Każda kobieta marzy o świeżej, jędrnej i wolnej od zmarszczek skórze. Kupujemy mnóstwo kosmetyków, które mają nam zapewnić efekt niczym z okładki magazynu. Zarówno produkty do pielęgnacji, jak i te służące do makijażu, raz na jakiś czas powodują spustoszenie w naszych portfelach, a niewiele się zmienia jeśli chodzi o stan naszej cery. Nieważne ile pieniędzy wydajesz na kosmetyki z najwyższych półek, ponieważ żadne z nich nie pomogą, jeśli nie dbasz o swoją skórę we właściwy sposób. Dziś przejdziemy przez siedem etapów wieczornego dbania o cerę, które powinny stać się naszą codzienną rutyną. Skupimy się głównie na skórze wysuszonej i wrażliwej. Jeśli macie jakieś własne sposoby, którymi chcecie się podzielić lub macie jakieś uwagi czy dodatkowe wskazówki, piszcie w komentarzach.

Wieczorna rutyna dbania o wysuszoną i wrażliwą skórę twarzy!

DEMAKIJAŻ

To straszne, jak wiele kobiet zapomina o zmyciu makijażu na koniec dnia. Spora część z tej grupy usprawiedliwia się zmęczeniem po całym dniu pracy. Decydując się na ten ryzykowny krok, trzeba pamiętać, że takie zachowanie na dłuższą metę spowoduje trądzik, podrażnienia skóry czy choroby skórne, z którymi trzeba będzie zwrócić się do dermatologa. Dziewczyny, apelujemy do Was, po całym dniu bycia pięknymi z makijażem na twarzy, pozbądźcie się go! Nie zajmuje to dużo czasu, a naprawdę, może zdziałać cuda. Jest tak wiele opcji teraz demakijażu, że każda znajdzie coś dla siebie. Mamy płyny micelarne, mleczka, specjalne olejki, pianki do zmywania makijażu, czy nawet chusteczki i waciki, które są już namoczone substancją oczyszczającą. Dzięki temu zabiegowi wykonamy wstępne oczyszczenie naszej twarzy przed snem.

OCZYSZCZENIE

Kolejny krok, o który należy zadbać, to oczyszczenie, czyli umycie naszej twarzy. Może niektóre z Was zdziwi to co teraz powiem, ale uwaga… sama woda nie wystarczy. Po wykonaniu demakijażu na naszej skórze wciąż znajdują się resztki naszego makijażu. Oprócz tego mamy na sobie pot, kurz i inne substancje, które osiadły na naszej twarzy w trakcie całego dnia. Zwilżoną twarz myjemy dostosowanym do siebie produktem, według własnym preferencji i potrzeb naszej cery. Drogerie zasypują nas tysiącami półek, które pełne są produktów służących do pielęgnacji skóry, zaczynając od najzwyklejszego mydła w kostce, przez żele i mydła w płynie, aż do specjalnych musów i pianek. Przy każdym rodzaju cery, nieważne czy mamy tłustą, suchą czy mieszaną, unikajmy produktów zawierających w swoim składzie alkohol. Wysusza on skórę i uniemożliwia dalsze działanie innym, później nałożonym kosmetykom! Po bardzo dokładnym umyciu twarzy nigdy, ale to NIGDY, nie wycierajmy twarzy tym samym ręcznikiem, którym wycieramy resztę ciała po kąpieli czy włosy po ich umyciu. Powinniśmy mieć do tego wyznaczony swój jeden, nawet malutki, ręczniczek, którego będziemy używać tylko my i tylko do wytarcia twarzy. Można też spróbować, zamiast zwykłego ręcznika, ręczników papierowych, jednorazowych, które nie zbierają kurzu i innych substancji z powietrza w ciągu całego dnia.

TONIZOWANIE

Następna ważna rzecz, o której nie powinnyśmy zapominać, to tonizowanie. Pewnie większość z Was nie ma nawet pojęcia o czym mówię, ale spokojnie, już wyjaśniam. Jest to zabieg polegający na nałożeniu toniku na naszą świeżo oczyszczoną skórę twarzy. Jest to o tyle ważne, ponieważ tonik z dobrym składem nie dość, że dostarcza wodę do naszych odwodnionych komórek, przez co się ona nie przesusza i nie ściąga, to dodatkowo przygotowuje naszą skórę na przyjęcie kolejnych produktów.

NAWILŻANIE

Wreszcie docieramy do tego ważnego punktu w naszej wieczornej pielęgnacji, czyli nawilżenie twarzy. Tutaj znowu sklepy oferują nam bardzo szeroki zakres produktów, który będzie odpowiedni do każdego rodzaju cery. Mamy kremy nawilżające, są też olejki regenerujące, znajdziemy także musy i pianki odżywcze czy wszelkiego rodzaju serum przeciwzmarszczkowe. Po prostu wszystko! Istnieją nawet pewne techniki nakładania i wcierają ich kosmetyków w naszą skórę, aby dały jak najlepszy efekt. Wszystko jest w internecie i nie trzeba wiele się naszukać, aby pozyskać potrzebne informacje na interesujący nas temat.

PEELING

Kolejny punkt naszej podróży po dokładnej wieczornej pielęgnacji, o którym pewnie większość albo nie wiedziała albo zapomniała, to stosowanie peelingów. Oczywiście, nie jest to krok, który powinnyśmy wykonywać codziennie, jednak raz w miesiącu to także za mało. Jeśli nie lubimy podrażniać naszej skóry jakimiś drapiącymi, ostrymi czasem drobinkami, mamy na rynku coś takiego jak peelingi enzymatyczne, które również pomogą nam pozbyć się starego, złuszczonego naskórka z naszej twarzy. Tak jak klasyczne peelingi po prostu zeskrobują niepotrzebną warstwą naskórka ze skóry, tak peelingi enzymatyczne rozpuszczają go i schodzi on wraz ze zmyciem produktu. Nie zapychajmy naszych porów i komórek starym naskórkiem, pozbywajmy się go, aby wszelkie dostarczane przez nas produkty dotarły na swoje docelowe miejsce i zdziałały cuda.

MASECZKI

To również nie jest punkt, który musimy wykonywać każdego wieczoru. Jeżeli bardzo chcemy, to oczywiście mamy do tego prawo i na pewno krzywdy nam to nie zrobi. Jednak od czasu do czasu warto zafundować sobie takie małe domowe spa. Możemy raz na dwa tygodnie nałożyć gotową nawilżającą maseczkę lub zrobić własną z produktów, które mamy pod ręką. Wszystko zależy od nas i wymagań naszej skóry. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, oczywiście, róbmy to z głową i nie kładźmy sobie na twarz rzeczy, które po prostu nam nie służą, np. produktów z zawartością alkoholu w składzie.

Przykłady domowych maseczek znajdziecie w tekstach:

Naturalne maseczki – zrób to sama!

Jak zadbać o skórę w okresie świątecznym

WYSYPIAJMY SIĘ!

Tak ważna i zarazem przyjemna czynność, a tak mało z nas o tym pamięta! Kochani, wysypiajmy się! Powinniśmy przesypiać od 6 do 8 godzin dziennie, więc korzystajmy, ile się da z tego przywileju. Cały nasz organizm nam za to podziękuje. Nie tylko umysł odpoczywa podczas snu. Każda komórka naszego ciała wtedy regeneruje się, aby być rano gotową do działania. Zatem mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu każda z Was chociaż spróbuje wykonać wszystkie wymienione wyżej punkty, a na koniec z uśmiechem na twarzy pójdzie spać, a rano wstanie wypoczęta jak nigdy dotąd!