Prawidłowa pielęgnacja działa dwutorowo: zewnętrznie i wewnętrznie. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się różne suplementy diety, które pozytywnie wpływają na wygląd. Ostatnio testowałam drażetki Merz Spezial na skórę, włosy i paznokcie, a także krem w piance z kolagenem tej samej firmy. Zobaczcie, jak się sprawdziły. 
Merz Special

Merz Special – suplement diety

Witaminy Merz Special zostały stworzone z myślą o kobietach, które pragną się cieszyć świeżą, zdrową skórą, mocnymi, lśniącymi włosami i pięknymi, wytrzymałymi paznokciami. Składniki dobrano tak, aby dostarczyły organizmowi w odpowiednich składników odżywczych oraz wsparły naturalne procesu biologiczne. Suplement diety zawiera więc witaminy A, C, E i z grupy B, a także biotynę, cynk, kwas pantotenowy, niancynę, żelazo i kwas foliowy.

Opakowanie zawiera 60 drażetek, które wystarczą na miesiąc kuracji. Natomiast efekty uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań oraz obecnych niedoborów. Tabletki wzmacniające włosy mogą przynieść wymarzone rezultaty dopiero po 2-3 miesiącach, szczególnie wtedy. Natomiast cienkie paznokcie mogą się wzmocnić znacznie szybciej. Trzeba też pamiętać, aby w trakcie kuracji zachować zdrową, zbilansowaną dietę, której żadne witaminy i suplementy nie zastąpią. Drażetki Merz Special powinny być jedynie dodatkiem do prawidłowego jadłospisu, a nie jego zamiennikiem. 
Drażetki Merz Special

Wrażenia z testowania:

Jestem pozytywnie zaskoczona kuracją z drażetkami Merz Special. W trakcie kuracji nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych. Natomiast udało mi się zaobserwować pozytywne zmiany. Stan cery oraz paznokci wyraźnie się poprawił – płytka znowu stała się mocna i mniej łamliwa. W tym momencie jeszcze trudno wypowiedzieć mi się na temat włosów, ponieważ w lecie i zimą zawsze wypada mi ich znacznie więcej niż w pozostałe miesiące w roku. Producent też twierdzi, że w przypadku włosów, poprawa może nastąpić dopiero po 2-3 miesiącach. Dlatego na razie wstrzymam się z opinią.

Cream Mousse Collagen

Zadaniem kremu w piance z kolagenem Merz Special jest ujędrnianie, nawilżenie i odżywienie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Producent twierdzi, że jego stosowanie przyczynia się do:

  • natychmiastowego efektu liftingu, 
  • stymulacji produkcji kolagenu,
  • zmniejszenia widocznych już zmarszczek.

Produkt to doskonałe połączenie kolagenu, witaminy C i E, proteiny zbożowe, glicerynę oraz masło shea. Natomiast unikatowa formuła pianki sprawia, że składniki aktywne szybko wnikają w głąb skóry. W efekcie poprawiają jej strukturę, intensywnie nawilżają oraz głęboko regenerują. 

Przed użyciem produkt należy wstrząsnąć trzymając go w pozycji pionowej. Następnie delikatnie nacisnąć dozownik i wycisnąć mus na dłoń, a dopiero później rozprowadzić po skórze twarzy, szyi i dekoltu. Podczas nakładania warto wykonać delikatny masaż, który wzmocni działanie produktu.

Krem w piance

Wrażenia z testowania:

Pierwszy raz stosowałam krem w formie pianki i muszę przyznać, że ta formuła świetnie się sprawdziła. Mus faktycznie świetnie i szybko się wchłaniał, więc nie sprawiał żadnych problemów w trakcie nakładania. Małe opakowanie jest niezwykle poręczne i można je zabrać na wakacje, ale wystarcza na długi. Natomiast skóra po kremowej piance jest świetnie nawilżona, gładka i promienna.