Obchodzony na całym świecie, karnawał już się rozpoczął! Zgodnie z tradycją potrwa on, aż do wtorku przed Środą Popielcową, co w tym roku datuje się na 25 lutego. W tym czasie, warto zapomnieć na chwilę o obowiązkach i po prostu się zabawić. Możesz samodzielnie urządzić w swoim domu małą Wenecję, Rio de Janeiro, czy nawet Nowy Orlean.  To niepowtarzalna okazja na huczne karnawałowe przyjęcie, ale także kameralną domówkę, na której zagracie w ulubione gry i pogadacie.  Nadaj imprezie niepowtarzalny klimat i ozdób mieszkanie w prosty sposób, stosując kilka z naszych propozycji. Następnie zaproś znajomych, podaj przekąski i baw się dobrze!

Ściany

 • Kurtyna ze złotej lub srebrnej lamety
  Świetnie sprawdzi się do zakrycia ściany lub jako tło do zdjęć. Co więcej, możesz zawiesić ją nad drzwiami tak, że goście będą przechodzić między frędzlami. Kurtynę możesz zrobić sama z pojedynczych pasków lamety lub kupić gotową w sklepie stacjonarnych lub internetowym w wybranym przez Ciebie formacie i kolorze.
 • Girlanda z masek
  Przy użyciu jednego szablonu, wytnij kilkanaście masek. Warto wykorzystać papiery z gotowymi wzorami lub te brokatowe. Dzięki czemu maski będą bardziej ozdobne. Przyczep je w równych odstępach do cienkiego, białego sznurka. Gotowe sznurki pozawieszaj pionowo lub poziomo. Zamiast masek, możesz przygotować także brokatowe gwiazdki lub kółka.

 • Cyferki na wstążkach
  Wytnij z kolorowego arkuszu cztery cyfry (dwie dwójki oraz dwa zera)  w wybranych przez siebie kolorach. Postaraj się, aby cyfry były przynajmniej wielkości kartki A4.  Z tyłu każdej cyfry  przyklej grubą, ozdobną wstążkę. Do poszczególnej cyfry możesz dokleić małe gwiazdki z papieru, który Ci został. Ułóż cyfry w rok 2020 i powieś je koło siebie, obniżając trochę każdą kolejną cyfrę. Taka ozdoba sprawdzi się nie tylko w sylwestra, ale też na karnawałowe przyjęcie.
 • Ścianka do zdjęć
  Na jednej ze ścian rozwieś  czarne płótno, najlepiej żeby sięgało aż do podłogi. Ozdób je napisami np. Happy New Year, rozetami, lametą czy innymi pozostałościami z dekoracji.  Dodatkowo w górnych rogach płótna, przyczep balony. Dekoracja ta posłuży Ci, jako ścianka do zabawnych zdjęć z przyjaciółmi. Warto będzie, przygotować sobie imprezowe akcesoria tj. czapeczki, opaski, czy rozwijane gwiazdki.

Stół

 • Złote słoiki na przekąski
  Zrób użytek z pustych słoików. Najpierw spryskaj je złotą lub czarną farbą ozdobną w sprayu, a kiedy już wyschną przewiąż je połyskującymi wstążeczkami. Idealnie nadadzą się, jako pojemnik na słomki, słone paluszki lub inne przekąski.
 • Szklane wazony
  Wykorzystaj różnego rodzaju szklane wazony (wysokie, niskie, grube oraz wąskie). Sięgnij po swoje świąteczne dekoracje i wybierz najbardziej błyszczące bombki, jakie posiadasz. Dopasuj kolory do reszty dekoracji i wypełnij wazony.  Oprócz bombek, dobrze sprawdzą się także dekoracyjne sznury z perłami, które zazwyczaj wieszasz na choince.
 • Brokatowe kubeczki
  Jeżeli na swoim przyjęciu planujesz, używać plastikowych kubeczków, możesz nadać im karnawałowego charakteru. Wysyp brokatowe konfetti na małą tackę lub talerzyk. Następnie ścianki dolnej połowy kubeczka posmaruj klejem w płynie (zrób to za pomocą pędzelka).  Możesz teraz obtoczyć kubek w wysypanym wcześniej konfetti. Powtórz z resztą i pozostaw do wyschnięcia. Tak niewiele trzeba, aby plastikowe kubeczki idealnie nadawały się na karnawałowe przyjęcie.
 • Wenecki wazon
  Na prosty, wysoki, szklany wazon przyczep maskę balową z piórkiem (przyklej ją taśmą dwustronną lub mocno zwiąż, tak żeby się nie ześlizgnęła). Wlej wodę na wysokość ¾  wazonu. Dodatkowo możesz wysypać dno małymi, ozdobnymi kamyczkami. Na taflę wody włóż pływającą świeczkę. Kiedy wieczorem pojawią się goście, zapal  ją i stwórz niepowtarzalny klimat.
 • Kieliszki z gwiazdą
  Narysuj lub wydrukuj wzór gwiazdki. Wytnij z brokatowego arkuszu papieru, tyle sztuk, ile będzie u Ciebie gości. Za pomocą dziurkacza, zrób dziurki na środku gwiazdek. Podpisz wszystkie imionami gości. Natnij (pojedynczą linią) gwiazdki, tak aby dało się je włożyć na nóżkę kieliszka. Tym sposobem, nie tylko ozdobisz kieliszki, ale też zapobiegniesz wszelkim pomyłkom.

Dodatki

 • Zakręcone słoiki
  Pomalowane na biało słoiki, obwiąż delikatną wstążką. Jeżeli zostały Ci resztki złotego sprayu spryskaj nim dół i górę słoika. Wytnij z kolorowego papieru gwiazdy o takich samych kształtach. Sklej ze sobą dwie sztuki, wkładając między nie końcówkę długiego, drewnianego patyczka (np. do szaszłyków).  Do każdego słoika włóż kilka „różdżek”. Na koniec przywiąż do patyczków  krótkie, poskręcane kawałki serpentyny w metalicznych kolorach.
 • Wybuchowe balony
  Na karnawałowe przyjęcie często kupujemy balony. Jednak możemy sprawić, żeby były inne niż zwykle. Zanim nadmuchasz balony, wsyp do nich papierowe, kolorowe konfetti. Wzorowo sprawdzą się jako dekoracja, ale także sprawią wiele radości dzieciom, kiedy je przebijesz.  Najlepszy efekt uzyskasz, korzystając z białych balonów.
 • Metaliczne butelki
  Przemaluj cztery butelki po winie, metaliczną farbą dekoracyjną. Do każdej butelki włóż patyczek z przyczepioną cyfrą, wyciętą z brokatowego papieru. Wciśnij do szyjek kilka krótkich pasków serpentyny.  Butelki ustaw, tak aby cyfry utworzyły rok 2020.

https://www.instagram.com/p/B6lEL6HFzeJ/https://www.instagram.com/p/B6lEL6HFzeJ/