Wydawać by się mogło, że Twitter jest jedynym narzędziem komunikacji w środowisku polityków i przywódców państw. Nic bardziej mylnego. Rządowi specjaliści od mediów społecznościowych, coraz chętniej sięgają po Instagrama, jako kanał komunikacyjny między wyborcami a władzą. Zwłaszcza w przypadku zagranicznych wizyt, topowych wydarzeńkampanii, czy akcji charytatywnych. Przedstawiamy Wam konta rodzin królewskich, które warto obserwować na Instagramie.

Konta rodzin królewskich

Konto Brytyjskiej Rodziny Królewskiej

Na Instagramie pod nazwą @theroyalfamily można znaleźć ogólny profil brytyjskiej rodziny królewskiej. Ma on blisko 4 mln followersów i jest bardzo aktywny, ponieważ liczy ponad 2,2 tys. postów. Na kanale można odnaleźć współczesne zdjęcia i filmy z bieżących działań i aktywności wszystkich członków rodziny królewskiej. Udostępniane są również stare fotografie i rękopisy niektórych dokumentów, opatrzone jak na Instagrama dość szczegółowymi komentarzami.

Profil prowadzi również relacje z różnego rodzaju królewskich okoliczności. Bierze również udział w kampaniach hashtagowych. Obecnie można odtworzyć: ślub księcia Harry’ego i księżnej Meghan (2018), księżniczki Eugenii (2018) oraz różne wyjazdy zagraniczne członków rodziny królewskiej.

Konto królewskie z rekordem oglądalności

Najwyższą oglądalność notuje @kensingtonroyal. Jest to konto księcia i księżnej Cambridge – Williama i Kate oraz księcia i księżnej Sussex – Harry’ego i Meghan. Jest to konto połączone. Profil ma prawie 7 mln obserwatorów i do tej pory udostępniło ok. 1,7 tys. postów.

Na początku konto w dużej mierze przedstawiało w głównych rolach księcia Williama i księżną Kate. Obecnie przeważają publikacje związane z księżną i księciem Sussex. Związane jest to z ostatnim wzrostem ich popularności w social media, ponieważ niedawno wzięli ślub i spodziewają się pierwszego dziecka. Dodatkowo ten związek, jest głośno komentowany przez media ze względu na pochodzenie i aktorską przeszłość Meghan w Hollywood.

Na profilu znajdziemy też krótką relację z narodzin ostatniego syna (Ludwika Artura Karola) księcia Williama i księżnej Kate. 

Jedyny oficjalny prywatny profil z Rodziny Królewskiej

Natłok obowiązków, profesjonalizm oraz wrażliwość opinii publicznej nie pozwala członkom rodziny królewskiej na regularne prowadzenie kont na Instagramie. Jednak istnieje jeden wyjątek. Z oficjalnym Instagramem występuje księżniczka Eugenia.

Profil prowadzony jest pod nazwą @princesseugenie. Cieszy się mniejszą popularnością niż wcześniej wspomniane konta rodzin królewskich, choć i tak zgromadził pokaźną sumę fanów – prawie 600 tys. Liczba postów nie jest zniewalająca, bo tylko 40, ale liczy się chęć kontaktu ze swoimi sympatykami. Na Instagramie księżniczki Eugenii można zobaczyć zdjęcia głównie z działalności charytatywnej.

Profil rezydencji Clarence House

Konto publikuje oficjalne zdjęcia z Clarence House, czyli z londyńskiej rezydencji księcia Walii i księżnej Kornwalii – Karola i Kamili. Zgromadzili oni w sumie ponad pół miliona obserwatorów i udostępnili prawie 2 tys. postów. Karol i Kamila są bardzo aktywnymi i barwnymi postaciami, które wiele podróżują oraz działają. W związku z tym materiały są ciekawe, dynamiczne, a czasami nawet zabawne.

W relacjach profilu zobaczymy publiczne wystąpienia pary, skróty z wizyt zagranicznych we Francji, Irlandii, Grecji, czy Australii. Dla obserwatorów przygotowany został również quiz na temat rodziny królewskiej.

Co można czerpać z kont rodzin królewskich?

Konta rodzin królewskich dają przede wszystkim dostęp do informacji o nadchodzących, aktualnych i przeszłych działaniach rodziny królewskiej. Ponadto możemy zaczerpnąć trochę wiedzy historycznej oraz poznać brytyjską kulturę i zwyczaje. Dodatkowo będziemy na bieżąco z panującymi w rodzinie królewskiej trendami mody. Na ich Instagramie znajdziemy udane, a czasem wpadkowe kreacje w stylu eleganckim oraz casual.