Wiosna już w pełni, więc to dobry moment, aby zmienić trochę nasze rytuały pielęgnacyjne. Ciepła i słoneczna pogoda sprawia, że to dobry moment na wymianę niektórych produktów. Ciężkie kremy, możemy zastąpić tymi o lżejszej konsystencji, które zdecydowanie lepiej sprawdzą się o tej porze roku. Co jeszcze warto wiedzieć o wiosennej pielęgnacji skóry?

Co warto pamiętać o wiosennej pielęgnacji skóry?

Dlaczego warto zmienić produkty do pielęgnacji na wiosnę?

Wiosną zmienia się pogoda, a to sprawia, że nasza skóra zaczyna mieć inne potrzeby. Wiele osób postrzega ten okres jako czas poprawy i regeneracji. Często to właśnie pierwsze wiosenne promienie słońca są sygnałem do tego, aby zadbać o to, co w zimie zaniedbaliśmy. Zaczynamy się więcej odkrywać i dostrzegać drobne niedoskonałości, które w czasie chłodnych dni zupełnie nam nie przeszkadzały.

Wiosenna pogoda też sprawia, że nasz skóra nie potrzebuje tak ciężkich i bogatych w substancje odżywcze produktów. W naszej kosmetyczce powinny się też znaleźć produkty z filtrami przeciwsłonecznymi. Tak naprawdę, najlepiej byłoby je stosować przez cały rok, ponieważ słońce może negatywnie wpływać na naszą skórę nawet przez szyby. Jednak w sezonie wiosenno-letnim to absolutny priorytet! Szczególnie pierwsze wiosenne promienie mogą być bardzo szkodliwe. Wydaje nam się, że są niegroźne, a często powodują oparzenia i inne uszkodzenia skóry. Dlatego jeśli do tej pory w Twojej kosmetyczce brakowało, produktów z filtrami UV, to pora ją uzupełnić.

Podstawy wiosennej pielęgnacji skóry

Pielęgnację skóry w okresie wiosennym zaczynamy od oczyszczania. Rano wymaga ona jedynie lekkiego odświeżenia, więc wystarczy użyć do tego delikatnego środka oczyszczającego lub po prostu przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem dostosowanym do naszych potrzeb. W następnej kolejności nałóż serum lub lekką esencję, które zadbają o odpowiednie nawilżenie i wzmocnienie skóry.

Jeżeli planujesz wyjść na zewnątrz, to należy zadbać o ochronę przeciwsłoneczną. Jak już wspomnieliśmy, pierwsze wiosenne promienie są bardzo zdradliwe i mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego wiosenny krem musi zawierać filtry przeciwsłoneczne, a ważne jest też jego odpowiednie stosowanie. Należy go dokładnie nałożyć na twarz i szyję, a następnie zaczekać aż dobrze się wchłonie. Dopiero wtedy możesz się zająć robieniem makijażu. Więcej o preparatach z filtrem, znajdziecie:

Preparat z filtrem UV – na co zwrócić uwagę?

Wieczorne oczyszczanie skóry jest bardzo ważne o każdej porze roku. W okresie wiosenno-letnim szczególnie warto na nie zwrócić uwagę, aby doskonale usunąć nie tylko makijaż i zanieczyszczenia, ale też pozostałości produktów z filtrami przeciwsłonecznymi. Stosuj środek o oczyszczania dokładnie ze wskazówkami z etykietki, a na koniec przetrzyj twarz płatkami kosmetycznymi, aby sprawdzić, czy wszystkie zanieczyszczenia zostały usunięte.

Na koniec należy nałożyć krem, którego głównym zadaniem będzie regeneracja oraz nawilżenie po zimie. Najlepiej więc szukać produktów zawierających gliceryna, kwas hialuronowy, sacharydy i aloes. W kremach do wiosennej pielęgnacji skóry warto też szukać przeciwutleniaczy, witamin oraz różnych ekstraktów roślinnych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Stosowanie odpowiednich kosmetyków to podstawa! Jednak warto wspomóc ich działanie, a w tym celu najlepiej udać się do kosmetyczki. Najlepiej zdecydować się na zabieg, który pomoże nam się pozbyć martwego naskórka zgromadzonego przez całą zimę. Pomoże nam do odświeżyć skórę i przywitać wiosnę z rozjaśnioną twarzą.

Nie zapominajmy też o odpowiedniej diecie, ponieważ skórę warto odżywiać nie tylko z zewnątrz, ale też od wewnątrz. Postawa to picie odpowiedniej ilości wody, a także jedzenie warzyw i owoców. Na koniec nie zapominaj o częstej zmianie poszewek na poduszki, dzięki temu unikniesz powstania nowych wyprysków.