Post sponsorowany

Mimo że depilacja laserowa jest określana jako najbardziej skuteczna forma pozbywania się niechcianego owłosienia z każdej części ciała, to jednak jej efekty nie zawsze są tak fenomenalne, jak się spodziewaliśmy. Najczęściej winę za to ponosi niedostateczna wiedza na temat samej procedury. Poniżej przedstawiliśmy Wam 2 najważniejsze punkty, które zwiększają Wasze szanse na bycie w pełni zadowolonymi z efektów działania lasera!

Na włoski działaj kilkukrotnie

Laserowe usuwanie owłosienia jest najbardziej skuteczne wtedy, gdy przeprowadza się je w aktywnej fazie wzrostu włosa. Niestety, nie wszystkie włosy na naszym ciele rosną w tym samym tempie. Gdy jedne wchodzą w fazę aktywną, inne tkwią w najlepsze w stanie uśpienia. Te, które nie rosną aktywnie w czasie działania lasera, po zabiegu, z czasem, uaktywniają się. Efektem jest pojawienie się owłosienia na miejscu depilowanym. Często jaśniejszego (laser uszkadza barwnik włosa), ale jednak nadal widocznego i nadal uciążliwego. Z tego powodu, na depilację laserową należy udać się kilkukrotnie. Raz za razem trzeba oddziaływać na ten sam obszar ciała, z odstępem kilkutygodniowym.

Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetyczka Siedlce dokładnie wskaże nam, kiedy powinniśmy pojawić się w gabinecie po raz kolejny, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zawsze jednak nie kończy się na 2 lub 3 seriach – potrzeba ich nawet dwa razy więcej. Jeśli jednak dopilnujemy tej dość długotrwałej procedury, będziemy mogli cieszyć się całkowitym zakończeniem naszej przygody z włoskami na całe życie.

Zwróć uwagę na przeciwwskazania do depilacji laserowej

Lista przeciwwskazań jest dość spora i należy tego bezwzględnie pilnować. Laser działający na skórę mocno opaloną może doprowadzić do przebarwień, które trudno później usunąć. Dlatego dobrze jest udać się na depilację z pewnym oddaleniem czasowym od przebytych właśnie wakacji na południu Europy. Warto zwrócić uwagę na to, które zażywane przez nas leki działają światouczulająco oraz czy nie stosujemy ziół takich jak dziurawiec i nagietek, które mogą doprowadzić do negatywnych powikłań skórnych.

Zdecydowanie depilacja laserowa Siedlce nie jest dla osób, które cierpią na przewlekłe stany zapalne skórne oraz takie schorzenia jak bielactwo, łuszczyca. Szczególnie depilacja laserowa miejsc intymnych. Według niektórych specjalistów również atopowe zapalenie skóry oraz naturalna zdolność do przebarwień jest przeciwwskazaniem do odbywania zabiegu. Jeśli w miejscu, które chcemy poddać działaniu lasera toczy się aktywna infekcja grzybiczna, bezwzględnie powinniśmy przesunąć wizytę w salonie urody. Nie można depilować się laserowo w czasie ciąży oraz wtedy, gdy w naszym organizmie stwierdzono obecność nowotworu.

Podsumowanie

Jak widać, depilacja laserowa jest nieco wymagająca. Trudno jednak o bardziej skuteczną metodą usunięcia włosków z każdego miejsca na ciele. Dotyczy to również twarzy (czyli np. uciążliwego i przynoszącego liczne kompleksy wąsika u kobiet), dla której dedykowane są bardzo precyzyjne narzędzia emitujące wiązkę światła laserowego. Odbywa się to bezboleśnie i bez pozostawiania podrażnień lub innych reperkusji, które niekiedy mają miejsce po usuwaniu owłosienia woskiem lub depilatorem elektrycznym. Efekty depilacji laserowej, w postaci gładkich np. nóg, są nieporównywalne z tymi, które możemy osiągnąć maszynką, depilatorem lub pastą cukrową.