Święta za pasem, więc zaczynasz rozmyślać nad prezentami? Nie znasz preferencji najbliższych, a kilkugodzinne wędrowanie po sklepach stanowi dla ciebie nieprzyjemny obowiązek? Z pomocą przychodzi zatem nasz krótki niezbędnik – pięć uniwersalnych, ogólnodostępnych prezentów świątecznych, które zadowolą każdego.

Książka

Brzmi banalnie, jedno jest pewne – porządna książka usatysfakcjonuje każdego. Taki podarunek sprawi radość wielu osobom. Zastanawiasz się, jaką książkę wybrać? Możliwości jest wiele! Dobrym pomysłem może być zakup lektury o typowo świątecznej tematyce. Taka opowieść pozwoli jeszcze bardziej poczuć ducha świąt! Dobrym pomysłem jest też wybór jednego z bestselleru danego roku. Warto również podpytać obdarowywaną osobę, jaką książkę chciałaby przeczytać.

Gra planszowa

Ciekawa planszówka potrafi wciągnąć na cały wieczór i nie mamy na myśli wyłącznie najmłodszych. Kubek herbaty, koc i wielogodzinna partyjka w popularnej gry. A Monopoly na pewno wpadnie w gusta każdego, bowiem sama planszówka ma ponad dwadzieścia polskich edycji. Przewodni motyw serialowych „Przyjaciół”, netfliksowego „The Walking Dead” czy może wersja dla najmłodszych – Monopoly z bohaterami Disney’a? Radość na twarzach obdarowanych potwierdzi tylko tezę, że klasyki bronią się same.

Smartwatch

Smartwatche podbijają w ostatnich latach gałąź nowych technologii – zarówno klasyczne, jak i sportowe. Kompatybilne z większością smartfonów służą pomocą w obowiązkach podejmowanych każdego dnia. Zegarek pełniący rolę trenera osobistego, plannera, a nawet uzupełnienie smartfona. Tysiące różnorodnych deasingów i funkcji przewodnich sprawią, że smartwatch nada się na prezent dla osoby w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów, chcących podążać z duchem czasu.

Świeczka

Prezent niskobudżetowy, ale jakże trafiony. Szeroki wybór zapachów sprawi, że wpasowanie się w gusta najbliższej osoby nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Świeca o zapachu masła orzechowego, zielonej trawy, a może coś bardziej nieszablonowego – musujące prosecco? Świeczki zapachowe to idealny sposób na ożywienie wnętrza, nadając mu unikatową, przyjazną atmosferę. Prezent zostanie doceniony szczególnie w kontekście nadchodzących chłodnych, zimowych wieczorów.

Sweter w świąteczne wzory

W wielu domach sweterki w kolorowe, nieszablonowe wzorki stanowią nieodzowny element świąt. Prezent wygodny, ciepły i na długie lata – a raczej zimowe sezony. Nie ma przecież nic bardziej ekscytującego niż wizja świątecznej atmosfery w każdym, nawet najbanalniejszym calu – np. świątecznych sweterkach. Tysiące wzorów, połączeń kolorystycznych – jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów, potrafiący ożywić każdą garderobę.

Etap poszukiwania idealnych prezentów to jeden z najbardziej czarujących momentów świąt Bożego Narodzenia. Nie ma przecież nic bardziej magicznego niż radość wymalowana na twarzy najbliższych nam osób. Warto więc zainwestować w takie gadżety, które obdarowanym przyniosą zadowolenie, a nam satysfakcję spowodowaną trafnością świątecznych zakupów.