Koniec sierpnia to ciężki okres dla rodziców. Trzeba kupić całą wyprawkę dla dziecka. Nie jest to problem, gdy pociecha potrafi sama określić, co będzie jej potrzebne. Co innego, gdy na Waszych barkach spoczywa zakupienie wszystkich przyrządów do pierwszych klas podstawówki. Nauka pisania, liczenia, zajęcia artystyczne… Tak dużo potrzebnych rzeczy i łatwo stracić głowę. Przygotowaliśmy, więc listę przyrządów, które powinny trafić do szkolnej wyprawki.

Plecak

Najważniejsza rzecz, której nie powinno kupować się tylko ze względu na wygląd. Tornister musi być dobrze dobrany, inaczej może doprowadzić do wad postawy u pociechy. Należy postawić na ergonomiczny plecak z regulowanym szelkami i paskiem piersiowym. Dobrze też zwracać uwagę na wbudowane taśmy, które będą go trzymać stabilnie na plecach, przez co nie będzie dodatkowo ciążyć, a waga wszystkich przyborów będzie równomiernie rozłożona.

Worek  na strój/buty

W takim worku dziecko będzie nosić strój na wychowanie fizyczne oraz obuwie zmienne. Najlepiej postawić na coś praktycznego, wytrzymałego i kolorowego, aby dzielny uczeń bez problemu rozpoznawał swój worek na tle innych.

Strój na wychowanie fizyczne

W podstawówce bardzo ważnym przedmiotem jest wychowanie fizyczne. Dziecko musi mieć na nie osobny strój i buty. Często nauczyciele mają specjalne wymagania, np. co do podeszwy buta czy barwy ubrań. Warto jednak postawić na stonowane kolory i wygodę. Strój musi być przede wszystkim przewiewny i wytrzymały.

Piórnik

Piórnik powinien podobać się dziecku. Poza tym warto postawić na wytrzymałość, jakość i wiele przegródek, aby było gdzie schować wszystkie kredki, ołówki, pióra, linijki itp.

Dla starszego dziecka lepszym rozwiązaniem będzie piórnik typu „tuba”, do którego można wrzucić potrzebne długopisy/cienkopisy, a przy okazji nie zajmuje on dużo miejsca.

Śniadaniówka

Dobrym sposobem na przenoszenie drugiego śniadania jest specjalny pojemnik – śniadaniówka. Dzięki niemu można spakować kanapki, placki czy owoce i nie martwić się o to, że coś przemoknie czy się zepsuje.

Śniadaniówki często mają ciekawe wzory, kolory i motywy z bajek. To może przekonać dziecko do jedzenia.

Zeszyty i książki

Oczywistym zakupem będą książki i zeszyty. Jeśli chodzi o te pierwsze, w wakacje powinniście dostać listę od szkoły, co trzeba kupić. W przypadku tego drugiego najlepiej zadbać o to, aby dziecko miało zeszyt, do każdego przedmiotu. Na początek świetnie sprawdzą się cienkie zeszyty, 16-kartkowe, w trzy linię albo w kratkę. Na okładkach zeszytów mogą być ulubione postacie z bajek, seriali czy też różnorodne wzory.

Okładki i naklejki

Książki i zeszyty powinny mieć okładki oraz naklejki z podpisem. Dzięki temu nie zgubią się, a dodatkowo nie ulegną szybkiemu zniszczeniu.

Artykułu plastyczne, pióra i ołówki

Podsumujmy jeszcze największą grupę produktów. Wszelkie rzeczy do plastyki oraz do pisania, o nich nie można zapomnieć. Do wyprawki trzeba kupić:

1. kredki,
2. pióra,
3. długopisy,
4. bloki,
5. farby,
6. pędzle,
7. plastelina,
8. nożyczki,
9. zestaw geometryczny,
10. klej.