remontowa impreza

Remonty bywają uciążliwe i często ciągną się w nieskończoność. Jednak nie zawsze mamy możliwość, aby wydać na nie mnóstwo pieniędzy. Czasami też potrzebujemy szybko odświeżyć dom lub mieszkanie, bo przecież musimy w nim mieszkać. Jest sposób na to, aby remont zamienić w rozrywkę, a przy tym zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wystarczy urządzić remontowe party! Jeśli masz znajomych , którzy są chętni do pomocy, możesz ich zaprosić, aby Ci pomogli w remoncie w miłej atmosferze. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Jak się przygotować do remontowej imprezy?

 • Bądź realistą
  Nie możesz oczekiwać, że goście przyjdą i wykonają cały remont lub będą się pojawiać przez kilka dni pod rząd, aby go dokończyć. Dlatego nie oczekuj, że na takiej imprezie wprowadzisz ogromne zmiany w mieszkaniu. W tym przypadku bardziej chodzi o to, aby spędzić trochę czasu z rodziną lub znajomymi, a przy okazji dobrze się bawić w trakcie odświeżania mieszkania.
 • Ustal zakres
  Wiadomo już, że remontowa impreza nie służy do wprowadzania generalnych zmian. Jeżeli masz takie potrzeby, lepiej zdać się na pomoc fachowców. Jednak z pomocą gości możesz wprowadzić różne zmiany estetyczne, np. pomalować ściany, czy zmienić ustawienia mebli. Zakres remontu warto dobrać do umiejętności zaproszonych osób.
 • Wyślij zaproszenia
  Masz już opracowany plan działania, teraz pora pora na wysłanie zaproszeń. Przede wszystkim trzeba, to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem oraz napisać na nich konkretne informacje. Goście powinni wiedzieć, co czeka ich po przybyciu na miejsce. Włóż trochę w pracy w przygotowanie zaproszeń i starannie wybierz zaproszone osoby. W końcu nie każdego wypada prosić o pomoc w remoncie.

Jak ją odpowiednio zrealizować?

 • Przygotuj wszystko dokładnie
  Powinieneś wcześniej ustalić, jakie materiały będą potrzebne w trakcie remontowej imprezy. Możesz poprosić zaproszone osoby, aby pewne rekwizyty przyniosły ze sobą. Jednak lepiej samodzielnie wszystko zorganizować, w ten sposób zyskujesz pewność, że niczego nie zabraknie. Zanim przyjdą goście warto też przygotować obszar, który będzie remontowany. Powynoś zbędne rzeczy oraz meble, bo będą tylko przeszkadza. Zrób wszystko, co jesteś w stanie wykonać samodzielnie. Przypisz też danym osobom różne zadanie zgodne z ich umiejętnościami, dzięki temu wszystko będzie szło sprawniej.
 • Stwórz odpowiednią atmosferę
  Nie zapominaj, że to nie tylko remont, ale też zabawa. Nie musisz dbać o wygląd pomieszczenia, tym się zajmiecie w trakcie. Jednak warto przygotować optymistyczną muzykę, która doda Wam energii. Przygotuj też zdrowe przekąski, które łatwo będzie można spożywać w trakcie pracy, np. mini-kanapeczki, świeże owoce i warzywa. Nie zapominaj też o wodzie! Na koniec, gdy już odłożycie niebezpieczne narzędzia możecie się napić pysznych drinków, więc zrób też zapasy alkoholu.
 • Zadbaj o czystość
  Remontowa impreza z reguły wiąże się z bałaganem, a goście mogą się pobrudzić. Dlatego upewnij się też, czy masz odpowiedni zapas środków czystości, ręczników oraz mokrych chusteczek. Przygotuj też łazienkę, w której goście będą mogli się doprowadzić do porządku po skończonej pracy.

O czym pamiętać na koniec?

 • Podziękuj
  Nie zapomnij gościom podziękować za ich poświęcenie. W trakcie pracy dbaj, aby im niczego nie zabrakło – w końcu remontowa impreza powinna być też zabawą. Na koniec możesz też im wręczyć drobne upominki, dzięki temu poczują się docenieni i nie będą żałować, że Ci pomogli.
 • Postaraj się odwdzięczyć
  Upominki to dobry sposób na podziękowanie, ale warto zrobić coś jeszcze. Zapewnij wszystkich gości, że gdyby sami planowali remont z pewnością im pomożesz. Możesz też zaproponować pomoc w organizacji, w końcu masz już doświadczenie.