Czytanie książek to lekarstwo dla duszy. Jeszcze lepiej, jeśli lektury, po które sięgamy, dotyczą naszego rozwoju, motywacji i będą dla nas nadzieją, że wszystko się ułoży. Przedstawione poniżej pozycje sprawią, że całkowicie zmienisz nastawienie do życia. Poszerzą twoje horyzonty, pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie, a co najważniejsze zrobią na Tobie ogromne wrażenie. Teraz nie pozostaje nic innego, jak zagłębić się w niesamowitą moc słowa.

Top 5 książek o rozwoju osobistym

Potęga podświadomości, Joseph Murphy

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu zależy od ciebie i Twoich myśli. Jeżeli zmienisz sposób myślenia, osiągniesz wymarzony cel. Autor zawarł w swojej książce techniki, dzięki którym pokonasz przeszkody na drodze do marzeń. Ten niezwykły poradnik pokaże Ci, jak usunąć psychiczne bariery między Tobą a Twoimi marzeniami. Uspokaja wewnętrznie i powoduje, że człowiek nawet w momencie totalnego przygnębienia nabiera ochoty na dalsze istnienie. Zdecydowanie jest prekursorem wszystkich psychologicznych książek w tej tematyce.

Książkę można kupić: Potęga podświadomości, Joseph Murphy

W pułapce myśli, Steven C. Hayes, Spencer Smith

 Dzięki tej książce na dobre poradzisz sobie z lękiem, strachem oraz depresyjnym nastrojem. Nauczysz się, jak akceptować siebie i swoje uczucia. Autorzy zaproponowali ACT, czyli terapię akceptacji i zaangażowania. Książka obejmuje część praktyczną i teoretyczną. Zawarte są w niej ćwiczenia na pozbycie się negatywnych myśli. Dosadna ilość wiedzy zostanie Ci przekazana w sposób humorystyczny i zrozumiały. Co ważne, książka w bardzo ciekawy sposób opisuje działania, które zachodzą w naszej głowie w trakcie procesu myślowego oraz mechanizmy nimi kierujące.

Książkę można kupić: W pułapce myśli, Steven C. Hayes, Spencer Smith

Mów własnym głosem, Regina Brett

50 porywających lekcji, które autorka dedykuje swoim czytelnikom. Głoś swoją prawdę, nie milcz. Mów co uważasz, pisz o tym, co trudno Ci powiedzieć na głos. Zmierz się z prawdą. Tylko w taki sposób stajemy się wolni. Dzięki książce nauczysz się głosić swoją historię oraz nieustannie cieszyć się z każdych chwil w życiu. Dodatkowo, jeśli interesujesz się dziennikarstwem i chcesz poprawić swój warsztat pisarski, koniecznie musisz sięgnąć po książkę Reginy Brett.

Książkę można kupić: Mów własnym głosem, Regina Brett

Uwierz w siebie i działaj, Brian Tracy, Christina Stein

Blokują Cię pesymistyczne myśli? Czujesz się nieszczęśliwy i chcesz to zmienić? Brakuje Ci pewności siebie? Już czas, byś nauczył się nowej strategii, dzięki której najszczęśliwsi i najbardziej spełnieni ludzie osiągają swoje cele i zdobywają to, czego pragną. Dzięki tej książce zwiększysz odporność na niepowodzenia, odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, nauczysz się akceptować zaistniałe sytuacje, a w końcu raz na zawsze uwolnisz się od negatywnych wzorców myślowych. Nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia na lepsze. Zrób to teraz!

Książkę można kupić: Uwierz w siebie i działaj, Brian Tracy, Christina Stein

Jesteś cudem, Regina Brett

Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. Każda zmiana, której dokonujemy, aby świat był lepszy, to cud. Książka zawiera 50 felietonów, które obudzą w czytelniku natchnienie. Choć każdy z nich to zupełnie inna historia, zebrane razem tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów. Pozycja niezwykle mądra i pouczająca.

Książkę można kupić: Jesteś cudem, Regina Brett