Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a w naszej kulturze to szczególny miesiąc. W tym roku upłynie on w nieco innej atmosferze, ale mimo wszystko warto pamiętać o celebracji świąt. Przedświąteczne porządki można zorganizować trochę wcześniej, a przy okazji zarobić trochę gotówki. Jak więc pozbyć się zbędnych rzeczy z domu?

Znajdź odpowiedni moment

Nikt nie chce pozbywać się zbędnych rzeczy ze swojego domu. Często uważamy, że za kilka lat mogą się okazać przydatne. Jednak z tego powodu tworzymy w swoich wnętrzach małą graciarnię. Dlatego w tym roku uporządkuj dom, a zobaczysz, że będzie Ci się w nim o wiele lepiej mieszkać. Wiemy, że to może być trudne zadanie, ale wystarczy przygotować plan, aby sobie z nim poradzić. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni dzień na takie porządki. Najlepiej taki, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać i całości przeznaczysz go na sprzątanie. Jeżeli w Twoim domu znajduje się wiele rzeczy, to warto też zachęcić rodzinę lub lokatorów do pomocy.

Dobrze zaplanuj porządki

Nadszedł w końcu dzień, w którym zamierzasz uporządkować zbędne przedmioty. Zanim zabierzesz się do pracy, warto przygotować listę z Twoimi celami. Priorytetem jest pozbycie się zbędnych rzeczy i uporządkowanie przestrzeni w domu. Jednak możesz rozpisać na niej szczegółowe cele, np. zwolnienie miejsca w szafkach w przedpokoju, a następnie wykreślać je z listy. Przy tworzeniu zadań warto też zaplanować, w jakiej kolejności segregujesz rzeczy. Najlepiej zacząć od tych, do których jesteś najmniej przywiązany, a praca pójdzie Ci znacznie szybciej. Etapy sprzątania łatwiej dzielić na konkretne przedmioty niż pokoje. Dzięki temu faktycznie widać, czego jest za dużo. Przykładowo zacznijcie od przyniesienia wszystkich kurtek i płaszczy z całego domu, a następnie schowajcie te, które faktycznie są Wam potrzebne. Natomiast resztę odłóżcie do wyrzucenia lub sprzedania. Tak samo postępujcie z kolejnymi przedmiotami.

Pogrupuj rzeczy

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że niektórych rzeczy nie będzie łatwo się pozbyć. Są przedmioty, do których jesteśmy szczególnie przywiązani, nawet jeśli od lat z nich nie korzystamy. Dlatego warto zacząć od utworzenia kilku kategorii. W tym celu można np. przygotować specjalne pudełka na rzeczy, które zostawiamy, wyrzucamy, sprzedajemy i zachowujemy na później. Z tymi ostatnimi będzie największy problem. Trafią do niego przedmioty, z których nie korzystamy, ale chcemy je zachować w domu. Warto jednak zadbać o to, aby było ich jak najmniej. W dodatku jeżeli w ciągu kilku miesięcy nie będziemy szukać żadnej rzeczy z tego pudełka, to należy ich się w końcu pozbyć.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

W czasie segregowania rzeczy z pewnością znajdą się przedmioty niepotrzebne, ale w dobrym stanie. Mogą więc one znaleźć nowego właściciela i służyć mu przez kolejne lata. Świetnym pomysłem jest więc sprzedaż tych przedmiotów. Najprostsze rozwiązanie to wystawienie ich w internecie. Trzeba tylko wykonać dobrej jakości zdjęcia i przygotować szczegółowe opisy. Jest wiele miejsc, w których można sprzedać używane przedmioty. Najpopularniejsze z nich to grupy na facebooku, olx, vinted czy gumtree. Takie ogłoszenia mogą zainteresować osoby z różnych krańców Polski. Warto więc od razu poszukać dobrego i taniego kuriera. W końcu sprzedaż ma nam się opłacać. Świetnym wyborem będzie https://allekurier.pl/, gdzie ceny zaczynają się już od 5.99 zł, a formalności ograniczają się do minimum.