O pięknych i zdrowych dłoniach marzy wiele kobiet. Odpryski na świeżo pomalowanych paznokciach to zmora perfekcjonistek. Dlatego coraz częściej do idealnego manicure i pedicure używa się lakierów hybrydowych. Każda z nas może wykonać te zabiegi kosmetyczne w domu. Wystarczy zakupić odpowiednią lampę UV, których obecnie na rynku jest wiele i cieszyć się pięknymi paznokciami przez długie tygodnie. Okazuje się jednak, że ta metoda ma również swoje wady.

Wady i zalety stosowania lakierów hybrydowych

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe są uważane za świetny zamiennik lakierów akrylowych i żelowych. Mają zdobić paznokcie i chronić przed wpływem czynników zewnętrznych. Lakier utwardza się za pomocą specjalnej lampy UV. Płytka paznokcia zostaje zabezpieczona przez bazę, która między innymi chroni ją przed niekorzystnym wpływem lampy UV i sprawia, że manicure dłużej się utrzyma (nawet do 3 tygodni!).

Co musisz wiedzieć przed skorzystaniem z lakierów hybrydowych?

Manicure hybrydowy możemy wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu. Należy pamiętać, że na początku swojej przygody z lakierami hybrydowymi musimy liczyć się z większymi kosztami. Do wykonania paznokci tą metodą potrzebujesz lampy UV, która jest najdroższa ze wszystkich potrzebnych rzeczy. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, proponujących swoim klientom gotowe zestawy z niezbędnymi przedmiotami do wykonania paznokci za pomocą hybryd. Zazwyczaj podstawowy zestaw nie przekracza 150zł. Przed zakupem sprzętu zapoznaj się z opiniami innych użytkowników w internecie lub recenzjami popularnych blogerek, które promują różne marki na swoich social mediach.

Zalety manicure hybrydowego:

 • trwały i długo utrzymujący się efekt (lakier się nie ściera i nie odpryskuje),
 • dobrze zrobione paznokcie są idealnie równe i gładkie,
 • błyszczące i naturalne wykonanie,
 • po utwardzeniu w lampie paznokcie są już gotowe, nie trzeba czekać aż lakier wyschnie,
 • spośród innych metod zdobienia paznokci ta jest zdecydowanie najbezpieczniejsza,
 • lakiery hybrydowe ułatwiają zapuszczanie paznokci,
 • szeroka gama kolorystyczna lakierów oraz możliwość ciągłego eksperymentowania ze zdobieniami,
 • długi okres ważności lakierów oraz fakt, że nie zasychają w swoim opakowaniu.

Wady manicure hybrydowego:

 • korzystanie z acetonu, którym rozpuszcza się lakiery hybrydowe może doprowadzić do wysuszenia i rozdwajania się płytki paznokcia,
 • zbyt długie noszenie hybrydy może zniszczyć płytkę paznokcia,
 • dokładne i precyzyjne wykonanie manicure zajmuje więcej czasu ze względu na utwardzanie w lampie UV,
 • nie każdy może stosować lakiery hybrydowe, ponieważ u niektórych osób mogą wywołać uczulenie,
 • ceny lakierów hybrydowych są wyższe niż w przypadku tych tradycyjnych.

Bezpieczne usuwanie lakierów hybrydowych z paznokci

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń paznokci jest nieumiejętne ściąganie lakierów hybrydowych. Zazwyczaj usunięcia hybrydy stosuje się acetonu, który wysusza płytkę paznokcia. Dodatkowo zeskrobywanie resztek lakieru powoduje jej uszkodzenia. Taka metoda sprawia, że paznokcie szybko się łamią i rozdwajają. Najszybszą metodą ściągania hybrydy jest frezarka, której stosowanie wymaga precyzji i uwagi, by nie spiłować przypadkowo paznokcia. Ta forma pozbywania się hybrydy ma również wielu przeciwników, jednak umiejętnie wykonana nie zaszkodzi paznokciom.

Molly Lac – wyróżnia nas jakość!

Autor: Karolina Herba