdźmy do akcesoriów dekoracyjnych. Dobrze jest poczuć się bliżej natury i kupić do pokoju kwiaty doniczkowe. Może być jeden, dwa, trzy… ale lepiej nie przesadzajmy z ich ilością. Oprócz kwiatów warto postawić postawić na półce lub powiesić na ścianie… ramki ze zdjęciami. Poza wyglądem przynoszą one ciepłe wspomnienia i sprawiają, że możemy poczuć się bezpiecznie i przytulnie. Nastrojowe są także świece czy różnego rodzaju lampki dekoracyjne, na przykład tzw. cotton ball lights – świecące lampki w kształcie kuli.

Popuść wodze fantazji…

Każdy z nas ma nieco inny gust, dlatego dobrze będzie, jeśli zrobisz sobie kawę czy herbatę, rozluźnisz się, usiądziesz wygodnie w fotelu i sam zastanowisz się nad tym jak powinien wyglądać Twój pokój. W końcu najważniejsze jest to, abyś to Ty czuł się w nim jak najlepiej!