Marzysz o wspaniałej sylwetce i przeraża Cię fakt, że do zbliżającego się lata zostało już niewiele czasu? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie porady, które pomogą zadbać o zdrowie i wrócić do formy przed latem. Gotowi?

Pij dużo wody!

Organizm każdego z nas potrzebuje odpowiedniego nawodnienia! Na 1 kilogram masy ciała, należy dostarczyć organizmowi 30 mililitrów wody. Zadbaj o to, aby codziennie pić wystarczającą ilość napoju. Jeżeli nie odpowiada Ci woda, możesz pić herbatę, która również świetnie nawodni Twoje ciało. Herbata zielona może przyspieszyć Twoje trawienie, dzięki czemu Twój metabolizm będzie wzmocniony.

Stop dla wagi, start dla pomiarów

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że waga nie jest wyznacznikiem tego, jak wyglądamy. Przestań spoglądać na kilogramy, zacznij sporządzać pomiary swojego ciała. Co tydzień lub dwa rób podsumowanie ile centymetrów w obwodach udało Ci się zrzucić. Regularne ćwiczenia mogą sprawić, że Twoja tkanka mięśniowa się rozrośnie, przez co będziesz wyglądać znacznie lepiej, a kilogramy na wadze nie będą spadać. Dlatego pomiary są bardzo istotne, pamiętaj o systematyczności w zapisach.

Ćwiczenia

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do zgrabnej sylwetki jest odpowiednie jedzenie i ćwiczenia. Dlatego nie możesz o nich zapominać, jeśli chcesz wrócić do formy przed latem. Możesz schudnąć będąc jedynie na diecie, ale aktywność fizyczna zapewni Twojemu ciału jędrność i ładny wygląd. Na początek wystarczą krótkie ćwiczenia na rowerku stacjonarnym, orbitreku, czy poradniki z internetu. Wiele sportowych trenerek nagrywa filmiki, jakie ćwiczenia można wykonywać w domu. Wszystko zależy od tego z jakich partii ciała chcesz schudnąć. Jeżeli najbardziej zależy Ci na sferze brzucha, odpowiednie będą specjalne ćwiczenia do tego przystosowane. Skakanka, to narzędzie niepozorne, ale dające niesamowite efekty dla całego ciała. Wystarczy poskakać 15 minut dziennie!

Sprawdź również, jakie sporty poprawią Twoją sylwetkę.

Deficyt kaloryczny

Nie jesteśmy fanami ciężkich diet, które nie zdają się na dłuższą metę. Kluczem do zdrowej sylwetki jest zbilansowany jadłospis. Najpierw oblicz swoje normalne zapotrzebowanie kaloryczne, potem zadbaj o swój deficyt. Licząc kalorie, musisz dokładnie przeliczać każdy produkt. Prawidłowo obliczone wartości energetyczne Twoich posiłków, zapewnią Ci świetny wygląd, w niedługim czasie. Odpuść sobie diety keto, śródziemnomorskie, kiedyś w końcu z nich zrezygnujesz, a kilogramy wrócą na swoje miejsce. Jedz prawidłowo, rzeczy, które lubisz i mieść się w deficycie kalorycznym- to będzie klucz do Twojego sukcesu.

Cellulit

Cellulit może mieć każda kobieta i mężczyzna, niezależnie od sylwetki. Nawet najszczuplejsze osoby mogą zmagać się z cellulitem. Istnieje wiele kremów, które zapewniają zwalczanie skórki pomarańczowej, jednak czy naprawdę działają? Pij dużo wody, jedz zdrowe produkty i regularnie ćwicz! Te trzy podpunkty są kluczem do działania. Możesz zaopatrzyć się w specjalistyczne bańki antycellulitowe, które przy odpowiedniej systematyczności mogą przyczynić się do zwalczenia nadmiaru skórki pomarańczowej.

Dajcie znać jak wy walczycie o wymarzoną formę na lato. Pamiętajcie! Jesteście piękne niezależnie od rozmiaru, najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze!