Wiele zabrudzeń, np. rozlane napój czy okruszki, łatwo zauważyć. Niestety nie zawsze tak jest! Zdarza się, że regularnie sprzątamy nasze mieszkanie, a tak naprawdę ono nadal jest brudne. Wszystko dlatego, że bakterie i zarazki często rozwijają się w zakamarkach, które wydają nam się czyste. Dlatego warto wiedzieć, które miejsca są najbrudniejsze w domu, aby temu zapobiec.
Kuchnia
Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu. To w tym pomieszczeniu przyrządzamy posiłki i gotujemy. Dlatego bardzo ważne, aby panował tam porządek. Niestety to właśnie kuchnia jest jednym z najbrudniejszych pomieszczeń w naszym domu. Warunki w niej panujące (wysoka temperatura, wilgoć, resztki jedzenia) sprzyjają rozwojowi bakterii. Dodatkowo, w kuchni mogą się też pojawić zarazki z różnych opakowań, warzyw i owoców, czy surowego miejsca. Warto więc dokładnie sprzątać to pomieszczenie! Szczególnie narażone na zabrudzenia są zlew, blaty oraz różne akcesoria kuchenne. Powinniśmy też pamiętać o częstej wymianie gąbek do mycia naczyń, na których może się znajdować aż 54 miliardy bakterii.
Łazienka
Kolejnym bardzo zabrudzonym miejscem w naszym mieszkaniu jest łazienka. Po każdej naszej wizycie zostaje w niej coraz więcej bakterii. Warto więc dokładnie zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze zakamarki podczas sprzątania łazienki. Szczególną uwagę należy zwrócić na włączniki światła, klamki oraz baterię w kranie i warto je dezynfekować najczęściej jak tylko możemy. Należy też dokładnie myć umywalkę, wannę lub kabinę prysznicową oraz toaletę. Nie powinno się zapominać o ich dezynfekcji, a także ścian znajdujących się w pobliżu. Ważne też, aby wymieniać ręczniki i maty łazienkowe, ponieważ na nich również gromadzi się mnóstwo bakterii.
Sypialnia
Sypialnia stanowi miejsce odpoczynku w naszym domu. Niestety nawet tam czają się zarazki, a najbrudniejsze okazuje się łóżko. Należy więc regularnie prać wszystkie koce, narzuty oraz pościel. W innym wypadku mogą powodować podrażnienia skóry, zakażenia grzybiczne oraz bakteryjne, a także alergie i problemy z oddychaniem. Z tego powodu niezwykle ważne jest regularne zmienianie pościeli. Warto ją też odpowiednio przechowywać, aby zapobiec rozwojowi bakterii. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się zamykane pokrowce, które najlepiej ochronią Twoją pościel.
Salon
W miejscu, w którym odpoczywamy wspólnie z rodziną, również gromadzą się bakterie. Włączniki światła, klamki, pilot do telewizora, czy urządzenia elektroniczne, to przedmioty, które cały czas ktoś dotyka. Nie wiemy jednak, czy każdy z nich ma czyste ręce. Dlatego warto wszystkie te urządzenia codziennie wycierać chusteczkami dezynfekującymi. Bakterie oraz alergeny gromadzą się również na tapicerce mebli. Z tego powodu należy je oczyścić ze wszystkich zanieczyszczeń co najmniej raz w tygodniu.
[…] Sprawdź również: Kosmetyki do pielęgnacji, które zrobisz sama! […]
[…] Sprawdź również: Okulary przeciwsłoneczne – 5 kultowych modeli z historii mody […]
[…] Sprawdź również: Kubeczek menstruacyjny – poradnik dla początkujących […]
[…] Sprawdź również: Maseczki na twarz, które wykonasz w domowych warunkach […]
[…] się. Do jednych z nich i często praktykowanych, przez osoby w różnym wieku, należy medytacja. Zastanawiasz się na czym polega […]