Sycylia to piękna włoska wyspa, z którą większość z nas ma jakieś skojarzenia! Większość, gdy słyszy tę nazwę od razu myśli o eleganckich mafiozach lub malowniczym wulkanie. Jednak to piękne miejsce ma o wiele więcej do zaoferowania – malownicze krajobrazy, ciekawa historia, wyjątkowa kultura, a także przepyszne jedzenie. Na Sycylii znajdziemy też wyjątkowy hotel w nietypowym otoczeniu.

Wyjątkowe położenie Belmond Grand Hotel Timeo

Ten wyjątkowy hotel znajduje się w Taorminie, niezwykle uroczym miasteczku, którego malownicze widoki przyciągają mnóstwo turystów każdego roku. Belmond Grand Hotel Timeo dumnie mieści się u podnóża greckiego teatru. Jednak to niejedyne ciekawe miejsca w pobliżu budynku. Z okien hotelu rozciąga się niezwykły panoramiczny widok na Etnę oraz wybrzeże. To sprawia, że goście z przyjemnością spędzają czas na tarasie rozkoszując się przepięknym otoczeniem.

Wnętrze hotelu również nie rozczaruje

Niesamowite otoczenie to z pewnością główna zaleta Belmond Grand Hotel Timeo. Jednak jego wnętrze również nas nie rozczaruje. W hotelu znajduje się 70 pokoi, w których nie zabraknie sycylijskich akcentów, eleganckiej pościeli oraz nowoczesnych udogodnień. W dodatku, Belmond Grand Hotel Timeo dysponuje również doskonałym centrum odnowy biologicznej, w którym goście mogą skorzystać ze specjalnych zabiegów oraz oddać się błogiemu relaksowi. Nie można też zapomnieć o świetnej hotelowej restauracji serwującej wyśmienite dania kuchni sycylijskiej i śródziemnomorskiej. Kolejną zaletą hotelu jest Terrace & Bar lokal z widokiem na morze, w którym wypijemy drinka i skosztujemy pysznych przekąsek.

Ile zapłacimy za nocleg w takich nietypowych warunkach? Niestety, nie jest to luksus dla każdego, najtańsze pokoje znajdziemy za ponad 2000 za noc, ale trzeba je rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.