Są takie książki, które są obowiązkowymi pozycjami jeśli chcemy specjalizować się w danej dziedzinie. Tak jest również z modą. Przedstawione poniżej propozycje pozwolą zagłębić się w niesamowity świat stylu.

Top 5 książek dla wielbicieli mody

Moda to sztuka

Wydawać by się mogło, że moda jest nieciekawa, jednak, jak wszystko inne, ma swoją historię, którą gdy się pozna, chce się odkrywać dalej i dalej. Książki o modzie, stylu zawierają wiele cennych wskazówek, ciekawostek z życia projektantów i wiele innych niuansów, która potrafią zainteresować każdego. Lista, która znajduje się poniżej tylko utwierdza w przekonaniu! Sami zobaczcie.

Warsztat stylu. Autorska metoda, dzięki której odkryjesz swój styl, Maria Młyńska

Maria Młyńska, autorka kultowego bloga ubierajsieklasycznie.pl, zaprasza na autorskie warsztaty odkrywania własnego stylu. Autorka pokazuje, jak znaleźć własny styl przede wszystkim w sobie. Daje cenne rady, wskazówki. Dzięki tej książce zobaczysz swoje atuty i rozpoznasz inspiracje, zbudujesz bazę i ramy swojego stylu, nauczysz się grać prostotą i znakami rozpoznawczymi, przestaniesz wydawać fortunę na ubrania i nigdy więcej nie będziesz fashion victim. Za to znajdziesz swoją klasykę. Wyróżnisz się z tłumu.

Love, style, life, Garance Dore

Druga pozycja to książka autorki popularnego bloga. Garance Dore zaprasza nas do świata wielkiej mody, ale oprócz wskazówek dotyczących stylu, dzieli się swoimi wspomnieniami, obserwacjami życia mieszkanki Paryża i Nowego Jorku, refleksjami na temat miłości, rodziny, przyjaciół. Ta książka z pewnością pomoże wydobyć z każdego jego własny styl, poznać kulisy świata mody, a przede wszystkim pozwoli wspaniale się zrelaksować podczas czytania szczerych zwierzeń Garance z modą w tle.

Vogue: Za kulisami świata mody, Kirstie Clements

Była redaktor naczelna australijskiej edycji „Vogue’a zdradza sekrety największych twórców branży modowej. Opowiada o swoich marzeniach aż po szczyt ich realizacji. Z pewnością jest to książka, która spodoba się pasjonatom mody, którzy chcieliby poznać kolejną z barwnych osobowości tego fascynującego świata i przyjrzeć się bliżej pracy redakcji.

Zara. Prawdziwa histora sukcesu- człowiek, który stworzył Zarę, Covadonga O’Shea

Historia Amancio Ortegi, genialnego twórcy Grupy Inditex kryjącej się za sukcesem takich marek, jak Zara, Massimo Dutti, Oysho czy Bershka. Fascynująca biografia człowieka, który odniósł wielki sukces w biznesie. Amancio Ortega przedstawia nam swój świat w sposób bardzo ciekawy. Ciekawa pozycja, pokazująca inny sposób patrzenia na branżę odzieżową.

Historia mody od krynoliny do mini, Irma Kozina

Na koniec obowiązkowa lektura. Autorka proponuje nowe spojrzenie na dzieje mody. W książce z jednej strony możemy prześledzić ewolucję poszczególnych ubiorów i pracę niezwykłych projektantów, a z drugiej – pierwsze subkultury, które nie powstały wcale, jak się niektórym wydaje, w XX wieku. Album zawiera około 700 ilustracji: fotografii agencyjnych, archiwaliów, reprodukcji, szkiców i ciekawostek.